Frenchie Pug (Frug)

Co je Frenchie Pug

Frenchie Pug je návrhářské plemeno vyvinuté křížením Pug a Francouzský buldoček . Tito malí psi mají smíšený vzhled, který dědí fyzické vlastnosti obou jejich rodičů. U většiny z nich se často objevuje vrásčitý obličej připomínající mopslík, zejména na čele a v oblasti mezi očima, spolu s krátkou tlamou a čenichem. Jejich uši jsou většinou rovné nebo vzpřímené francouzský buldoček . Berou také svému rodiči Pugovi, aby ukázali stočený ocas. Tito vyrovnaní přátelští psi si také získali popularitu v případě agility a hlídání.buldočí směs s pitbullem

Obrázky Frenchie Pug

Rychlé informace

Ostatní jména Ovoce
Kabát Hladký, střední, lesklý, hedvábný, jemný
Barva Hnědá, černá a opálená, zlatá, krémová, černá, stříbrná, merle, skvrnitá, bílá, skvrnitá
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Návrhář
Délka života 12 až 15 let
Velikost Malý
Hmotnost 15 až 30 liber
Jak velký je Frenchie Pug (výška) 13 až 15 palců
Behaviorální charakteristiky Energický, živý, zvědavý, hravý, milující a inteligentní
Dobře s dětmi Ano
Hypoalergenní Ne
Prolévání Vzácný
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DRA, ACHC, DBR, DDKC, IDCR
Země USA

Frenchie Pug Štěňata Video:

Dějiny

Ačkoli člověk o původu francouzského mopslíka moc neví, chovatelé se možná rozhodli vytvořit roztomilé, stylové psy s dobrými hlídacími instinkty.

ACHC, DDKC, DBR a IDCR uznávají toto plemeno jako Frenchie Pug, zatímco IDCR uznává jméno Frug.

Povaha a osobnost

Tito psi hledají pozornost, milují být v blízkosti svých rodinných příslušníků a také je sledují, kamkoli jdou, rys dobře zděděný po obou jejich rodičích.Vzhledem k tomu, že jsou snadní, dobře se mísí s dětmi všech věkových kategorií a milují si s nimi hrát, i když dospělí by měli dohlížet na jejich malou velikost těchto psů. Jsou také vynikající u psích a nekanských mazlíčků, ale vzhledem ke svému nízkému vzrůstu by neměli zůstat sami s velkými psy.

S velkým smyslem pro humor jsou Frugs milující zábavu přirozenými kouzelníky, kteří vždy touží pobavit a potěšit své majitele všemi možnými způsoby.Směsi French Bulldog Pug nemohou dobře prospívat v příliš teplé nebo velmi blízké teplotě.

mix miniaturních pinčových krys

Zděděním zvědavosti svých rodičů, zejména Puga, jsou zvědaví na vše, co se kolem nich děje.

směs shih tzu hedvábného teriéra

Vycházejí dobře s cizími lidmi, ačkoli instinkt hlídacího psa, který je vlastní jejich genům, by mohl být spuštěn, pokud by nebyl řádně vycvičen.

Který


Tito středně aktivní psi by si vedli dobře, kdyby je pravidelně chodili na pohodovou procházku. Nadměrné cvičení však nesnesou. Štěňata Frenchie Pug jsou aktivnější než starší psi, kteří mají klidnou povahu a milují relaxaci v bytech. Zapojte je však do nějaké činnosti toho druhého, protože jsou sklíčeni z toho, že zůstali sami.
Vzhledem ke svým krátkým kabátům potřebují tito psi mnohem méně péče. Jednou týdně je však vykartáčujte, abyste z jejich srsti odstranili odumřelé chloupky. Koupejte svého mazlíčka, když se zašpiní, nebo se zbavte potíží s koupáním, můžete mu otřít tělo vlhkým hadříkem. Vrásky na obličeji udržujte suché, abyste předešli infekci jakéhokoli druhu. Zkontrolujte jejich uši a nenechte nahromadit přebytečný vosk. Také jejich nehty je třeba udržovat čisté, aby byla zajištěna řádná hygiena.
Přestože jsou zdraví, mohou trpět některými běžnými onemocněními svých rodičů. Patelární luxace, katarakta, glaukom, dysplazie kyčelního kloubu, alergie, dýchací potíže a entropie jsou jen některé z nich

Výcvik

Poslušnost : Protože má tendenci být tvrdohlavý a svéhlavý, stejně jako jeho rodiče, je nezbytný výcvik poslušnosti od jeho štěňat.

Školení hlídacího psa: Protože je inteligentní a odvážný podobný francouzskému buldočkovi, můžete ho vycvičit tak, aby byl dobrým hlídacím psem. Seznamte ho s různými lidmi a zkušenostmi, aby dokázal odlišit normální okolnosti od podezřelých.

Triky: Protože vždy touží pobavit a okouzlit své majitele, můžete využít této příležitosti a naučit ji dovednosti, jako je chůze pozpátku. Pokud je zběhlý v plnění konkrétních příkazů, požádejte ho, aby se k vám přiblížil a řekl: Zůstaňte hlasitým a rozhodným hlasem. Začněte chodit pozpátku a příkaz opakujte. Pokud se nepohybuje, jemně ho postrčte zpět pomocí těla a nohou. Poté, co provedl trik, mu dejte spoustu chvály a poplácání nebo dokonce pamlsek.

Krmení

Frenchie Pug bude potřebovat asi jeden a půl až dva šálky suchého krmiva pro psy každý den. Jejich nadměrné krmení by mohlo způsobit jejich obezitu.