Italská Greyhuahua

The Italská Greyhuahua je velmi malé plemeno psů křížených mezi Italský chrt a Chihuahua . Stejně jako jeho legrační jméno má tento rozkošný pes hlavu ve tvaru jablka posetou tmavými mandlovými očima a končí malým, černým nosem. Mají dvě velké netopýří uši vyčnívající z hlavy a stojí vzpřímeně čivava ’S, ačkoli někteří by mohli zdědit i disketové uši Greyhounda. Tělo je štíhlé se čtyřmi elegantními nohami a dlouhým, visícím ocasem, který se na špičce postupně zužuje. Tito psi jsou vhodní pro všechny rodiny i pro jednotlivce, kteří hledají společnost. Jsou ideálním bytovým psem nebo pro kohokoli s omezeným prostorem. Jako domácí mazlíčci jsou mezi milovníky psů zcela běžní a jsou také snadno dostupné od chovatelů nebo k adopci od záchranářů.Obrázky italské greyhuahuaRychlý popis

Také známý jako Směs čivav italského chrta
Kabát Rovné, střední, hedvábné, krátké, měkké
Barvy Černá, modrá, hnědá, šedá, červená, stříbrná, bílá, sůl a pepř
Typ Toy Dog, Designer Dog
Skupina (plemene) Kříženec
Životnost/očekávání 13 až 16 let
Hmotnost 6-18 liber
Výška (velikost) Malý; 8-15 palců (maximální výška pro dospělé muže a ženy)
Osobnost/charakteristika Milující, loajální, inteligentní, interaktivní
Dobře s dětmi Ano
Prolévání Minimální
Dobré s domácími zvířaty Ne
Štěkot Občas
Hypoalergenní Ano
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DRA

Italská Greyhuahua Video:


Temperament a chování

Italští greyhuahuové jsou závislí a mírumilovní. Jsou vhodné pro klidné prostředí a tiché domácnosti. O obou rodičovských plemenech psa je známo, že milují zábavu, jsou přátelští a hraví; proto greyhuahua zdědil veselou a zábavnou povahu. Tito psi jsou zcela oddaní svým pánům, jako by byli loajální a milí k rodině majitele. Když jsou šťastní nebo dojatí a chtějí ukázat svou vděčnost, výraz jejich tváře se může změnit tak dramaticky, že to často vypadá, že se na vás usmívá.

Stejně jako jeho rodič Chihuahua by viděli všechno kolem svými velkými očima, zatímco vytahovali věci z police, vytahovali vycpávky z plyšových medvědů nebo dokonce žvýkali dřevo, pokud jim nedodali žvýkačky. Reagují a dobře se chovají k dětem a často je bylo vidět, jak si s nimi hrají. Stejně tak jsou se svými domácími mazlíčky, včetně jiných psů. Ačkoli, stejně jako jeho italský rodič chrtů, jsou vůči cizím lidem ostražití a pokud jsou kolem cizinci, projevují velmi jemné chování a bázlivost.Milují lidi a tráví s nimi čas. Proto se ujistěte, že svému malému věnujete dostatek času, aby byl šťastný. Jsou poslušní a poslouchali by vás se vším soustředěním, když je požádáte, aby něco udělali. Pokud se s nimi bude zacházet přísně, nebude jim trvat dlouho, než si vyvinou negativní chování nebo citlivé rysy. Jsou také nesmírně zvědaví. Najdou způsob, jak na cokoli narazit.

Který


Vaše štěně nepotřebuje mnoho cvičení, ačkoli italský chrt ve vašem štěně chrta bude vybízet, aby hledal příležitost pravidelně běhat. Vezměte je na běhání, nebo alespoň na rychlé procházky, i když ne energicky. Ještě lepší je, když máte dvůr, což není pro obyvatele měst vždy možné. V takovém případě najděte dobrý psí park, kde by váš pes nejen dostal šanci na nějakou pravidelnou aktivitu, ale také by se naučil dobře socializovat.
Krátká, hladká srst italské greyhuahua se velmi snadno udržuje. Kartáčujte je alespoň dvakrát týdně, aby zůstaly čisté a lesklé. Tito psi se nemají dobře v chladném podnebí. Když jdou ven v chladném počasí, měli by mít na sobě svetr.
Jak většina z nás ví, křížení psi jsou většinou zdraví díky svému širokému genofondu. Jsou většinou bytelní a žili by zdravě. Nejsou však imunní vůči běžným chorobám psů nebo těm, které jsou přenášeny geny. Jedním problémem, který často otravuje psy plemen hraček, jsou problémy se zuby. Trochu úsilí z vašeho konce může tento problém snadno udržet na uzdě. Pravidelně doma čistěte zuby svého psa a ujistěte se, že ho každý rok vezmete k veterináři na čištění.

Výcvik

Italská greyhuahua není vůbec náročná na výcvik za předpokladu, že je její psovod v souladu s nimi. Jak již bylo zmíněno, hrubé nebo drsné tréninkové postupy se z dlouhodobého hlediska nemusí ukázat jako účinné. Vycvičte je, aby se dobře mísili s ostatními lidmi a domácími mazlíčky a způsoby, jak se stýkat. Protože jsou náchylní k neplechám, zajistěte důkladné školení poslušnosti. Mohou také rychle trénovat, zvláště pokud je cvičíte, když jsou ještě štěňata. Také je vycvičte, aby pochopili, že jste skutečným vůdcem jeho psí smečky.Dieta/krmení

Dieta hraje zvláštní roli u psů s vysokou energetickou hladinou. Zajistěte správnou, výživnou a kvalitní dietní rutinu bohatou na minerály a bílkoviny, zejména ty, které jsou určeny pro psy její velikosti. Jeho množství je stejné jako u ostatních malých psů.