Východoevropský ovčák

Východoevropský ovčák je velký kříženec německých ovčáků a ruských plemen včetně středoasijského ovčáka a Kavkazský ovčák . Východoevropský ovčák, chovaný pro použití jako policejní a vojenský pes, se používá také k terapii a jako průvodce pro nevidomé. Dodává se s vlčí hlavou, dlouhým krkem, středně velkými vztyčenými ušima, oválnýma očima, středně širokým hrudníkem, silnými rovnými nohami a silným zakřiveným ocasem.



Obrázky východoevropského ovčáka







Rychlé informace

Ostatní jména VEO, Vostochnoevropejskaya Ovcharka, východoevropský ovčák
Kabát Krátká/středně dlouhá, hustá, nepromokavá dvojitá srst, dobře vyvinutá podsada
Barva Černá s pálením, černá a červená, sobolí šedá, sobolí červená
Typ plemene Kříženec
Kategorie Pracovní pes
Životnost 10-12 let
Hmotnost Samice : 66-110 liber
Ills : 77-132 liber
Velikost Velký
Výška Samice : 24-28 palců
Ills : 26-30 palců
Prolévání Sezónně těžké
Temperament Loajální, ochranná, hravá, inteligentní
Hypoalergenní Ne
Dobře s dětmi Vyžaduje dohled
Štěkot Příležitostně
Země Původ v Rusko, Bělorusko
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci RKF, DRA, CKC

Video: Výcvik východoevropského ovčáka

Dějiny

Vzhledem k tomu, že sovětská armáda a policie chtěly všestranného a odolného psa pro hlídání a čichání v drsném počasí, vyvinul se východoevropský ovčák ve třicátých letech minulého století. V roce 1964 schválila Kynologická rada ministerstva zemědělství vlády SSSR první standardy plemene.





Dnešní VEO jsou potomci východosibiřských laiků a některých německých ovčáků, které po druhé světové válce přivezla z Německa ruská armáda.

Temperament a chování

Východoevropský ovčák je sebevědomý a vyrovnaný pes, který úzce souvisí se svými lidmi, a vyniká jako věrný rodinný společník.



Přestože uvnitř zůstává klidný, neustále sleduje situace a neohroženě chrání své rodinné příslušníky před jakýmkoli agresorem, který narušuje jeho území. K cizím lidem je obvykle opatrný, ale nebude agresivní, pokud nebude vyprovokován.

Může se naučit vycházet s dětmi a jinými domácími mazlíčky v domácnosti s ranou socializací.



Který


Protože je to pracovní plemeno, VEO potřebuje pravidelnou aktivitu, včetně běhání, dlouhých, rychlých procházek a spousty dovádění a hraní na dvoře. Nechte jej běžet vedle sebe při jízdě na kole nebo jej vezměte na otevřený prostor, pokud je to možné, například na venkov, aby mohl volně běhat.
Jeho srst lze snadno udržovat pravidelným kartáčováním pomocí pevného štětinového kartáče a příležitostným koupáním se šamponem doporučeným veterinářem.
Je to zdravé, robustní plemeno a na rozdíl od svého rodiče německého ovčáka je imunní vůči genetickým poruchám, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Výcvik

Díky své chytré a oddané povaze se východoevropský ovčák snadno trénuje, i když tréninky udržujte krátké.

Socializace
Vyjměte svého východoevropského ovčáka a projděte se na veřejném místě, aby si zvykl na různé památky, zvuky a zážitky kolem sebe. Udržujte své VEO na krátkém vodítku a umožněte mu potkat nové přátele tím, že se vydáte různými cestami. Představte to různým lidem a dalším domácím mazlíčkům.

Poslušnost
Trénujte své VEO komplexně v základní poslušnosti, protože potřeba kontroly se stává nezbytnou zejména tehdy, chcete -li zlepšit její dovednosti v oblasti střežení a čichání. Měli byste své VEO naučit reagovat, sedět, přijít, zůstat, dole, nechat to a tiché povely. Můžete jej také zaregistrovat do profesionálního tréninkového programu, aby se mohl naučit být poslušný v zábavném prostředí.

Krmení

Vášmu východoevropskému ovčákovi může být podána strava bohatá na bílkoviny. I když můžete nabídnout kvalitní komerční suché krmivo, můžete také do svého každodenního krmení přidat nějaké vařené ryby, syrové masité kosti, vejce nebo vařené maso.