Mix německého ovčáka s irským vlkodavem

Německý ovčák Mix irských vlkodavů je smíšené plemeno mezi německým ovčákem a irským vlkodavem. Jedná se o dvě velmi jedinečná plemena. Oba jsou samy o sobě velmi silné a silné. Irský vlkodav je pojmenován pro lov vlků a nemusí nutně vypadat jako oni. Pastýř dobře známý svými pracovními a ochrannými schopnostmi.I když opravdu doporučujeme, abyste si jeden získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé by mohli projít chovatelem, aby si jejich německý ovčák smíchal se štěněm irského vlkodava. To znamená, že pokud mají nějaké na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, abyste zajistili, že získáváte co nejkvalitnějšího psa.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.


Zde je několik obrázků mixu německého ovčáka Irish Wolfhound Mix
Historie mixu německého ovčáka Irského vlkodava

Zde je krátká historie ovčáka i irského vlkodava. Vzhledem k tomu, že se jedná o smíšeného plemene, není v něm mnoho historie. Jdeme však hlouběji do historie všech plemen.

coton de tulear černá a bílá

Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by mohl být použit pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami jídla a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.Jméno irský vlkodav je poměrně nové, ale samotný pes se datuje daleko do mlh času. Jsou dokumentovány již v roce 273 př. N.l.! Pouze králové a šlechta směli vlastnit velkého irského honiče, počty povoleny v závislosti na poloze. Například Filid (profesionální třída skladatelů ság a jiných pohádek, kteří byli nižší šlechty) měli nárok na dva psy. Bylo tam spousta králů a šlechticů, protože starověké Irsko bylo rozděleno na pětiny, každé s králem, a každé páté zahrnovalo četná království (v Irsku bylo 150 království), z nichž každé mělo menšího krále podléhajícího králům pátých.

drátosrstý pšeničný teriér

Psi byli využíváni jako váleční psi a jako strážci majetku a stád. Byli také zvyklí na lov jelenů, kanců a vlků a byli si tak váženi, že se o ně vedly bitvy. Ve druhém století našeho letopočtu došlo k vzestupu Fianny, jejíž nadvláda trvala až do roku 300 nl. Do té doby byli svrženi a zničeni ve třech velkých bitvách. Největším z jejich šéfů byl Fionn mac Cumhall. Každý Fian měl dva psy a dva nadšené beagly, zatímco Fionn sám měl tři stovky dospělých psů a štěňata dvě stě. Jeho oblíbeným chrtem byl Bran, který vždy zabil více mužů nebo zvířat než Fionn. Odkazy na irského vlkodava v 18. století vypovídají o jeho velké velikosti, síle a tvaru chrta i o jeho nedostatku. V roce 1790 ho Bewick popsal jako největší a nejkrásnější psího druhu; asi 36 palců vysoký, obvykle bílé nebo skořicové barvy, něco jako chrt, ale robustnější. Řekl, že jejich aspekt byl mírný, dispozice mírumilovná a síla tak velká, že v boji se mastif nebo buldok zdaleka nevyrovnal s nimi.
Úžasná videa štěňat německého ovčáka irského vlkodavého mixu


Německý ovčák irský vlkodav míchá velikost a hmotnost

IRSKÝ vlkodav
Výška: 30-32 palců na rameni
Hmotnost: 105-120 lb.
Životnost: 6-8 let

NĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců na rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let


Německý ovčák irský vlkodav mixuje osobnost

Obě tato rodičovská plemena mohou mít silné kořisti a být poměrně agresivní. Irský vlkodav je znám jako jemný obr, který je někdy klidný a důstojný, někdy hravý a hloupý, vždy pohodový a spolehlivý. Pastýř je známý tím, že je stoický a loajální.


Německý ovčák irský vlkodav míchá zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Irský vlkodav smíchaný s německým ovčákem může být náchylný k následujícím: von Willebrandova choroba (vWD), progresivní retinální atrofie (PRA) a megaesophagus, dysplázie kloubů a alergie.

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Péče o mix německého ovčáka irského vlkodava

Existuje velká šance, že se hodně zbaví a budou potřebovat hodně cvičení. To nebude dobrý pes na bramborový gauč, protože bude chtít být aktivní a zapojený do činností. Ujistěte se tedy, že se do každodenního života vejdete na dlouhé procházky a túry. Buďte připraveni je několikrát týdně kartáčovat a na čištění podlah máte k dispozici dobré vakuum. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

st bernard malamut mix

Krmení mixu německého ovčáka irského vlkodava

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčle a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský Dogo

mix border kolie zlatého retrívra

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky