Německý ovčák Weiner Dog Mix

Německý ovčák Weiner Dog Mix je smíšené plemeno mezi německým ovčákem a Weinerovým psem nebo jezevčíkem. Často se označuje jako mix německého ovčáka jezevčíka. To samozřejmě není běžná kombinace a je to možné díky inseminaci ovčáka s mužským jezevčíkem a malou pomocí.I když opravdu doporučujeme, abyste si jeden získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé by mohli projít chovatelem, aby si jejich německý ovčák promíchal štěně Weinera. To znamená, že pokud mají nějaké na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, abyste zajistili, že získáváte co nejkvalitnějšího psa.

mix pomeranian a shih-tzu

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.


Zde je několik obrázků mixu německého ovčáka Weinera
Historie mixu německého ovčáka Weinera

Zde je krátká historie ovčáka i psa Weinera. Vzhledem k tomu, že se jedná o smíšeného plemene, není v něm mnoho historie. Jdeme však hlouběji do historie všech plemen.

Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by mohl být použit pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami potravin a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.Někteří spisovatelé a odborníci na jezevčíky se domnívali, že rané kořeny jezevčíka sahají až do starověkého Egypta, kde byly prováděny rytiny s loveckými psy s krátkými nohami. Typický jezevčík je dlouhosrstý a svalnatý s krátkými, zavalitými nohami. Jeho přední tlapky jsou neobvykle velké a ve tvaru pádla pro extrémní kopání. Má kůži, která je dostatečně volná, aby se neroztrhla při tunelování v těsných norách, aby pronásledovala kořist. Jezevčík má hluboký hrudník, který poskytuje zvýšenou kapacitu plic pro výdrž při lovu kořisti v podzemí. Jezevčíci jsou hraví, ale jako loveckí psi mohou být docela tvrdohlaví a jsou známí svou náchylností k pronásledování malých zvířat, ptáků a tenisových míčků s velkým odhodláním a dravostí.


Skvělá videa štěňátek německého ovčáka Weinera Dog Mix


Německý ovčák Weiner Dog Mix velikosti a hmotnosti

WEINEROVÝ PES
Výška: 8-9 palců u ramene
Hmotnost: 16-33 lb.
Životnost: 12-14 letNĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců na rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let

Německý ovčák Weiner Dog Mix Osobnost

Obě tato rodičovská plemena mohou mít silné kořisti a mohou být poměrně agresivní, i když vypadají úplně jinak a mají velmi odlišnou velikost. Nejlepší způsob, jak zjistit, jaké by bylo hybridní nebo smíšené plemeno, je podívat se na rodičovská plemena. Je těžké posoudit takové temné plemeno.


Německý ovčák Weiner Dog Mix Zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Weinerův pes smíchaný s německým ovčákem může být náchylný k následujícím: nadýmání, degenerativní myelopatie, EPI, PRA, citlivost na anestezii, dysplázie kloubů a alergie.

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Péče o psy německého ovčáka Weinera

Existuje velká šance, že se hodně zbaví a budou potřebovat hodně cvičení. Jezevčík nepotřebuje zdaleka tolik cvičení jako pastýř, ale přesto by to mohl být velmi hyper pes. Vzhledem k tomu, že jezevčík byl chován k lovu malých zvířat a byl aktivní po dlouhou dobu. Ujistěte se tedy, že se do každodenního života vejdete na dlouhé procházky a túry. Buďte připraveni je několikrát týdně kartáčovat a na čištění podlah máte k dispozici dobré vakuum. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.


Krmení mixu německého ovčáka Weinera

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský Dogo

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

mini směsi australských ovčáků

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky