Německý ovčák Akita Corgi Mix

Německý ovčák Akita Corgi Mix je smíšené plemeno mezi německým ovčákem a Akitou a Corgi. Jedná se o jedinečnou směs tří různých plemen. Jsou známí tím, že vypadají jako medvědí mládě! Pokračujte v posouvání níže, abyste viděli jejich video a to, jak vypadají.I když opravdu doporučujeme, abyste si jeden získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé by mohli projít chovatelem, aby si jejich německý ovčák promíchal štěně Akita Corgi. To znamená, že pokud mají nějaké na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, aby bylo zajištěno, že získáváte co nejkvalitnějšího psa. Pokud je chována záměrně, obvykle jde o mix německého ovčáka Akita Corgi.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.


Zde je několik obrázků německého ovčáka Akita Corgi Mix
Historie mixu německého ovčáka Akita Corgi

Zde je krátká historie Pastýře, Akity a Corgi. Vzhledem k tomu, že se jedná o smíšeného plemene, není v něm mnoho historie. Jdeme však hlouběji do historie obou plemen.

Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by byl použitelný pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami potravin a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.mix australského ovčáka

Pembroke Welsh Corgi -Welsh pro „trpasličího psa“ je plemeno chovu dobytka, které pochází z Pembrokeshire ve Walesu. Je to jedno ze dvou plemen známých jako Welsh Corgi. Druhým je Cardigan Welsh Corgi a oba sestupují z linie, která je psem severského typu. Příkladem plemene špic je sibiřský husky. Další teorie spočívá v tom, že Pembrokes pocházejí ze švédských Vallhundů, kteří byli kříženi s místními velšskými pasteveckými psy. Pembroke Welsh Corgi je mladší ze dvou plemen Akita Corgi a je samostatným a odlišným plemenem od Cardiganu. Corgi je jedním z nejmenších psů ve skupině Herding Group. Říká se, že královna Alžběta II. Vlastnila během své vlády více než 30 a jsou jejím preferovaným plemenem. Tito psi byli upřednostňováni britskou královskou hodností již více než sedmdesát let, ale mezi britskými občany nedávno upadl z hlediska popularity a poptávky.

Pembroke Welsh Corgi lze vysledovat již v roce 1107 našeho letopočtu. Říká se, že Vikingové a vlámští tkalci s sebou přivezli psy, když cestovali, aby se usadili ve Walesu. Akita Corgisová se vrací až do 10. století a pasou ovce, husy, kachny, koně a dobytek. Jsou známí jako jedno z nejstarších pasteveckých plemen psů.Pembroke Welsh Corgis jsou ve Spojených státech stále populárnější a od roku 2015 jsou na 20. (24.) místě v registraci American Kennel Club. Akita Corgis je však nyní ve Spojeném království uvedena jako „zranitelné“ plemeno; tento pokles byl údajně způsoben zákazem kupírování ocasů (praxe odřezávání ocasu zvířete) ve Velké Británii z roku 2007, jakož i nedostatkem chovatelů ve Velké Británii

Akita je velké plemeno psů, které vzniklo v horských severních oblastech Japonska. Existují dvě oddělené odrůdy Akita: japonský kmen a americký kmen známý jako „Akita“ nebo „americká Akita“. Japonský kmen zvaný Akita Inu se dodává v úzké paletě barev, přičemž všechny ostatní barvy jsou považovány za atypické. plemene, zatímco americký kmen známý jednoduše jako Akita se dodává ve všech barvách psů. Akita má krátkou dvojitou srst podobnou sibiřskému huskymu, ale v mnoha vrzích se díky recesivní době nacházejí psi s dlouhým srstí gen.

Akita je silné, nezávislé a dominantní plemeno. Obvykle se tak dobře neohřívají s cizími lidmi, ale milují členy rodiny.

čivava pudl mix plně dospělý

Japonská historie popisuje předky Akita, psa Matagi, jako jednoho z nejstarších původních psů. Dnešní Akita se vyvinula primárně ze psů v nejsevernější oblasti ostrova Honšú v prefektuře Akita. Odtud se to samozřejmě odvíjí. V lomu Matagi byl divočák, jelen Sika a asijský černý medvěd. Tento raný pes sledoval velkou zvěř a držel ji na uzdě, dokud nepřijeli lovci, aby zabili. Toto nejranější plemeno bylo chováno s většími plemeny z Asie a Evropy, včetně anglických mastifů, doga, svatého Bernarda a Tosa Inu. Bohužel to bylo provedeno za účelem vytvoření bojového psa, protože tento průmysl vzlétl na počátku 20. století. Během druhé světové války byla Akita také zkřížena s německými ovčáky ve snaze zachránit je před válečným vládním nařízením pro všechny ne- Předkové americké akity byly původně odrůdou japonské akity, což je forma, která nebyla v Japonsku žádoucí kvůli značení, a která není způsobilá pro výstavní soutěž.

mix boxera a čivavy

Existuje velmi fascinující skutečný příběh o Hachikovi. Tento velmi skromný a věrný pes pomohl tlačit Akitu do mezinárodního psího světa. Hachiko se narodil v roce 1923 a vlastnil ho profesor Hidesaburō Ueno z Tokia. Profesor Ueno žil poblíž vlakového nádraží Shibuya na předměstí města a každý den dojížděl vlakem do práce. Velmi loajální pes Hachikō každý den chodil s profesorem na stanici a ze stanice. 25. května 1925 utrpěl profesor Ueno smrtelné krvácení do mozku při práci. Hačikó bylo 18 měsíců, čekal na příjezd svého pána ve vlaku ve čtyři hodiny, samozřejmě nikdy nepřišel. Hačikó nadále čekal na návrat svého pána. Dalších devět let chodil každý den na stanici a ze stanice. Vrátil se domů, kde se o něj starali příbuzní profesora, ale nikdy se nevzdal bdění na stanici pro svého pána. Jeho chování se stalo světově proslulým a v roce 1934 byla na jeho počest na nádraží Shibuya postavena bronzová socha. Krátce poté zemřel. Tato socha byla během války roztavena na munici, ale po válce byla uvedena do provozu nová socha.


Skvělá videa štěňat německého ovčáka Akita Corgi Mix


Německý ovčák Akita Corgi Mix velikosti a hmotnosti

AKITA
Výška: 26 - 28 palců v rameni
Hmotnost: 70 - 130 lb.
Životnost: 10-12 let

CORGI
Výška: 10 - 12 palců u ramene
Hmotnost: 22 - 30 lb.
Životnost: 12-14 let

NĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců v rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let


Německý ovčák Akita Corgi kombinuje osobnost

Německý ovčák Akita Corgi Mix je to, co byste očekávali. Jsou inteligentní, rádi pasou věci a mají dobrý temperament. Vzhledem k tomu, že dvě z rodičovských plemen mají rádi pasení, bude třeba, aby tito muži byli stále aktivní a v pohybu. Nebuďte překvapeni, pokud se vás nepokusí hnát po domě. Tento pes bude chtít pozornost a cvičení, cvičení, cvičení. Pokud nejste aktivní člověk, nebude to pro vás dobrý pes. Budou chtít náklonnost a bude jim věnována pozornost, protože jsou velmi milující.


Německý ovčák Akita Corgi Mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Akita Corgi smíchaná s německým ovčákem může být náchylná k následujícím: nadýmání, dysplázie kloubů, problémy se zády, alergie a problémy s očima.

směs pitbull border kolie

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Německý ovčák Akita Corgi Mix Care

Bude to pes, který se hodně vrhá, takže buďte připraveni je několikrát týdně vyčistit a mít k dispozici dobré vakuum k vyčištění podlah. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.


Německý ovčák Akita Corgi Mix krmení

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský doge

čokoládovo-pálení mini jezevčíci

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky