havamalt

Havamalt, plemeno návrhářských psů vytvořené křížením a Havanese a Malťan, je známý svou sladkou a jemnou povahou. Tento malý pes byl vyvinut chovatelem, aby spojil ty nejlepší vlastnosti obou jeho mateřských plemen. Má kompaktní tělo s měkkým, hedvábným vnějším pláštěm. Pokud je řádně vycvičen, může se účastnit závodních psích sportů, jako je agility.fotky štěňat německé dogy

Obrázky HavamaltuRychlé informace

Ostatní jména Havanská maltská směs
Kabát Z venku dlouhý, měkký, hedvábný; drsný, zevnitř drsný
Barva Bílá/krémová, světle hnědá/zlatá, hnědá a bílá, černá a bílá, černá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Hračka
Životnost 12-14 let
Hmotnost 4,5-17,7 kg
Velikost a výška Malý; až 12 palců
Prolévání Minimální
Temperament Loajální, milující, veselý, inteligentní, ostražitý, citlivý
Hypoalergenní Ano
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Vzácný
Země Původ v Spojené státy americké
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci DBR, IDCR, DDKC, DRA, ACHC

Video Havamalt


Temperament a chování

Havamaltové se svou něžnou, přívětivou a láskyplnou osobností milují lidskou společnost. Jako věrní společníci jsou často viděni sledovat své majitele z jedné místnosti do druhé. Hravý a radostný mix Havanese/Maltese bude bavit jejich rodinné příslušníky svými triky a dovádění. Vycházejí stejně dobře s lidmi i se zvířaty a projevují láskyplné a klidné chování k dětem.

Doporučuje se nenechávat je delší dobu oddělené, protože by mohli být nervózní a projevovat nepříjemné chování. I když někdy štěkají a upozorňují své pány na blížící se nebezpečí, neumí hlídat a chránit své rodiny.blue klíšťat walker hound mix

Který


Havamalt, převážně domácí pes, není vhodný pro spoustu outdoorových aktivit. Každodenní procházka na vodítku a příležitostná hra pro aport na dvoře ji udržují šťastnou a v kondici. Zajistěte dostatek plyšových hraček, které vám zabrání v interiéru.
Pravidelné kartáčování chrání srst před zamotáním a také zabraňuje tvorbě rohoží. Havamaltská srst se může snadno zašpinit, a proto potřebuje koupel každý týden. Pokud váš mazlíček již vyvinul rohože, použijte kondicionační olej nebo detanglerový sprej, abyste rohože jemně vypracovali prsty. Před koupáním psa odstraňte všechny podložky. Zkontrolujte jeho uši jednou týdně, a pokud mají zápach nebo se zdají citlivé, poraďte se s veterinářem. Čistěte si zuby dvakrát týdně, abyste předešli onemocněním parodontu.
Je to zdravé plemeno, které zatím nemá žádné vážné zdravotní problémy. Ačkoli ne všichni Havamalti pravděpodobně trpí běžnými zdravotními podmínkami ovlivňujícími jejich rodičovská plemena, měli byste na ně stále pamatovat. Dávejte si pozor na dysplazii loktů a kyčlí, luxaci patel, progresivní retinální atrofii a šedý zákal.

Výcvik

Havamalt svou chytrostí a schopností rychle se učit nejen pozitivně reaguje na výcvik poslušnosti, ale také ovládá nové dovednosti a triky. Agresivní nebo represivní akce během výcviku by mohly mít na tyto pohodové a učenlivé psy nepříznivý vliv. Ať už trénujete štěňata nebo dospělé, ujistěte se, že přijmete klidnou a pozitivní metodu. Dobře s nimi funguje také incentivní školení na bázi potravin.

Krmení

Do stravy Havamaltu můžete zahrnout kvalitní konzervy i suchá jídla, ale denní množství ponechejte v rozmezí ½-1 šálku. Nenechávejte jídlo venku, protože povzbudí vašeho domácího mazlíčka, aby neustále jedl, a tím měl nadváhu. Psí pamlsky a sušenky lze dávat střídmě.