Mix německého ovčáka

Německý ovčák Corgi Mix je smíšené plemeno mezi německým ovčákem a corgi. To je někdy známé jako německý ovčák Corgi Mix nebo Corgi / německý ovčák hybridní psi nebo Corman Shepherd. Bude to plemeno pasteveckého psa, protože oba rodiče jsou chováni tak, aby se pohybovali kolem.I když opravdu doporučujeme, abyste si jeden získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé by mohli projít chovatelem, aby si jejich německý ovčák smíchal s štěňátkem Corgi. To znamená, že pokud mají nějaké na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, abyste zajistili, že získáváte co nejkvalitnějšího psa. Pokud je chován záměrně, obvykle jde o mix německého ovčáka.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.

greyhound německý ovčák mix

Zde je několik obrázků německého ovčáka Corgi Mix
Historie mixu německého ovčáka Corgiho

Zde je krátká historie Pastýře i Corgi. Vzhledem k tomu, že se jedná o smíšeného plemene, není v něm mnoho historie. Jdeme však hlouběji do historie obou plemen.

Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by mohl být použit pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami potravin a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.Pembroke Welsh Corgi -Welsh pro „trpasličího psa“ je plemeno chovu dobytka, které pochází z Pembrokeshire ve Walesu. Je to jedno ze dvou plemen známých jako Welsh Corgi. Druhým je Cardigan Welsh Corgi a oba sestupují z linie, která je psem severského typu. Příkladem plemene špic je sibiřský husky. Další teorie spočívá v tom, že Pembrokes pocházejí ze švédských Vallhundů, kteří byli zkříženi s místními waleskými pasteveckými psy. Pembroke Welsh Corgi je mladší ze dvou plemen Corgi a je samostatným a odlišným plemenem od Cardiganu. Corgi je jedním z nejmenších psů ve skupině Herding Group. Říká se, že královna Alžběta II. Vlastnila během své vlády více než 30 a jsou jejím preferovaným plemenem. Tito psi byli upřednostňováni britskou královskou hodností již více než sedmdesát let, ale mezi britskými občany nedávno upadl z hlediska popularity a poptávky.

Pembroke Welsh Corgi lze vysledovat již v roce 1107 našeho letopočtu. Říká se, že Vikingové a vlámští tkalci s sebou přivezli psy, když cestovali, aby se usadili ve Walesu. V 10. století se corgis choval jako ovce, husy, kachny, koně a dobytek. Jsou známí jako jedno z nejstarších pasteveckých plemen psů.Pembroke Welsh Corgis jsou ve Spojených státech stále populárnější a od roku 2015 jsou na 20. (24.) místě v registraci American Kennel Club. Corgis je však nyní ve Spojeném království uveden jako „zranitelné“ plemeno; tento pokles byl údajně způsoben zákazem kupírování ocasů (praxe odřezávání ocasu zvířete) ve Velké Británii z roku 2007, jakož i nedostatkem chovatelů ve Velké Británii


Úžasná videa štěňat německého ovčáka Corgi Mix


Německý ovčák Corgi Mix velikosti a hmotnosti

CORGI
Výška: 10 - 12 palců u ramene
Hmotnost: 22 - 30 lb.
Životnost: 12-14 let

NĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců na rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let


Německý ovčák Corgi kombinuje osobnost

Německý ovčák Corgi Mix je to, co byste očekávali. Jsou inteligentní, rádi pasou věci a mají dobrý temperament. Vzhledem k tomu, že obě rodičovská plemena mají rádi pasení, bude třeba, aby tito muži byli stále aktivní a v pohybu. Nebuďte překvapeni, pokud se vás nepokusí hnát po domě. Tento pes bude chtít pozornost a cvičení, cvičení, cvičení. Pokud nejste aktivní člověk, nebude to pro vás dobrý pes. Budou chtít náklonnost a bude jim věnována pozornost, protože jsou velmi milující.


Německý ovčák Corgi Mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Corgi smíchaní s německým ovčákem mohou být náchylní k následujícím: nadýmání, dysplázie kloubů, problémy se zády, alergie a problémy s očima.

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.

mix pitbulla a mopse

Německý ovčák Corgi Mix Care

Bude to pes, který se hodně vrhá, takže buďte připraveni je několikrát týdně vyčistit a mít k dispozici dobré vakuum pro čištění podlah. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.


Krmení směsí německého ovčáka

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský Dogo

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky