Imo Inu

Imo Inu je kříženec amerického eskymáckého psa a Shiba Inu. Tito veselí psi mají mohutnou stavbu a hezký vzhled. Hlavy mají klínovitý, zatímco nohy, záda, boky, ramena a bedra jsou svalnaté a robustní. Jejich tváře jsou velmi výrazné s tmavými očima mandlového tvaru s černým trojúhelníkovým nosem. Mají vztyčené, trojúhelníkové uši s mírně zakřivenými obrysy a silnou srstí poblíž krku. Toto milující a odvážné plemeno je vhodné pro život v bytě a dobře se účastní soutěžní poslušnosti a hbitosti.Obrázky Imo InuKing charles španěl bišon mix

Rychlé informace

Také známý jako Eskinu , Imo-Inu , Shiba-mos , Americký eskymácký pes / Shiba Inu Mix
Kabát Drsné a drsné, silné
Barvy Černá, černá s pálením, hnědá, šedá, bílá
Skupina (plemene) Kříženec
Životnost/očekávání 12 až 15 let
Hmotnost 20-40 liber (dospělí muži a ženy)
Výška (velikost) Střední až velké; 20 palců (maximum)
Temperament Veselý, odvážný, nezávislý, inteligentní, aktivní, oddaný
Dobře s dětmi Ano
Prolévání Průměrný
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Zřídka
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DDKC, DRA, IDCR

Video: Imo Inu hraje ve sněhu


Temperament a chování

Toto plemeno je velmi odvážné, nezávislé, inteligentní a láskyplné. Jsou nároční a vyzvednou si věci do nejmenších podrobností. Rádi si hrají a jsou velmi energičtí. Byly by dobré s dětmi a rodinnými mazlíčky, i když nemusí vždy tolerovat malá zvířata. Proto je moudré udržovat dobrou péči, pokud otevřete vodítko, když navštívíte místa, jako jsou psí parky atd.

mix australského ovčáka a boxera

Jsou velmi oddaní a loajální ke svým rodinám, a to je jeden charakteristický rys, který zdědili po obou svých rodičích. Chtěli by strávit noc ve stejné místnosti s jejím majitelem, ale možná by jim nebylo příliš příjemné spát v posteli, protože by jim to mohlo být příliš horké. V letních měsících bývají příliš horké, a proto potřebují nepřetržitý přísun vody. Tito psi jsou pohodlnější v chladných teplotách. Podobně je běžnou scénou také spánek v podlaze koupelny majitele, protože podlaha zůstává studená. Další vlastností psa je, že milují lízání.Který


Vzhledem ke své energetické povaze potřebují tito psi denně pořádné množství cvičení, bez nichž by se snadno dostali do neklidu, což by nakonec mohlo vést k destruktivním tendencím. Vydejte se na procházku každý den nebo si jděte zaběhat. Ale když jste venku na procházce/běhání, ujistěte se, že vezmete vedení smečky a váš pes vás bude následovat. Nechte jej hrát bez vodítka, zvláště pokud máte otevřený dvůr bezpečně uzavřený. Můžete se také zúčastnit hraní se svým psem. Miluje vaši společnost.
Imo inus nepotřebují spoustu péče. Slévají méně než průměr, ale jejich požadavky na péči jsou menší. Kartáčujte je jednou za 2 až 3 dny a stačí, aby byl váš pes čistý. Zastřihněte nehty, když jsou docela dlouhé. Aby byla zajištěna správná zubní hygiena, čistěte si zuby dvakrát nebo třikrát týdně. Měli byste je koupat, jen když váš pes vypadá špinavě.
Bylo vidět, že Imo inus trpí chorobami souvisejícími s očima a slznými cestami. Čas od času očistěte jejich slzné usazeniny, jakmile je uvidíte. K tomu použijte čistý kus látky. Jinak jako kříženci nemají mnoho zdravotních problémů. Nelze však zcela vyloučit šance na genetické a jiné problémy, které jsou společné všem ostatním plemenům psů. V případě jakýchkoli onemocnění je vezměte k veterináři.

Výcvik

Protože mají nezávislou povahu, trénování vašeho imo inu může vyžadovat trochu úsilí a trpělivosti, ale protože jsou inteligentní a pečliví, naučí se to se vší dokonalostí, jakmile bude jeho výcvik dokončen. Implementujte pevnou a konzistentní metodu školení, ale vůbec nebuďte hrubí. Místo toho je pochvalte, poskytněte jim lahůdky nebo je poplácajte po úspěšném absolvování konkrétního školení nebo za dobré chování. Výcvik funguje nejlépe zejména od doby, kdy jsou přivezeni domů od chovatelů. Pomozte štěňatům naučit se správné etiketě, způsobům, jak se stýkat s ostatními, vloupání do domu a všemu, co se musí naučit. K tomu můžete také vyhledat pomoc odborníka.

Dieta/krmení

Velikost (výška a hmotnost) imo inus jsou téměř stejné jako jejich rodiče Shiba Inu, a proto jim můžete poskytnout stejné množství jídla, jaké jejich rodiče shiba inu potřebují. Doporučuje se však vysoce kvalitní jídlo se správnou výživou. V případě suchých potravin si můžete vybrat ty, které jsou určeny pro jeho inu rodiče.Zajímavosti

  • Imo inus láska, když sněží.