Zlaté Pyreneje

Křížený mezi Zlatým retrívrem a Velké Pyreneje , Zlaté Pyreneje je bílé psí plemeno, které má po celém těle barevné znaky. Tento pes je obecně větší než jeho rodič retrívr a je velmi energický a láskyplný. Tito hlídací psi obvykle nejsou vhodní pro život v bytě a potřebují spoustu prostoru ke hře, aby zůstali fit. Pes, který si nebyl vědom své velikosti, se často uchýlil na klín svého pána.st bernard baset mix

Obrázky Zlatých Pyrenejí
Rychlé informace/popis

Také známý jako Golden Pyranees
Kabát Dvojité, dlouhé, husté
Barvy Bílá, krémová, zlatá, černá, hnědá, šedá, žlutá, trikolóra
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Sportovat, pracovat
Životnost 10 až 13 let
Hmotnost 75-120 liber
Výška (velikost) Velký; Přibližně 32 palců
Prolévání Střední až těžké
Temperament Nezávislý, inteligentní, přítulný, tvrdohlavý, ochranný, loajální, hravý
Štěkot Ano (hlavně v noci)
Hypoalergenní Ne
Země původu POUŽITÍ
Soutěžní registrace ACHC, DDKC, DRA, IDCR, DBR

Dieta Zlaté Pyreneje Video:


Temperament a chování

Zlaté Pyreneje jsou jemné a láskyplné, vhodné pro rodinný život. Jsou náchylní ke zdřímnutí během dne, ale jsou ostražití a ochranní. Jsou dobří s malými dětmi, jinými psy a lidmi a občas by byli příliš nadšení z pozdravu cizích lidí a sousedů majitele. Někdy mají tendenci projevovat nezávislé a tvrdohlavé chování, pokud nejsou řádně vyškoleni od štěněte.

shih tzu a čivava mix štěňata

Který


Vzhledem k jejich velké velikosti a vysoké úrovni energie potřebují zlaté pyreneje denně spoustu aktivit. Vezměte je každý den na rychlé procházky a běhání, abyste se ujistili, že zůstanou zdraví a v dobré kondici. Tito psi rádi hrají (jako aportovací hry atd.) A někteří jedinci by si dokonce užili plavání. Pokud jim dovolíte hrát a pobíhat v otevřeném (ale bezpečném) prostoru, pomohlo by to uvolnit jejich energii.
Většina zlatých pyrenejských psů by hodně vrhla, a proto to není správný pes pro ty, kteří hledají plemeno s nízkým proléváním. Kartáčujte je každý den a poměrně často, pokud si myslíte, že váš pes příliš prolévá. Tito psi jsou také náchylní k rozvoji toho typického psího zápachu, a proto se ho snaží udržovat čistý a hygienický. Koupání je vhodné, kdykoli vás přepadne nepříjemný zápach.
Obecně zdravé plemeno, které nemá žádné známé problémy specifické pro plemeno, ale dávejte pozor na jakékoli obecné zdravotní problémy psa.

Výcvik

Socializační výcvik je obecným požadavkem pro všechny psy. Zlatí pyrenejští psi jsou často tvrdohlaví a snaží se jednat podle svých vlastních rozmarů. Proto je nutné důsledně pevné školení. Pokud se však budete snažit dokázat, že jste vůdcem smečky, inteligentní a snadno trénovatelný pes by se naučil být poslušný již od svého štěněte. Pomoci by měla i třída odborného výcviku.Dieta/krmení

Dopřejte svému zlatému pyrovi vysoce kvalitní obecné krmivo pro psy určené pro psy jeho velikosti a energetické úrovně (jako jeho pyrenejský rodič).

Zajímavosti

  • O některých zlatých hranicích je známo, že váží až 220 liber.
  • Tito psi jsou zvyklí na chladné teploty. Mohou však také krátkodobě odolat teplu za předpokladu, že mají dostatek stínu a vody.