Velký Danoodle

The Velký Danoodle je kříženec vyvinutý ze standardního pudla a německá doga . Je o nich známo, že jsou oddaní, vstřícní a milující ke svým rodinám. Toto plemeno má velkou postavu, statné tělo, robustní nohy, prodlouženou hlavu a čenich, zaoblené knoflíkové oči, tmavý trojúhelníkový nosní konec a dlouhý, visící ocas. Ačkoli Great Danoodles často dědí kudrnatý kabát pudla, občas se také objeví v krátkých, drátěných kabátech jako jejich německá doga rodiče.Velké obrázky Danoodle

Rychlé informace

Také známý jako Great Danedoodle, Great Danepoo, Danedoodle, Danepoo, Great Dane Poodle Mix
Kabát Hustý, hedvábný, rovný, krátký, dlouhý, kudrnatý, drátovitý
Barvy Všechny barvy společné doge a pudlům
Typ Hlídací pes, společenský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 8-13 let
Výška (velikost) Velký; 28-30 palců (dospělý)
Hmotnost 90-110 liber (dospělý)
Osobnostní rysy Loajální, sociální, energický, láskyplný, inteligentní, přátelský
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Ano
Kompatibilita klimatu Pohodlné v teplejším podnebí
Štěkot Průměrný
Hypoalergenní Neznámý
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DBR

Video: Mix doga pudla hrajícího si s malým psem v Dog Parku


Temperament a chování

Jsou to zdvořilí, skromní a poslušní psi, kteří by obecně projevovali jemné chování ke všem lidem. Mají zvýšenou lásku k lidem, ale nedávají to najevo otevřeně tím, že na ně skočí nebo je olíznou, když dorazí. Ve skutečnosti mohou tito přátelští psi dokonce přijímat nové lidi.

Kromě toho, že jsou laskaví a starostliví, jsou také chytří a inteligentní. Tito psi jsou dobří s dětmi a domácími mazlíčky ve své rodině. Daneoodles vždy touží potěšit a milují chvíle se svými rodinnými příslušníky pouze na oplátku za malou chválu a pozornost.Great Danoodles jsou zodpovědní mazlíčci a zůstávají věrní po celý život. Budou střežit dům a štěkat, pokud kolem uvidí neznámou tvář. Tato vlastnost z nich dělá vynikající hlídací psy. Ačkoli jejich štěkot je hlasitý, nejsou neustálými štěkáči.

Který


Váš pes je „velký chlap“ a potřebuje každodenní cvičení a aktivity. Nechte je, aby si hráli do sytosti, zatímco jejich vodítko necháte hodinu nebo dvě na volném prostranství nebo na dvoře; a bude více než potěšen, pokud se zúčastníte i vy. Vyrazte si na pár denních běhání nebo procházek (tentokrát samozřejmě na vodítku), hlavně pokud zjistíte, že váš pes začal trochu přibírat.
Toto plemeno je nízkopodlažní a stačí mu jen základní péče. Kartáčujte je dvakrát až třikrát týdně a jednou za čas je vykoupejte, pokud si myslíte, že je potřeba je vyčistit. Používejte však pouze šampon pro psy.
Ačkoli nebyly hlášeny žádné problémy specifické pro plemeno, mohou zdědit problémy po obou rodičích, včetně epilepsie, kloubní dysplazie, patelární luxace, rakoviny, nadýmání, Cushingovy choroby, Von Willebrandovy choroby, Addisonovy choroby, očí, srdce, kůže nebo dokonce vývojových problémů .

Výcvik

Výcvik vašeho Great Danoodle by nebyl obtížný, protože je již poslušný, inteligentní a je připraven vás potěšit. Použití různých pamlsků doprovázených chválami by vám však úkol zjednodušilo.  • Využijte dychtivosti svého psa, abyste vás potěšili naučit ho užitečné triky . Vycvičte ho, aby sbíral odpadky, a dejte ho na správné místo. Vezměte svého psa na volné prostranství nebo na dvůr (pokud ho máte) s rozdrcenými papíry, ubrousky, ovocnými slupkami apod. (Aby pochopil, co znamená „odpadky“) spolu s odpadkovým košem. Později položky náhodně házejte a přikažte svému psovi, aby jednu z nich přinesl. Vyslovte příkazové slovo, jako je načtení, směrem ke koši. Pokud váš pes nerozumí, vyzvedněte si ho sami a zavolejte tam svého psa. Nabídněte mu odpadky, dokud je nezachytí v ústech. Stejným způsobem jděte do popelnice a zavolejte tam svého psa a nechte jej v koše uchopit. Okamžitě jí udělejte pamlsek a značně pochvalte. Proces několikrát opakujte a pravidelně v něm pokračujte. Váš pes se brzy naučí sbírat odpadky a udržovat váš dům čistý.
  • Protože vás váš pes velmi miluje a má rád vaši společnost, je docela pravděpodobné, že by jej separační úzkost mohla rychle potlačit. Takže než odjedete do práce nebo po návratu domů, nedělejte si velkou hlavu. Zůstaňte klidní a lhostejní, jako by život bez vás každý den několik hodin byl součástí jeho rutiny. Nemluvte, nedotýkejte se ani neprovádějte oční kontakt 15-20 minut před odjezdem a po návratu.

Dieta/krmení

Vzhledem k jejich velikosti a hmotnosti jim stačí 4 až 5 šálků kvalitního suchého krmiva pro psy (granule), rozdělené na 2–3 jídla denně.