Vidlicový teriér

Kříž mezi Jorkšírský teriér a West Highland White Terrier, Vidlicový teriér je malý pes s velkou osobností. Má světlé, mandlovité oči, špičaté uši, krátkou a těsně přiléhající čelist, černý nos a chlupatou tvář, která mu dodává zaoblený vzhled. Jelikož je všestranným plemenem, je vhodný pro účast na agility psů, hlídání a sledování.Obrázky vidlicového teriéra

Rychlé informace

Ostatní jména Yorkie West, West Highland Yorkie, Westie Yorkie Mix
Kabát Hustý, hustý, drsný, drsný
Barva Černá, tmavě hnědá/čokoládová, zlatá/světle hnědá, bílá/krémová, šedá, žíhaná/merle/skvrnitá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Teriér, hračka
Životnost 12-15 let
Hmotnost 12-15 liber
Velikost/Výška Malý; asi 9 palců
Prolévání Minimální
Temperament Milující, veselý, nezávislý, loajální, ostražitý
Hypoalergenní Ano
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci DDKC, DRA, DBR, ACHC, IDCR

Video: Yorkie Westie Mix Puppies Playing


Temperament a chování

Fourche teriér je společník, protože se dobře váže se svou lidskou rodinou a obohacuje je o své hloupé dovádění. Přestože je přátelský k dětem, nebude akceptovat hrubé zacházení, včetně tahání za ocasy a uši. Proto by měl mít kolem dospělých mladší dohled.

Westie Yorkie mix, věrný svému teriérskému dědictví, je podezřelý k cizím lidem, což spolu s jeho sebevědomím z něj činí vynikající hlídací pes. Může si také zachovat přirozenou zvídavost svých mateřských plemen.Který


Fourche teriéři, jako živé plemeno, potřebují pravidelnou fyzickou aktivitu. Rádi chodí na procházky nebo si hrají na dvoře se svými majiteli. Jelikož se zajímají o hračky, pobaví je hra s honením míčků nebo frisbee.
Jejich srst vyžaduje pravidelné česání, zatímco vlasy kolem uší, očí a chodidel vyžadují občasné zastřihování. Můžete jim vytrhnout chlupy z hlavy a vytvořit kulatý tvar, jak je vidět na výstavních psech. Aby byla jejich srst lesklá, v případě potřeby je vykoupejte. Každý týden také kontrolujte jejich uši, zda nevykazují známky infekce.
Stejně jako všichni kříženci, Fourche teriér může dostat jakoukoli nemoc, která se běžně vyskytuje u jeho rodičovských plemen. Majitelé by si proto měli být vědomi patelární luxace, katarakty, progresivní retinální atrofie, Legg-calve-Perthesovy choroby, hypoglykémie a plicních chorob.

Výcvik

Vzhledem k tomu, že tito divokí malí psi jsou někdy tvrdohlaví, jejich výcvik by měl být zábavný a pozitivní.

  • Nácvik poslušnosti : Naučte svého Fourche teriéra příkaz Tichý, pokud má tendenci zbytečně štěkat, když je někdo za dveřmi. Vyvolajte kůrovou reakci svého mazlíčka klepáním na zeď nebo zvoněním u dveří. Poté, co váš Yorkie West několikrát zaštěká, udělejte si přestávku a dejte pokyn, aby byl tichý. Příkaz by měl být následován některými pamlsky. Ujistěte se, že postup opakujete několikrát.
  • Trénink na bedny : Tito psi mají přirozený instinkt vytvářet doupata vykopáváním děr, a proto je jejich výcvik v používání beden zásadní. Nechte v přepravce pohodlnou přikrývku a nějaké pamlsky, díky nimž bude pro vašeho mazlíčka atraktivní místo k odpočinku. Pomocí příkazu, například Spánek nebo Přepravka, korespondujte s přechodem do přílohy.

Krmení

Dospělý Fourche teriér potřebuje 1/2-1 šálek kvalitního suchého krmiva denně, rozděleného do dvou malých jídel.