Dogue de Bordeaux

Svalnatý, svalnatý, aktivní a silný Dogue de Bordeaux je primitivní plemeno francouzských psů s oříškovou nebo opálenou až tmavě oranžovo-hnědou pletí s vrásčitým obličejem, krátkou tlamou, širokou hlavou, širokým nosem, visícím a překrývajícím se horním rtem a příležitostně posetými bílými znaky na hrudi a špičkách .Fotografie Dogue De BordeauxRychlé informace

Výslovnost
dohg-duu-bor-DO
Také známý jako Bordeauxský buldok
Kabát Krátké, jemné, jemné
Kůže Volné
Barva Všechny odstíny opálení, hnědé, mahagonově červené, plavé
Skupina (plemene) Francouzský doga, hlídací pes, pracovní pes (AKC), lovecký pes
Životnost 8 až 12 let
Hmotnost 120 - 145 liber
Výška (velikost)
Velký; 23-30 palců
Prolévání Průměrný
Temperament Nebojácný, trpělivý, oddaný, loajální
Dobře s dítětem Ano
Velikost vrhu 8 štěňat najednou (průměr)
Hypoalergenní Ne
Chrápání Ano
Slintání Ano
Původ v Francie
Obavy o zdraví Běžné problémy se psem, jako je dysplazie kyčle a další obecné zdravotní problémy
Soutěžní registrace ANKC, FCI, NKC, NZKC, CKC, APRI, ACR, DRA, AKC, NAPR, ACA

Dogue De Bordeaux Puppy Dog Video:


Dějiny

Francouzům je znám od 14thstoletí bylo toto plemeno používáno k ochraně hradů a pevností evropských elit a bylo používáno jako loveckí psi pro tahání vozíků a tahání těžkých předmětů a boj s medvědy jaguáry, vlky, býky a lovem divokých prasat, ochranou dobytka, podniků, domovy mistrů a dokonce byl zobrazen v mnoha formách umění a soch.

Temperament a chování

S klidnou, mírumilovnou a skromnou povahou je oddaný dogue de bordeaux dobrý s dětmi, rodinnými příslušníky a dalšími domácími mazlíčky je socializován od štěněte, i když je konfrontační s cizími lidmi, což z nich dělá dobrého strážného a ochranného psa. Jsou citliví na teplotní extrémy a neaktivní uvnitř nebo v bytech, ale jsou pohodlní venku a dokonce by žili v pohodlných chovatelských stanicích.Který


Tito těžcí, svalnatí psi potřebují hodně cvičení, přibližně 60–80 minut denně formou procházek, běhání a hraní na uzavřeném dvoře, bez kterého by štěňata pravděpodobně dospěla s problémy s chováním. Přestože se vyvíjejí rychle, ve věku 6 měsíců by to bylo „štěně“. Extra zátěž na štěňata by jim mohla způsobit budoucí problémy s kostmi a klouby.
Přestože je obrovský, potřebuje nominální úpravu, včetně čištění srsti několikrát týdně, aby byla jemná a lesklá, stříhání nehtů několikrát, koupání ne více než dvakrát až třikrát ročně, pravidelné čištění zubů a čištění očí každý den vlhkým hadříkem aby se zabránilo infekcím.
Toto obecně zdravé plemeno se slabým genovým fondem a příbuzenským křížením je náchylné k běžným chorobám psů, jako je dysplazie kyčle (hlavní), s dalšími problémy, jako jsou srdeční problémy, hyperkeratóza, epilepsie, brachycefalická hlava, bakteriální oční choroby, zánět spojivek, hyperkeratóza a kosterní problém.

Výcvik

Nezávislý Dogue De Bordeaux nemá tendenci poslouchat svého pána a potřebuje výcvik poslušnosti od přísného, ​​ale zkušeného trenéra. Jasně definujte pravidla jako vůdce „smečky“ a vyšší v pořadí než domácí pes, protože jsou dominantní. Taková školení by ze vztahu psa a pána udělala úspěch.

Krmení

Nakrmte je spoustou masa a kostí, a pokud se rozhodnete pro suché granule, rozdělte je na dvě stejná jídla, ale nenechávejte je krmit hned po cvičení, abyste zabránili nadýmání. Dogue De Bordeaux miluje jídlo a také potřebuje zdravou výživu, přičemž dospělý pes potřebuje konzumovat 2%-3% své celkové hmotnosti. Lepší je, když je jídlo před podáním na nějakou dobu namočené ve vodě. Mají tendenci se přejídat, což má za následek kosterní rizika.Mixy

Populární směsi Dogue de Bordeaux jsou:

  1. Bully Bordeaux (kříženec Bullmastiffa a Dogue de Bordeaux),
  2. Americká býčí doga Bordeaux (kříženec amerického buldoka / Dogue de Bordeaux),
  3. Svalová doga (kříženec mezi Dogue de Bordeaux a Mastiff mix),
  4. Směs Dogue de Bordeaux a Pitbull

Zajímavosti

  • V roce 1989, Beasley , Dogue De Bordeaux, hrála po boku Toma Hankse v tehdejší komedii „Turner a Hooch“ a ukradla téměř všechny scény, ve kterých se objevila, byl její první a poslední film.
  • Toto plemeno, na rozdíl od většiny ostatních plemen psů, může zvláště dobře fungovat s kočkami, pokud je vycvičeno od velmi mladého věku.
  • Bordeaux má velmi silnou kořist a pravděpodobně by pronásledoval všechna zvířata a lidi a zasahoval do jeho „majetku“.
  • Jedná se o jedno z nejvzácnějších plemen, které potřebuje alespoň 60 až 80 minut robustních a dynamických cvičebních plánů každý den, aby zůstalo fit, zdravé a zdravé.