Německý ovčák Pomeranian Mix

Pomeranian Mix německého ovčáka je smíšené plemeno mezi německým ovčákem a pomeranianem. Jedná se o dvě velmi jedinečná plemena a pravděpodobně ne nejpřirozenější věc. Obyčejnější Pomeranian mix je Pomsky. Jediným způsobem, jak k tomu dojít, je to, aby se mužský pomeranian choval s ovčákem.I když opravdu doporučujeme, abyste si jeden získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé by mohli projít chovatelem, aby přiměli svého německého ovčáka smíchat s pomeranským štěnětem. To znamená, že pokud nějaké mají na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, aby bylo zajištěno, že získáváte co nejkvalitnějšího psa.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.


Zde je několik obrázků pomeranského mixu německého ovčáka
Historie mixu německého ovčáka Pomeranian

Zde je krátká historie Pastýře i Pomeranian. Vzhledem k tomu, že se jedná o smíšeného plemene, není v něm mnoho historie. Jdeme však hlouběji do historie všech plemen.

Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by byl použitelný pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami potravin a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.Pomeranian si vzal své jméno z Pomořanska, oblasti severní Evropy na pobřeží Baltského moře. Jsou to nejmenší psi špicového typu. Původní Pomeranians vážil 20 až 30 liber - mnohem větší než Pom, který dnes známe a milujeme.

Toto plemeno se stalo populárním ve Velké Británii poté, co se královna Viktorie zamilovala do Pom v roce 1888 na dovolené ve italské Florencii. Jednu si přinesla domů a popularita plemene vzrostla. Zájem o toto plemeno přesáhl Atlantik do Spojených států, kde se v roce 1911 konala první pomoranská speciální výstava v hotelu Waldorf Astoria. Tito dřívější Pomeranians měli líščí tváře než dnešní Poms a byli spíše bílí, černí, čokoládoví , skořice, hnědá nebo smetana než ta červená a oranžová, která se nyní běžně vyskytují. Poms může přesto přijít v jakékoli barvě nebo vzoru. Toto plemeno je stále velmi populární a řadí se na 15. místo mezi registrovanými americkým Kennel Clubem.modré štěně bígla

Úžasná videa štěňat německého ovčáka Pomeranian Mix


Německý ovčák Pomeranian Mix Velikost a hmotnost

POMERANIAN
Výška: 7-10 palců u ramene
Hmotnost: 3-6 lb.
Životnost: 10-15 let

NĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců v rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let


Německý ovčák Pomeranian Mix osobnosti

Bude těžké přijít na to, jaká bude jejich osobnost, protože jsou to velmi odlišní psi. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je sledovat je jako štěňata a lépe porozumět tomu, jak na sebe vzájemně působí. Je důležité co nejvíce socializovat vašeho psa bez ohledu na to, jaké je jeho plemeno. Socializace je to nejlepší, co můžete pro každého psa udělat.


Německý ovčák Pomeranian Mix Zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Pomeranian smíšený s německým ovčákem může být náchylný k následujícím: Legg-Calve-Perthesova choroba, kolabující průdušnice a dysplázie kloubů a alergie.

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Německý ovčák Pomeranian Mix Care

Existuje velká šance, že se hodně zbaví a budou potřebovat hodně cvičení. Nebude to dobrý pes na gauč, protože bude chtít být aktivní a zapojený do činností. Vzhledem k tomu, že to bude tak malé, bude to pravděpodobně vyžadovat pouze mírné cvičení ve srovnání s jinými pastýřskými směsmi. Ale buďte připraveni věnovat jim spoustu pohybu. Buďte připraveni je několikrát týdně kartáčovat a na čištění podlah máte k dispozici dobré vakuum. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.


Německý ovčák Pomeranian Mix krmení

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský doge

směs mopse a francouzského buldočka

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky