Doodleman pinč

Jako kříženec dobermana a standardního pudla má doodleman pinč mix některých typických vlastností a rysů svých rodičovských plemen. Je to velké psí plemeno s jedinečnými rysy obličeje a dobře vyváženým tělem. Má dlouhou hlavu, dlouhé pudlové uši, dlouhý svalnatý krk, rovná záda s hladkými rameny, silné přední nohy a hranaté zadní nohy.Obrázky čmáranice pinče


Rychlé informace

Ostatní jména Směs pudlů dobermana-standardní
Kabát Tři druhy hedvábných kabátů střední délky-rovné, vlnité nebo kudrnaté
Barva Černá, hnědá, bílá, červená, černá s pálením; může být pevný nebo smíšený
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Pracovní
Životnost 12-15 let
Hmotnost 66-88 liber (30-39,9 kg)
Velikost a výška Střední; 24-28 palců
Prolévání Minimální
Temperament Loajální, přítulný, dobromyslný
Hypoalergenní Ano
Dobře s dětmi Ano, ale se staršími a ohleduplnými dětmi
Štěkot Mírný
Země Původ v Spojené státy americké
Soutěžní registrace DBR, IDCR, DRA, DDKC, ACHC

Doodleman Pinscher Video


žíhaný pitbull německý ovčák mix

Temperament a chování

Typicky příjemný, pohodový a milující pes se vyrovnaným temperamentem, obvykle se mísí s dětmi a jinými zvířaty, dokonce i s domácími mazlíčky v domě. Přestože je poslušný a veselý, může vykazovat známky občasné tvrdohlavosti. Kromě toho, že je dobrým rodinným mazlíčkem, směs dobermanských pudlů funguje také jako hlídací pes, ukazuje bdělost a chrání svou rodinu, území a majetek. Zůstává opatrný vůči nebezpečí, zejména v přítomnosti cizích lidí.

tibetský teriér černobílý

Který


Doodleman pinč se může přizpůsobit bydlení v bytě, pokud má dostatek pohybu. Kvůli své aktivní a agilní povaze vyžaduje spoustu fyzických aktivit, aby zůstal šťastný a fit. Tento pes má přirozenou zálibu v dlouhých, pravidelných procházkách na vodítku a interaktivních hrách. Mělo by být povoleno hrát a běhat po průměrně velkém oploceném dvoře, aby se zabránilo nudě.
Je třeba dávat pozor v závislosti na typu srsti. Měla by být často kartáčována, aby se zbavila volné a mrtvé srsti. Péče o dlouhou a kudrnatou srst je obtížná a vyžaduje občasné profesionální stříhání. K udržení uší čistých a bez infekcí lze použít vlhký hadřík. Koupání jednou za čas jemnými šampony pro psy pomáhá udržovat lesk srsti.
Přestože je běžně označován jako vytrvalé plemeno, je známo, že trpí několika problémy se zdravím psů, včetně Von Willebrandovy choroby, Wobblerova syndromu, epilepsie, PRA, dysplazie kyčle, nadýmání a některých kožních problémů.

Výcvik

Doodleman pinčů není těžké zvládnout, ale někdy může projevovat svévolné nebo neústupné chování k výcviku. K řešení takového nežádoucího chování je zapotřebí pevné, trpělivé a důsledné školení bez použití hrubých nebo drsných metod. Štěňata by měla být vycvičena, aby se stala poslušnou a společenskou.Krmení

Dejte mu nutričně vyvážené kvalitní suché granule v množství odpovídajícím jeho věku a výšce. Lze podávat celá zrna jako hnědá rýže, zelenina jako sladké brambory a syrové maso jako jehněčí, hovězí a kuřecí maso. Světlicový olej může být přidán do jeho stravy, aby jeho srst byla lesklá.

Zajímavosti

  • Protože je toto plemeno všestranné, je skvělou volbou pro závodní, pastevecké, pozorovací a vojenské práce.
  • Jeho srst může dosáhnout délky 2–4 palce.