Dvojitý nosatý andský tygr

Dvounohý andský tygří honič je plemeno středně velkých psů charakterizovaných dvojitou nosní dírkou rozdělenou pásem srsti a kůže. Ve své rodné zemi je velmi uznávaný pro svůj bystrý čich a lovecké schopnosti. Má středně velkou až velkou hlavu, dlouhé uši, velké, kulaté oči, výrazné obočí, silné, obdélníkové tělo a krátké, pevné končetiny.Obrázky dvounohého andského tygra
Rychlé informace

Kabát Krátké, hedvábné
Barva Hnědé a bílé, černé a bílé, játrové a bílé, jednobarevné nebo tříbarevné
Typ plemene Čistokrevný
Kategorie Ohař
Životnost 12-15 let
Hmotnost 45-65 liber
Velikost Střední
Výška 19-24 palců
Prolévání Mírný
Temperament Loajální, dychtivý, inteligentní, energický, odhodlaný
Hypoalergenní Neznámý
Dobře s dětmi Vyžaduje dohled
Štěkot Může být vokální
Země Původ v Bolívie
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci Není uznáno žádnými chovatelskými kluby ani chovatelskými organizacemi

Video s dvojitým nosem andského tygra

Dějiny

Předpokládá se, že andský tygr se vyvinul ze starověkého Pachona Navarra, španělského loveckého plemene, o kterém se věří, že přišlo do Jižní a Střední Ameriky spolu s Conquistadory během 1500. Andský honič má mnohem výraznější dvojitý nos než jeho mateřské plemeno.

Temperament a chování

Sladký andský tygr se svou láskyplnou a jemnou povahou je vynikajícím lidským společníkem. Je to učenlivý rodinný mazlíček, který miluje zůstat v blízkosti svých lidí a při dlouhodobém odloučení od rodiny může trpět separační úzkostí.

Obvykle je přátelský k lidem a nebude agresivně reagovat, pokud nebude ohrožen. Může žít mírumilovně s jinými psy, ale díky loveckým předkům může pronásledovat malá zvířata. Díky své bdělosti a statečnosti vyniká dvounohý andský honič jako vynikající hlídací pes.mix border kolie jack russell

Který


Jako energické plemeno potřebuje pravidelné aktivity, včetně dlouhých procházek na vodítku, stejně jako spoustu běhů a her ve velkých oplocených dvorech.
Nevyžaduje mnoho péče, kromě týdenního kartáčování pomocí kartáče s měkkými štětinami a koupání, když se jeho srst zašpiní. Je zapotřebí základní péče, jako je čištění uší, čištění zubů a stříhání nehtů.
Někteří psi mohou trpět rozštěpem patra, vrozeným stavem, který způsobuje mezeru ve střeše tlamy.

Výcvik

Jako chytrý a oddaný pes lze andského tygřího psa snadno vycvičit pevnými a konzistentními metodami.

Socializace
Vzhledem k tomu, že andský tygr je náchylný k pronásledování malých zvířat, je včasná socializace pro štěně nezbytná, pokud máte v rodině další domácí zvířata, jako jsou ptáci, křečci nebo králíci. Udržujte je oddělené, aby se navzájem neviděly, ale cítily nebo slyšely. Pokud se jeví jako nezaujatí, dovolte jim vidět se navzájem bez jakéhokoli fyzického přístupu. Svému psovi a ostatním mazlíčkům můžete povolit interakci prostřednictvím robustní dětské brány nebo brány pro psy. Také můžete svého andského tygřího psa držet na vodítku a pak mu nabídnout dobroty za dobré chování. Po několika interakcích pod dohledem se naučí koexistovat a vy jim můžete dovolit volně se toulat a hrát si v domě.Crate Training
Abyste se vyhnuli separační úzkosti, možná budete mít svého andského psa obeznámeného s trávením několika hodin v bedně. Začněte tím, že ho necháte uvnitř 15–20 minut, a postupně zvyšujete čas, který stráví v bedně. Dovnitř můžete umístit nějaké hračky, abyste svého psa obsadili. Když ho opustíte, udělejte to potichu, aniž byste poskytli jakékoli podněty. Projděte tiše rutinu opuštění. Ujistěte se, že bednu máte v jedné z nejrušnějších místností ve vašem domě.

Krmení

Andský tygr potřebuje výživnou stravu s vyváženým podílem sacharidů, bílkovin a tuků.