Mix německého ovčáka rhodéského ridgebacka

Německý ovčák Rhodesian Ridgeback Mix je smíšené plemeno mezi německým ovčákem a Rhodesian Ridgebackem. Jedná se o dvě velmi silná a silná plemena. Rhodéský ridgeback je plemeno psa vyvinuté v Rhodesii, nyní Zimbabwe. Shepherd pochází z Německa v Evropě.I když opravdu doporučujeme, abyste si jeden získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé mohou projít šlechtitelem, aby si nechali svého německého ovčáka smíchat se štěňátkem rhodéského ridgebacka. To znamená, že pokud nějaké mají na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, aby bylo zajištěno, že získáváte co nejkvalitnějšího psa.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.


Zde je několik obrázků mixu německého ovčáka Rhodesian Ridgeback
Historie mixu německého ovčáka rhodéského ridgebacka

Zde je krátká historie pastýře i rhodéského ridgebacka. Vzhledem k tomu, že se jedná o smíšeného plemene, není v něm mnoho historie. Jdeme však hlouběji do historie všech plemen.

Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by byl použitelný pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami potravin a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.Rhodéský ridgeback je často označován jako africký lev. Je to rodák z Jižní Afriky. Jeho historie sahá až do 16. století, kdy první Evropané prozkoumali vnitřek mysu Dobré naděje. Narazili na kmeny Hotentotů žijící s polodomestikovaným psem, který měl vlasy podél páteře - rostly dozadu. Tato slavná linie vlasů je to, co nyní označujeme jako Ridge in the Ridgeback.

Rhodéský ridgeback byl chován búrskými farmáři, aby vyhověli jejich potřebám loveckého psa v divočině Afriky. Potřebovali všestranného psa, který by mohl spláchnout zvěř, strhnout větší zraněnou zvěř a v noci chránit své farmy před lovci a divokými zvířaty. Také potřebovali, aby byl tento pes tvrdý a vytrvalý a aby odolal přísnosti afrického keře, zvládl drastické změny teploty od denního tepla až po mrazivé noční teploty, měl být krátce potažen, aby se zabránilo klíšťatům kartáč, a to by mohlo vydržet 24 hodin bez vody. Tento super tvrdý a odolný pes také musel být dobrým společníkem a ochráncem svých manželek a dětí.mix krysího teriéra/čivavy

Úžasná videa štěňat německého ovčáka Rhodesian Ridgeback Mix


Velikost a hmotnost německého ovčáka rhodéského ridgebacka

RODÉSKÝ RIDGEBACK
Výška: 24-27 palců na rameni
Hmotnost: 64 - 90 lb.
Životnost: 10-12 let

NĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců v rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let


Německý ovčák Rhodesian Ridgeback Mix osobnosti

Nejlepší způsob, jak skutečně porozumět osobnosti smíšeného plemene, je pozorovat je. Někdy to není rozdělení 50/50, protože mohou získat více ze své osobnosti od ostatních. Rhodéský ridgeback je společenský s tichým, jemným temperamentem a je vynikajícím společníkem. Jak je popsáno výše, jsou univerzální a v případě potřeby mohou být dobrými chrániči. Je důležité, abyste byli vytrvalí a důslední a odměňovali vás pozitivním posilováním. Pastýř je známý tím, že je stoický a loajální.


Německý ovčák Rhodesian Ridgeback Mix Health

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Rhodéský ridgeback smíchaný s německým ovčákem může být náchylný k následujícím: Dysplázie kloubů a alergie.

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Německý ovčák Rhodesian Ridgeback Mix Care

Je těžké říci, zda se takový pes smíšeného plemene zbaví nebo ne. Rhodéský ridgeback se opravdu tolik nezbavuje, pokud většinu času tráví uvnitř. Ti, kteří tráví více času venku, budou těžší shazovači. Pastýř se vrhá jako blázen, takže buďte připraveni alespoň na mírné prolévání. To nebude dobrý pes na bramborový gauč, protože Ridgeback byl chován jako pracovní pes na dlouhé vzdálenosti a ovčák jako pastevecký a ochranný pes. Ten chlap může mít trochu energie. Buďte připraveni je několikrát týdně kartáčovat a na čištění podlah máte k dispozici dobré vakuum. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

mix pudla a teriéra

Krmení mixem německého ovčáka rhodéského ridgebacka

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský doge

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky