Německá krátkosrstá laboratoř

The Německá krátkosrstá laboratoř je kříženec německého krátkosrstého ohaře a labradorský retrívr . Tito velcí psi jsou vzácní a nelze je snadno najít. Jsou velmi přizpůsobiví svému okolí a snadno se vejdou do každého podnebí. Sdílejí mnoho společných vlastností obou svých mateřských plemen. Jsou štíhlé, vysoké a štíhlé s krátkou voděodolnou srstí. Tvar jejich lebky je široký s dlouhými, visícími ušima, hlubokými očima mandlového tvaru, většinou s dlouhou tlamou.Obrázky německé krátkosrsté laboratoře
Rychlý popis

Také známý jako Německý krátkosrstý labradorský retrívr
Kabát Krátké, hedvábné, lesklé, vodoodpudivé, hladké
Barvy Čokoládová, černá, hnědá, bílá, žlutá, černá s pálením
Typ Hlídací pes, hlídací pes, sportovní pes
Skupina (plemene) Kříženec
Životnost 10 až 14 let
Hmotnost 55-79 liber
Výška (velikost) Velký; Minimálně 28 palců
Temperament Pozorný, inteligentní, veselý, loajální, přátelský, hravý, společenský
Hypoalergenní Ano
Prolévání Nominální
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Příležitostně
Země původu POUŽITÍ
Soutěžní registrace ACHC, DDKC, DRA, IDCR

Video


Temperament a chování

GSL je velké plemeno, které by k natažení potřebovalo hodně prostoru. Jsou energičtí a hraví a budou si hrát s dětmi a na konci aktivního dne by se chtěli schoulit vedle vás. Od přírody jsou majetní a hlídali by své rodiny, a tak z nich byl skvělý hlídací pes.

Ačkoli je to dobré s cizími lidmi, ale jako hlídací pes je ostražitý a začne okamžitě štěkat, jakmile uvidí kolem sebe něco podivného nebo neznámého. Mají vyrovnaný temperament a jsou vždy šťastní a hraví a jsou dostatečně inteligentní, aby pochopili, co od nich jejich majitelé očekávají. Tito psi jsou nejvhodnější v bytech, které jsou prostorné nebo mají dvůr, kde si mohou hrát.Který


Německá krátkosrstá laboratoř potřebuje hodně cvičení. Jejich cvičební požadavek lze splnit běháním a dlouhými procházkami. Vezměte svého psa na dlouhé procházky a běhejte každý den. To by mělo udržovat rovnováhu mezi jejich fyzickým a duševním zdravím. Tito energičtí špičáci mají vysoký herní instinkt a jejich žízeň lze uhasit, pouze pokud mají spoustu času pobíhat a hrát si. Domy s velkým prostorem nebo dvorem jsou pro ně vhodné. Nezapomeňte jej však z vodítka rozvázat, pouze pokud máte otevřený dvůr.
Úprava GSL je jednoduchá. Je to hlavně proto, že srst psa je krátká a již hedvábná. Kartáčujte srst 1 až 2krát týdně, aby si zachoval přirozený lesk. Koupání a šamponování závisí na požadavcích, i když můžete svého psa šamponem sušit, aby byl čistý a bez zápachu. Jeho uši jsou disketové. Občas je vyčistěte, abyste zabránili možnosti infekce.
Kříženci obecně zdravotními problémy příliš netrpí, i když by měly být brány v úvahu i genetické faktory. Zeptejte se svého chovatele GSL na zdravotní historii rodičů vašeho psa.

Měly by se také pamatovat na obecné zdravotní problémy psů, které často postihují jiná plemena psů. Patří sem dysplazie kyčelního lokte, kožní alergie, infekce atd.

Výcvik

Trénujte svou německou krátkosrstou laboratoř, aby se stýkala, když je ještě štěně. Protože tento pes má lovecký nebo aportovací instinkt, zejména zděděný od svého labradorského rodiče, pomozte svému psovi zvyknout si na jiné domácí mazlíčky a také s lidmi, jako jsou vaši přátelé a příbuzní.Mějte to na vodítku, když jdete na procházku nebo běhat, a ujměte se vedení. To z vás udělá vůdce jeho „smečky“. Inteligentní pes je připraven rychle sbírat triky a trénovat hlavně proto, že je připraven potěšit svého pána. Jsou také dobří ve skákání a aportování. Naučte je získávat hry, jako jsou míčové hry nebo Frisbees.

Dieta/krmení

Poskytněte jim všechny druhy obecných krmiv pro psy, které velký pes své velikosti a energetické úrovně potřebuje. Syrové potraviny (většinou kosti a maso) jsou pro vašeho psa vždy dobré. Pokud se však budete držet granulí, ujistěte se, že granule jsou vysoce kvalitní a krmivo je určeno pro tak velká plemena psů.

Zajímavosti

  • Díky rysům chování svých rodičů německých ovčáků mohou německé krátkosrsté laboratoře fungovat jako dobří vodicí psi.
  • Pokud německá krátkosrstá laboratoř zdědí schopnosti svého pointerského rodiče, může se z ní stát čichací pes, kterého může policie použít k odhalení nelegálních narkotik a vystopování vetřelců nebo jiných zločinců.