Mix německého ovčáka

Německý ovčák Mastiff Mix je smíšené plemeno mezi německým ovčákem a doga. Kombinace těchto dvou plemen pochází z velmi silné a silné populace. Jsou relativně vzácné a nejsou chovány tak často.Mastif je velmi staré plemeno psa. Oba pocházejí z Evropy, ale doga je mnohem starší plemeno s hlubšími kořeny. Shepherd je agresivnější pes a doga je uvolněnější. Tato směs bude pravděpodobně více klidná s lehčí osobností díky mírnému temperamentu obrů. Bude z něj velký pes, takže se budete muset ujistit, že máte správnou životní situaci.

Pokračujte ve čtení níže a dozvíte se více o tomto mocném návrhářském psu. I když opravdu doporučujeme, abyste si jeden získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, abyste zajistili, že získáváte co nejkvalitnějšího psa.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.

laboratorní mix německý drátosrstý pointer

Zde je několik obrázků mixu německého ovčáka
Historie mixu německého ovčáka

Zde je krátká historie pastýře i doga. Vzhledem k tomu, že se jedná o smíšeného plemene, není v něm mnoho historie. Jdeme však hlouběji do historie obou plemen.Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by mohl být použit pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami potravin a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.

Předkové doga pravděpodobně pocházeli z hor střední Asie před několika tisíci lety. Z Tibetu nebo severní Indie doprovázeli obchodníky a nomády po celém světě a vydali se na Střední východ, do Středomoří, Číny a Ruska. Starověcí Egypťané zobrazovali na stěnách pyramid obrovské psy a v řecké mytologii je tříhlavým psím strážcem podsvětí pes typu mastifa. Řekové, Římané a další národy používali v bitvách mastify. Ve středověku hlídkovali mastifové v noci nad statky, vždy v pohotovosti před pytláky nebo jinými vetřelci. Během 16. století se v Evropě stále používali jako váleční psi. Mastifové, jak je známe dnes, se začali vyvíjet v Anglii v roce 1835. To byl stejný rok, kdy byly psí zápasy zakázány, což z něj učinilo zlom v temperamentu plemene.
Úžasná videa štěňat německého ovčáka Mastiff Mix


Německý ovčák doga mix velikosti a hmotnosti

DOGA
Výška: 27 - 30 palců na rameni
Hmotnost: 150 - 250 lb.
Životnost: 7+ let

NĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců na rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let

Redbone coonhound boxer mix

Německý ovčák Mastiff kombinuje osobnost

Mastifové jsou jemní k dětem a jiným zvířatům, chtějí se o ně jen starat a to samé lze říci o pastýři. Mastiff je známý tím, že má měkká ústa nebo schopnost nosit věci jako koťata a veverky, aniž by je poškodil. Mastiff je klidnější, ale může být velmi teritoriální, stejně jako pastýř, takže to je třeba neustále kontrolovat a sledovat. Bude více než pravděpodobné, že bude klidnější, ale pes s vyšší energií, který bude vyžadovat trochu cvičení, aby byl šťastný.


Německý ovčák doga mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Zde jsou některé podmínky, které byly pozorovány u obou plemen; Dysplázie loktů a kyčlí.

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Péče o mix německého ovčáka

Tento hybrid se pravděpodobně hodně zbaví kvůli vysoké povaze pastýře. Buďte připraveni ho několikrát týdně kartáčovat a podle potřeby mu dávat koupele.


Německý ovčák doga mix krmení

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský Dogo

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

Aljašský malamut

mix jezevčíka a teriéra

Tibetská doga

Pomsky