Mix německého ovčáka

Německý ovčák kolie mix je smíšené plemeno mezi německým ovčákem a kolií. Kolie i ovčák jsou pastevecká plemena, takže tito psi by měli být dobří v práci. Kolie je mnohem milující a příjemnější pes než ovčák, takže její temperament bude záviset na tom, které rodičovské plemeno vykazuje nejsilnější genetiku.I když opravdu doporučujeme, abyste si jeden získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé by mohli projít chovatelem, aby si jejich německý ovčák smíchal štěně kolie. To znamená, že pokud mají nějaké na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, abyste zajistili, že získáváte co nejkvalitnějšího psa. Pokud je chována záměrně, obvykle jde o mix německého ovčáka.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.


Zde je několik obrázků mixu německého ovčáka
Historie mixu německého ovčáka

Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by mohl být použit pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami potravin a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.

Rough i Smooth kolie pocházejí z lokalizované palety ovčáckých psů pocházejících ze Skotska a Walesu. Skotská odrůda byl velký, silný, agresivní pes, chovaný pro stádo vysokohorských ovcí. Velšská odrůda byla malá a pohotová, domestikovaná a přátelská a také pasená kozy. Když Angličané viděli tyto psy na trhu v Birminghamu, křížili je s vlastní odrůdou ovčáků a vytvořili směs krátkosrstých a dlouhosrstých odrůd. Po průmyslové revoluci se vlastnictví psů stalo v módě a věřilo se, že tyto rané kolie byly kříženy s barzoji (ruský vlkodav), aby získali delší tlamu, což je dnes jedna ze skutečných charakteristik Rough Collie. Není přesvědčivě známo, zda se barzojský kříž dostal do hlavního proudu plemene.Když královna Viktorie získala Rough Collie, poté, co ji viděla na zámku Balmoral, byly přeměněny na něco jako módní předmět. Pokračování chovu pro výstavní účely drasticky změnilo vzhled psů; v 60. letech to byl mnohem vyšší pes než dnes. Dříve byli psi také robustnější a údajně dokázali překonat až 100 mil za jeden den. Ve Velké Británii se plemeno Rough Collie již nepoužívá pro vážné stádo, protože ho nahradila Border Collie, i když ve Spojených státech a v řadě evropských zemí došlo k opětovnému oživení v používání Collie jako pracovního a výkonného Pes.

Collie Club of America je jedním z nejstarších klubů specifických pro plemeno ve Spojených státech (založen v roce 1886). Klub kolie v Anglii pochází z roku 1881.Citováno z Collie Club of America:

Přesný původ kolie je bohužel zahalen nejasností. Bylo předmětem mnoha výzkumů a spekulací. Slovo „kolie“ je stejně temné jako samotné plemeno. Jméno bylo napsáno mnoha různými způsoby: Coll, Colley, Coally a Coaly. Nejpřijatelnějším původem slova je obecně „Coll“ - anglosaské slovo pro „černou“.

obrázky psů shih poo

V 18. století se přirozený domov Rough Collie nacházel na skotské vysočině, kde byl po staletí používán jako ovčák. Psi byli chováni s velkou péčí, aby pomohli svým pánům při hnát a hlídat jejich stádo. Není pochyb o tom, že je to anglická fantazie z konce 18. století, že toto plemeno vděčí za svůj vývoj jako oblíbeného výstavního psa. Rough Collies byly poprvé vystaveny v roce 1860 na výstavě v Birminghamu v Anglii v generické třídě „Scotch Sheep-Dogs“.

V roce 1879 byla do této země importována první anglická dlouhosrstá kolie. Právě z Anglie najdeme slavné pilíře plemene, ze kterých američtí chovatelé hledali nejen svého dalšího velkého vítěze, ale také základní zásoby.

Na přelomu století byla americká dlouhosrstá kolie ve stavu dalšího vývoje. Toto plemeno v Anglii nadále vzkvétalo. Na amerických výstavních cenách dominoval britský dovoz. V důsledku importu dosáhlo toto plemeno rychlého pokroku v letech 1900 až 1920. Tito psi postavili základy, na nichž je dnešní Rough Collie založena, a vydláždili cestu pro vznik velkých amerických chovatelských stanic 20. a 30. let

Toto slovo může vysledovat až po gaelštinu nebo irštinu - ve kterých jsou slova pro „doggie“ càilean a cóilean. To by bylo více v souladu s původem plemene na gaelsky mluvící skotské vysočině než s anglosaským termínem.


Úžasná videa štěňat německého ovčáka kolie mix


Německá ovčák kolie mix velikost a hmotnost

KOLIE
Výška: 22 - 26 palců na rameni
Hmotnost: 50 - 70 lb.
Životnost: 14-16 let

NĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců na rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let

kokršpaněl smíšený s pudlem

Německý ovčák kolie mix osobnost

Směs německých ovčáků kolie je inteligentní, odvážná a chytrá. Budou se spojovat se svým majitelem a budou k němu velmi loajální. Jsou to silní, tichí a mocní psi, kteří jsou vždy ostražití. Kolie může být někdy barker, takže to může být plemeno, které je občas hlučné. Jsou skvělým hlídacím psem se silným instinktem bránit svůj domov a rodinu a jsou také dobří jako pracovní psi. Mohou být trochu agresivní a nemusí to být nejlepší pes pro majitele psa poprvé. Budou také potřebovat hodně pohybu a nebudou dobrým psem na gauč. Vzhledem k jejich srsti a arktickému pozadí jim bude nejlépe v chladném počasí. I když mohou žít v horku, tento chlap se rychle zahřeje.


Německý ovčák kolie mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Kolie smíchaná s německým ovčákem může být náchylná k následujícím: Dysplázie kyčle a loktů.

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Péče o mix německého ovčáka

Bude to pes, který se hodně vrhá, takže buďte připraveni je několikrát týdně vyčistit a mít k dispozici dobré vakuum pro čištění podlah. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.


Krmení mixem německého ovčáka

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava.

směs border kolie chow

Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský Dogo

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky