Mix německého ovčáka Shiba Inu

Německý ovčák Shiba Inu Mix je smíšené plemeno mezi německým ovčákem a Shiba Inu. To je někdy známé jako mix německého ovčáka Shiba Inu. Shiba Inus a němečtí ovčáci NEJSOU psy pro začínající majitele psů. Ve špatných rukou může být obtížné tyto dvě plemena ovládat a trénovat.I když opravdu doporučujeme, abyste si jeden získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé by mohli projít chovatelem, aby si jejich německý ovčák promíchal štěně Shiba Inu. To znamená, že pokud nějaké mají na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, aby bylo zajištěno, že získáváte co nejkvalitnějšího psa.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.


Zde je několik obrázků německého ovčáka Shiba Inu Mix
Historie mixu německého ovčáka Shiba Inu

Zde je krátká historie Pastýře i Šiba Inu. Vzhledem k tomu, že se jedná o smíšeného plemene, není v něm mnoho historie. Jdeme však hlouběji do historie obou plemen.

Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by byl použitelný pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami potravin a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.Inu je japonské slovo pro psa. Rám Shiba je kompaktní s dobře vyvinutým svalstvem.

Shiba je dvojitě potažená, přičemž vnější srst je tuhá a rovná a podsada měkká a silná. Srst je krátká a rovnoměrná na liščí tváři, uších a nohou. Shiba inu bylo identifikováno jako bazální plemeno, které předchází vzniku moderních plemen v 19. století.Původně byla Shiba Inu chována k lovu a proplachování malé zvěře, jako jsou ptáci a králíci. Přes snahy o zachování plemene Shiba během druhé světové války téměř vyhynula kvůli kombinaci nedostatku potravin a poválečné epidemie psinky. Všichni následující psi byli chováni z pouhých tří přežívajících pokrevních linií. Mino Shibas míval spíše silné, píchavé uši a vlastnil srpový ocas, spíše než běžný zvlněný ocas, který se našel na většině moderních Shibas. San'inští shibové byli větší než většina moderních shib a měli tendenci být černí, bez běžného opálení a bílých akcentů na moderních shibách s černým opálením. Když byla studie japonských psů formována na počátku a v polovině 20. století, byly tyto tři kmeny spojeny do jednoho celkového plemene, Shiba Inu. V roce 1954 přinesla rodina ozbrojených služeb první Shiba Inu do Spojených států. V roce 1979 se ve Spojených státech narodil první zaznamenaný vrh.


Úžasná videa štěňat německého ovčáka Shiba Inu Mix


Německý ovčák Shiba Inu Mix velikosti a hmotnosti

SHIBA INU
Výška: 13 - 17 palců v rameni
Hmotnost: 17 - 23 lb.
Životnost: 12-16 let

NĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců v rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let


Německý ovčák Shiba Inu kombinuje osobnost

Shepherd Inu je sebevědomý pes se spoustou energie. Potřebují pravidelné cvičení a práci a spoustu prostoru pro toulání. Nebudou si dělat s gaučovými bramborami nebo s někým, kdo je nechce pravidelně cvičit. Shepherd Inus mohou být teritoriální psi, kteří potřebují majitele, kteří rozumějí výcviku psů, kteří mají problémy s teritoriem a / nebo agresí. Majitelé Shepherd Inus musí rozumět tomu, jak převzít roli alfa ve vztahu pes / člověk. Stejně jako všichni psi potřebují hodně socializace a pozitivní posílení. Budou nejlépe reagovat na pozitivní posílení, což by mělo být při práci s nimi vysoce podporováno.


Německý ovčák Shiba Inu Mix Health

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Shiba Inu smíchaný s německým ovčákem může být náchylný k následujícím: katarakta, alergie na glaukom, patelární luxace a občas dysplazie kyčelního kloubu.

býčí pes shih-tzu

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Německý ovčák Shiba Inu Mix Care

Hodně se zbaví a budou potřebovat hodně cvičení. Obě rodičovská plemena jsou těžcí shazovači a velmi energičtí psi. Ujistěte se tedy, že se do každodenního života vejdete na dlouhé procházky a túry. Buďte připraveni je několikrát týdně kartáčovat a na čištění podlah máte k dispozici dobré vakuum. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.


Německý ovčák Shiba Inu Mix krmení

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský doge

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky