Německý ovčák chrt mix

Německý ovčák chrt mix je smíšené plemeno mezi německým ovčákem a chrtem. Jedná se o dvě velmi jedinečná plemena. Oba jsou samy o sobě velmi silné a silné. Greyhound je známý spíše svou rychlostí a popularitou na různých závodních tratích. Ačkoli mnozí psí dostihy zakázali, můžete naši petici podepsat, abyste ji všude zastavili. Pastýř je dobře známý svými pracovními a ochrannými schopnostmi.I když opravdu doporučujeme, abyste si jeden získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé by mohli projít chovatelem, aby si jejich německý ovčák smíchal se štěňátkem chrtů. To znamená, že pokud nějaké mají na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, aby bylo zajištěno, že získáváte co nejkvalitnějšího psa.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.


Zde je několik obrázků mixu chrtů německého ovčáka
Německý ovčák chrt historie mix historie

Zde je krátká historie pastýře i chrta. Vzhledem k tomu, že se jedná o smíšeného plemene, není v něm mnoho historie. Jdeme však hlouběji do historie všech plemen.

Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by byl použitelný pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami potravin a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.Chrt je často považován za sahající až do starověkého Egypta. I když je to věrohodné, není o tom mnoho vědeckých důkazů. Uvádí se, že analýzy DNA zveřejněné v roce 2004 naznačují, že chrt nemusí úzce souviset s plemeny - Saluki (perský chrt) nebo Sloughi - kterým se velmi podobá. Ale je blízkým příbuzným pasteveckých psů. Zdá se, že chrtí psi typu malé, střední a velké velikosti byli od té doby chováni v celé Evropě. Všechny moderní, čistokrevné rodokmeny chrtů pocházejí z chrtích populací zaznamenaných a registrovaných nejprve v soukromých plemenných knihách v 18. století, poté ve veřejných plemenných knihách v 19. století.

Jelikož jsou tak rychlí s tak silným pohonem kořisti, používali se především k lovu na otevřeném prostranství, kde byl jejich bystrý zrak cenný. Obecně se předpokládá, že jméno „chrt“ pochází ze staroanglického grighunda. 'Hund' je místo, kde dostáváme moderní výraz pro 'honič', ale význam 'grig' je neurčitý. Chrt je jediný pes zmíněný jménem v Bibli; mnoho verzí, včetně verze King James, jmenuje chrta jako jednu ze „čtyř věcí velkolepých“ v Příslovích.
Skvělá videa štěňat německého ovčáka chrta mixu


Německý ovčák chrt mix velikost a hmotnost

CHRT
Výška: 27-30 palců na rameni
Hmotnost: 55-80 lb.
Životnost: 10-12 let

NĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců v rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let


Německý ovčák chrt mix osobnost

Nejlepší způsob, jak skutečně porozumět osobnosti smíšeného plemene, je pozorovat je. Někdy to není rozdělení 50/50, protože mohou získat více ze své osobnosti od ostatních. Greyhound je inteligentní, jemný s klidnou dispozicí a navzdory svým skvělým sportovním schopnostem je spokojený strávit většinu dne spánkem. Krátký na vytrvalost vyžaduje méně času na cvičení než většina psů, i když dokáže sprintovat rychleji než kůň. Pastýř je známý tím, že je stoický a loajální.

německý ovčák anglický mastif mix

Německý ovčák chrt mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Chrt smíchaný s německým ovčákem může být náchylný k následujícím: Dysplázie kloubů a alergie.

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Německý ovčák chrt mix péče

Existuje velká šance, že se hodně zbaví a budou potřebovat hodně cvičení. Chrt se může u různých psů dramaticky lišit, pokud jde o to, kolik vylévají. Někteří se bouří energicky, jiní vůbec ne. Nebude to dobrý pes na gauč, protože bude chtít být aktivní a zapojený do činností. Ujistěte se tedy, že se do vašeho každodenního života vejdou dlouhé procházky a túry a případně plavání. Buďte připraveni je několikrát týdně kartáčovat a na čištění podlah máte k dispozici dobré vakuum. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.


Německý ovčák chrt mix krmení

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský doge

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

mohou se psi a kojoti pářit

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky