Frengle Hound

Frengle Hound je kříženec mezi Francouzský buldoček a Beagle . Tito psi mívají postavu svého buldočího rodiče, přičemž si zachovávají tvar hlavy Beagle . Jejich nos je o něco kratší, ale hranatější než bígl, ale uši jsou jim velmi podobné. Vzhledem k tomu, že tito psi mají rodiče s různorodým a širokým temperamentem, můžete mít náznak temperamentu svého nového štěněte pouze tehdy, když je ještě malé. Dokud nevyzraje, nebudete si moci být opravdu jistí jeho temperamentem.Obrázky Frengle Hound

border kolie maltézský mix

Rychlý popis

Také známý jako Frengle , Francouzský buldoček Beagle Mix , Mix francouzského buldoka Beagle
Kabát Buď krátký a jemný kabát jako Francouzský buldoček, nebo hrubý kabát Beagle
Barvy Většinou se vyskytuje ve smíšených barvách s bílými znaky. Mezi běžné barevné vzory patří černá, bílá, hnědá, krémová, zlatá, černá s pálením, žíhaná, merle, skvrnitá, skvrnitá
Typ Designový pes, honič, společenský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 10 až 15 let
Hmotnost 18-30 liber (pro dospělé muže a ženy)
Výška (velikost) Malé až střední na 8-15 palců
Osobnostní rysy Milující, ostražitá, společenská, tvrdohlavá, aktivní, hravá, inteligentní
Dobře s dětmi Ano
Prolévání Méně
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Občas
Hypoalergenní Ano
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DBR, DRA, IDCR, DDKC

Video: Frengle štěňata hrají


Dějiny

Pes Frengle byl chován poprvé ve Spojených státech amerických, přičemž měl v úmyslu spojit nádherné rysy dvou populárních čistokrevných plemen - Beagle a francouzského buldoka - a vytvořit tak designérské plemeno, které by bylo skvělým společníkem. Výsledek byl úspěch. V posledních desetiletích se tento pes ukázal jako dobrý rodinný mazlíček a postupně si získává oblibu mezi milovníky psů na Západě.

Temperament a chování

Chcete -li mluvit o charakteristikách Frengles, první věcí, kterou je třeba zmínit, je, že jsou to milující malí psi, kteří jsou společenští, inteligentní, ostražití a hraví a mají velmi vyrovnanou povahu, a to natolik, že dobře vycházejí se všemi lidmi obecně a jsou vždy mírní a klidní, pokud jde o interakci s nimi. Říkáme -li jemně, jejich střízlivost v postoji se může dotknout úrovně podněcování k tomu, aby našli „přátele“ ve svých pánech a děti v jejich rodinách. Díky tomu jsou dobří rodinní psi ideální pro bydlení v bytě.Občasná zatvrzelost je také vlastností těchto mini-velkých psů, ale jsou vždy připraveni potěšit své majitele a dokonce i ostatní psy, a to je jedna vlastnost, která je u jiných plemen vzácná. Vycházeli by dobře s jinými domácími mazlíčky i se staršími i malými dětmi, nicméně důležitá je také včasná socializace a dohled. Mohli by si ale dávat pozor na nové tváře, ale nebyli by vůči nim agresivní, ale místo toho se s nimi mohli zahřát, pokud byli od štěněcího věku opět nuceni se správně stýkat.

saint bernard bull mastif mix

Je to pravděpodobně jejich tato přirozená přátelská vlastnost, která stála překážkou v tom, aby se z nich stali velmi dobří strážní psi. Jejich pozornost a ostražitost v přístupu a instinkt štěkat na cokoli zvláštního, divného nebo neobvyklého, upozorňující členy jejich rodiny, z nich udělaly dobré hlídací psy. Jsou to psi, kteří jsou aktivní uvnitř a jen málokdy byste je našli líně sedět v koutě nebo spát.Který


Frengles ve skutečnosti potřebují každodenní procházky nebo běhání, nebo procházku do psího parku pro svou duševní stimulaci a také pro spotřebu své energie. Jsou velmi aktivní s vysokou úrovní energie, která by vyžadovala dostatek příležitostí k běhání a hraní. Jsou to psi, kteří vynikají ve výcviku agility psů a váží si toho, že mají práci. Hrajte si s nimi. To by nejen rozvíjelo jejich růstové kosti, ale také by to pomohlo vybudovat si s vámi ještě přátelštější vztah. Pokud váš frengle vzal více po bíglovské straně rodiny, potřeboval by nějaký prostor k pobíhání a hraní, a pro to by bylo prospěšné, kdyby dostali bezpečný a malý dvůr na hraní, ale nemluvě o tom, že bez něj řemínek.
Jejich krátký kabát se snadno udržuje a úroveň údržby je nízká. Kartáčujte jejich kabát alespoň dvakrát týdně, aby byl čistý a udržel lesk.
Stejně jako většina ostatních kříženců nebyly hlášeny žádné zdravotní problémy, které jsou specifické pro toto plemeno. Ale protože žádný pes není imunní vůči chorobám, zvažte čas od času setkání se svým veterinářem kvůli nezbytnému očkování, stejně jako při každoročních zdravotních prohlídkách, abyste odvrátili možnosti genetických nebo generických chorob psů.

Výcvik

Frengleští psi se trénují středně snadno. Ale, jak již bylo zmíněno, čas od času mohou vykazovat známky tvrdohlavosti. Za tímto účelem byste si měli být vědomi skutečnosti, že váš frengle pes dobře reaguje na důsledný a pevný výcvik, ale který je doprovázen odměnami za jídlo.

Když přijmete svá frengle štěňata od chovatelů nebo zachráníte, budou přilnavá. Měli by však tendenci se s věkem uvolňovat. Doporučuje se tedy, abyste je začali stýkat s jinými domácími mazlíčky a lidmi hned od narození nebo od velmi něžného věku. Od tohoto věku byste měli začít dodávat všechna základní školení, jako je bedna, vloupání do domu, poslušnost atd.

Nechte své frengle vědět, že jste to vy, kdo je vůdcem psí smečky, a také je vezměte na nová místa a pomozte jim poznat nové lidi. Jakmile bude trénink s vaším frenglem úspěšný, stanete se nejpyšnějším majitelem ve svém okolí.

Dieta/krmení

Držte se pouze zdravých, vysoce kvalitních krmiv pro psy. Vzhledem k tomu, že se jedná o aktivní psí plemeno, ujistěte se, že pro svého mazlíčka vybíráte správné krmivo, které by mu dodalo správné množství živin vyžadovaných prostřednictvím jeho denních jídel, zejména v letech rychlého růstu.

Zajímavá fakta/tipy

  • Můžete najít štěně, které má buď dlouhý ocas jako bígl, nebo kupírovaný ocas jako francouzský buldok. Volba dlouhého nebo krátkého ocasu závisí na volbě chovatelů.
  • Je zajímavé, že na rozdíl od mnoha jiných psů by mu při vývoji pomohlo mít ve stejném domě jiného domácího psa.