Německý ovčák Australský ovčák Mix

Německý ovčák Australský ovčák Mix je smíšené plemeno mezi německým ovčákem a australským ovčákem. To je někdy známé jako německý australský ovčák nebo německý ovčák australský honácký pes. Bude to extrémně inteligentní pes, protože podle toho kombinuje dva extrémně inteligentní psy seznam.I když opravdu doporučujeme, abyste si jeden získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé by mohli projít chovatelem, aby si dali svého německého ovčáka smíchat s australským ovčákem. To znamená, že pokud mají nějaké na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, abyste zajistili, že získáváte co nejkvalitnějšího psa.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.


Zde je několik obrázků mixu německého ovčáka - australského ovčáka
Německý ovčák Historie australského ovčáka

Zde je krátká historie ovčáka i australského ovčáka. Vzhledem k tomu, že se jedná o smíšeného plemene, není v něm mnoho historie. Jdeme však hlouběji do historie obou plemen.

Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by mohl být použit pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami potravin a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.Nyní by si člověk myslel, že se jedná o psa z Austrálie, ale ve skutečnosti je to Američan narozený čistokrevný. Poprvé byl vyvinut pro práci a jako pastevecký pes pro hospodářská zvířata. Na těchto rančích pracovalo hodně Australanů a pravděpodobně používali australské psy v chovu jako kolie a ovčácké psy. V 19. století chtěli chovatelé vytvořit inteligentního, pracovitého a adaptabilního psa s vynikajícími pasteveckými schopnostmi. Se zvýšeným zájmem o westernové a kovbojské přehlídky a rodea se toto plemeno také stalo populárnějším, ale AKC ho uznalo až v roce 1993.

Dnes je australský ovčák stále inteligentní, energický, ochranný a dominantní. Potřebují silného pevného vůdce a stejně jako většina psů dobře reagují na pozitivní posílení. Včasná socializace je jednou z nejlepších věcí, které můžete pro každého mladého psa udělat! Je loajální, ale opatrný vůči cizím lidem. Stále je skvělým pracovním psem, ale je také dobrým rodinným psem.
Úžasná videa štěňat německého ovčáka australského ovčáka


Německý ovčák Australský ovčák Mix velikosti a hmotnosti

AUSTRÁLSKÝ OVČÁK
Výška: 18 - 23 palců na rameni
Hmotnost: 30-65 lb.
Životnost: 13-15 let

NĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců na rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let


Německý ovčák Australský ovčák kombinuje osobnost

Německý australský ovčák je skvělým mazlíčkem a je starostlivým a oddaným rodinným psem. Stejně jako pastýř může být rezervovaný nebo opatrný vůči cizím lidem a může chránit svůj domov a rodinu. Je nesmírně inteligentní, odvážný, energický a ostražitý. Musí být se svou rodinou a vůbec se jim nedaří zůstat sami. Pokud máte, udělejte z nich člena svého balíčku.


Německý ovčák Australský ovčák míchá zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel

bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Australský ovčák smíchaný s německým ovčákem může být náchylný k následujícím: nadýmání, degenerativní myelopatie, EPI, epilepsie, hluchota, rakovina, dysplázie kloubů, alergie, OCD, oční problémy, hypotyreóza a citlivost na léky

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Německý ovčák Australský ovčák Mix Care

Hodně se zbaví a budou potřebovat hodně cvičení. Obě rodičovská plemena jsou těžcí shazovači a velmi energičtí psi. Ujistěte se tedy, že se do každodenního života vejdete na dlouhé procházky a túry. Buďte připraveni je několikrát týdně kartáčovat a na čištění podlah máte k dispozici dobré vakuum. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.


Krmení mixu německého ovčáka australského ovčáka

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský Dogo

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky