Německý ovčák Newfoundland Mix

Srovnání Plemen Psů

Německý ovčák Newfoundland Mix je smíšené plemeno mezi německým ovčákem a Newfoundlandem. Jedná se o dvě velmi jedinečná plemena. Oba jsou samy o sobě velmi silné a silné. Newfoundland je známý spíše pro své pracovní schopnosti, pohodlí ve vodě a pracovní schopnosti ve vodě. Pastýř je dobře známý svými pracovními a ochrannými schopnostmi.

I když opravdu doporučujeme, abyste si jeden získali prostřednictvím a
Historie mixu německého ovčáka Newfoundlanda

Zde je krátká historie Pastýře i Newfoundlandu. Vzhledem k tomu, že se jedná o smíšeného plemene, není v něm mnoho historie. Jdeme však hlouběji do historie všech plemen.

Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by mohl být použit pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami potravin a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.Newfoundlandský pes je dobře známý pro své pracovní schopnosti. Byl označován jako původní „lodní pes“. Při práci na palubě lodi se používá k vytahování lan na břeh v severoatlantických mořích, k získávání ztraceného rybářského vybavení a k záchraně lidí. Je silný a silný a vyniká v plavání. Tato síla a schopnost plavání mu dává schopnost vtahovat těžké sítě ve studené drsné vodě. Má tlustý dvouvrstvý kabát, díky čemuž je ideální pro práci, kterou dělá. Používá se také jako smečka, sáňkařský pes a povozný pes. Má velmi jemnou povahu a mírný strážný instinkt, který si ji lidé oblíbili v celé historii.

Existuje mnoho městských legend s tímto plemenem, jak ho známe dnes. Pochází ze psů přivezených z ostrova Newfoundland do Anglie počátkem 19. století. V současné podobě se první písemná zmínka o novofundlandském psovi objevuje v roce 1775, kdy George Cartwright, podnikatel a sportovec, použil název rodného ostrova plemen na svého psa. V roce 1780 omezil tehdejší hejtman Commodore z Newfoundlandu Richard Edwards v zájmu podpory chovu ovcí legální vlastnictví Newfoundlandských psů na jednu domácnost. Tato vyhláška nepomohla při chovu ovcí, ale vyhnala rodného novofundlandského psa na pokraj vyhynutí. Během této doby bylo mnoho psů vyvezeno nebo zničeno a toto plemeno přežilo na ostrově jen kvůli tomu, že několik nově objevených porušilo zákon pro svou lásku k plemenu.Dokonce i Lewis a Clark se spoléhali na robustního newfoundlandského psa, který je bude doprovázet na jejich treku na západ přes Ameriku.

zlatý retrívr vizsla mix

„V létě 1803 dohlíží Lewis na stavbu velkého keelboatu v Pittsburghu, poté ji srazí po řece Ohio a cestou vyzvedne Clarka a několik rekrutů. Protože je Lewis novofundlandský pes Seaman, koupil za 20 dolarů. “


Skvělá videa štěňat německého ovčáka Newfoundland Mix


Německý ovčák Newfoundland mix velikosti a hmotnosti

NEWFOUNDLAND
Výška: 26-28 palců na rameni
Hmotnost: 120-175 lb.
Životnost: 8-10 let

NĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců na rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let


Německý ovčák Newfoundland Mix osobnosti

Nejlepší způsob, jak skutečně porozumět osobnosti smíšeného plemene, je pozorovat je. Jedno z mateřských plemen může svítit více než druhé. Newfoundland je známý jako jemný obr, který je někdy klidný a důstojný a je klidnější než Pastýř. Mají mírné ochranné instinkty. Pastýř je známý tím, že je stoický a loajální.


Německý ovčák Newfoundland Mix Health

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Newfoundland smíchaný s německým ovčákem může být náchylný k následujícím: Dysplázie kloubů a alergie.

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Německý ovčák Newfoundland Mix Care

Existuje velká šance, že se hodně zbaví a budou potřebovat hodně cvičení. To nebude dobrý pes na bramborový gauč, protože bude chtít být aktivní a zapojený do činností. Vzhledem k tomu, že Newfoundland je tak silný plavec a miluje vodu, bylo by pro něj ideální být ve vodě. Ujistěte se tedy, že se do vašeho každodenního života vejdou dlouhé procházky a túry a případně plavání. Buďte připraveni je několikrát týdně kartáčovat a na čištění podlah máte k dispozici dobré vakuum. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.


Německý ovčák Newfoundland Mix krmení

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava.

Směs lhasa apso a pudla

Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský Dogo

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

stromový chodec coonhound mix

Pomsky