Německý ovčák Akita Mix

Německý ovčák Akita Mix je smíšený Psí plemeno mezi německým ovčákem a Akitou. To je někdy známé jako Shepkita. Bude to velký ochranný pes, který bude dobrým hlídacím psem.I když opravdu doporučujeme, abyste si jeden získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé by mohli projít chovatelem, aby si jejich německý ovčák promíchal štěně Akita. To znamená, že pokud mají nějaké na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, abyste zajistili, že získáváte co nejkvalitnějšího psa. Pokud je chován záměrně, obvykle jde o mix německého ovčáka Akita.


Zde je několik obrázků německého ovčáka Akita Mix
Historie mixu německého ovčáka Akita

Zde je krátká historie Pastýře i Akity. Vzhledem k tomu, že se jedná o smíšeného plemene, není v něm mnoho historie. Jdeme však hlouběji do historie obou plemen.

Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by mohl být použit pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami jídla a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.bouvier des flandres plně dospělý

The Akita je velké plemeno psů, které vzniklo v horských severních oblastech Japonska. Existují dvě oddělené odrůdy Akita: japonský kmen a americký kmen, známý jako 'Akita' nebo 'Americká Akita'. Japonský kmen zvaný Akita Inu se dodává v úzké paletě barev, přičemž všechny ostatní barvy jsou považovány za atypické pro toto plemeno, zatímco americký kmen známý jednoduše jako Akita přichází Všechny barvy psů. Akita má krátkou dvojitou srst podobnou sibiřskému huskymu, ale v mnoha vrzích se díky recesivnímu genu nacházejí psi s dlouhou srstí.

Akita je silné, nezávislé a dominantní plemeno. Obvykle se tak dobře neohřívají s cizími lidmi, ale milují členy rodiny.Japonská historie popisuje předky Akita, psa Matagi, jako jednoho z nejstarších původních psů. Dnešní Akita se vyvinula především ze psů v nejsevernější oblasti ostrova Honšú v prefektuře Akita. Odtud se samozřejmě odvíjí i její jméno. V lomu Matagi byl divočák, jelen Sika a asijský černý medvěd. Tento raný pes sledoval velkou zvěř a držel ji na uzdě, dokud nepřijeli lovci, aby zabili. Toto nejranější plemeno bylo chováno s většími plemeny z Asie a Evropy, včetně anglických mastifů, doga, svatého Bernarda a Tosa Inu. Bohužel to bylo provedeno za účelem vytvoření bojového psa, protože tento průmysl vzlétl na počátku 20. století. Během druhé světové války byla Akita také zkřížena s německými ovčáky ve snaze zachránit je před válečným vládním nařízením pro všechny Předkové americké Akity byly původně odrůdou japonské Akity, což je forma, která nebyla v Japonsku požadována kvůli značení, a která není způsobilá pro výstavní soutěž.

Existuje velmi fascinující a pravdivý příběh o Hachikovi. Tento velmi skromný a věrný pes pomohl tlačit Akitu do mezinárodního psího světa. Hachiko se narodil v roce 1923 a vlastnil ji tokijský profesor Hidesaburō Ueno. Profesor Ueno žil poblíž vlakového nádraží Shibuya na předměstí města a každý den dojížděl vlakem do práce. Velmi loajální pes Hachikō každý den chodil s profesorem na stanici a ze stanice. 25. května 1925 utrpěl profesor Ueno smrtelné krvácení do mozku při práci. Hačikó bylo 18 měsíců, čekal na příjezd svého pána ve vlaku ve čtyři hodiny, samozřejmě nikdy nepřišel. Hačikó nadále čekal na návrat svého pána. Dalších devět let chodil každý den na stanici a ze stanice. Vrátil se domů, kde se o něj starali příbuzní profesora, ale nikdy se nevzdal bdění na stanici pro svého pána. Jeho chování se stalo světově proslulým a v roce 1934 byla na jeho počest na nádraží Shibuya postavena bronzová socha. Krátce poté zemřel. Tato socha byla během války roztavena pro munici, ale po válce byla uvedena do provozu nová socha.


Úžasná videa štěňat německého ovčáka Akita Mix


Velikost a hmotnost německého ovčáka Akita

AKITA
Výška: 26 - 28 palců v rameni
Hmotnost: 70 - 130 lb.
Životnost: 10-12 let

laboratorní mix baseta

NĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců na rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let


Německý ovčák Akita kombinuje osobnost

Mix Akita German Shepherd je inteligentní, odvážný a poměrně seriózní. Budou se spojovat se svým majitelem a budou k němu velmi loajální. Jsou to silní, tichí a mocní psi, kteří jsou vždy ostražití. Jsou skvělým hlídacím psem se silným instinktem bránit svůj domov a rodinu a jsou také dobří jako pracovní psi. Mohou být trochu agresivní a nemusí to být nejlepší pes pro majitele psa poprvé. Budou také potřebovat hodně pohybu a nebudou dobrým psem na gauč. Vzhledem k jejich srsti a arktickému pozadí jim bude nejlépe v chladném počasí. I když mohou žít v horku, tento chlap se rychle zahřeje.


Německý ovčák Akita Mix Health

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Akita smíchaná s německým ovčákem může být náchylná k následujícím: Dysplázie kyčle a loktů

mix jezevčíka a zlatého retrívra

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Německý ovčák Akita Mix Care

Bude to pes, který se hodně vrhá, takže buďte připraveni je několikrát týdně vyčistit a mít k dispozici dobré vakuum k vyčištění podlah. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.


Krmení mixu německého ovčáka Akita

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčle a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský Dogo

směs černého laboratorního honiče

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

bulteriér corgi mix

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky