Dobrmanský ovčák

Doberman Shepherd je plemeno obrovské velikosti vyvinuté křížením německého ovčáka a dobermana pinče. Tito dobře osvalení, robustní a kompaktní psi mají atraktivní vzhled podobný svým rodičům. Mohou mít velké, vztyčené uši jako německý ovčák nebo dokonce ovislé. Díky své všestranné povaze vynikají v řadě aktivit, včetně závodění, pasení, pozorování a vojenské služby.Obrázky dobrmanského ovčáka
Rychlé informace

Ostatní jména Mix německého ovčáka dobermana
Kabát Krátkosrstý, hedvábný
Barva Opálená, hnědá, černá
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Návrhář; Pracovní
Životnost 10 až 13 let
Velikost Velký
Hmotnost 90 až 110 liber
Výška 22 až 26 palců
Behaviorální charakteristiky Inteligentní, odvážný, energický, sebevědomý
Hypoalergenní Ne
Dobře s dětmi Není vhodné pro malé děti
Štěkot Příležitostně
Prolévání Nízká až střední
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DRA
Původ v USA

Štěňata dobermanského ovčáka Video:


Dějiny

Stejně jako všechna ostatní návrhářská plemena se i tato vyvinula v devadesátých letech minulého století. Ačkoli o historii jeho vzniku není mnoho známo, chovatelé pravděpodobně pravděpodobně chtěli vyvinout druh psa, který by měl inteligenci, střežící instinkty a vytrvalost obou rodičů a současně byl atraktivní na pohled.

Povaha a osobnost

Dědičnost loajality, inteligence a ostražitosti obou rodičů mohou znamenat vynikajícího strážného psa, který bude v jakékoli míře chránit bezpečnost svých pánů.Jejich silná vůle a dominantní povaha někdy může způsobit, že budou tvrdohlaví, což je jeden z důvodů, proč nejsou doporučovány mladším dětem, dokud nejsou socializované.

Navzdory své přirozené tvrdohlavosti, mnozí majitelé zjistili, že tito psi jsou milující, láskyplní a dobře vychovaní, což lze leštit řádným výcvikem.Jako většina psů, i tento miluje být vždy ve společnosti lidí, kteří trpí separační úzkostí, když zůstanou sami.

Podobně jako jejich rodič Doberman Pinscher, toto plemeno se nemusí dobře vyrovnávat s chladným počasím, během kterého musí být drženo uvnitř.

Který


Tito atletičtí psi potřebují správné fyzické aktivity, aby nezničili ničivé sezení. Pravidelné procházky a dostatek času na hraní na velkém dvoře by mu pomohly být fyzicky i duševně fit.

Jako nízkopodlažní nepotřebují mnoho péče. Je však nutné kartáčovat jejich kabát třikrát až čtyřikrát týdně. Koupejte svého mazlíčka, kdykoli se zašpiní. K zajištění správné hygieny jsou nezbytná další opatření, jako je čištění zubů, stříhání nehtů a otírání očí a uší.

Ačkoli dobrmanský ovčák netrpí žádnými známými genetickými problémy, může získat zdravotní problémy svých rodičů, jako je dysplázie kostí, srdeční choroby, oční choroby nebo alergie.

Výcvik

Poslušnost: Ujistěte se, že v krátkých intervalech dáváte odměny ve formě pamlsků, zatímco ho učíte určité příkazy, jako je zůstat, vypnout nebo sedět, aby si tréninkový proces začal užívat, než aby se nelíbil vašim pokynům. Zvláštní důraz byste měli klást na příkaz zastavit, aby přestal štěkat nebo obnovil normální chování, jakmile je hrozba snížena.

Socializace: Aby byla jejich instinkt hlídacího psa usměrněna pozitivním způsobem, je třeba je přimět k větší interakci s lidmi a zvířaty, aby se postupně naučili odlišovat hrozby a negativní zkušenosti od pravidelných událostí a nebyli ve všem agresivní.

Úzkost z odloučení: Může být stále tvrdohlavější, pokud je v něm obsažena dobermanská separační úzkost. Jedním ze způsobů, jak tomu můžete čelit, je ponechat vašeho domácího mazlíčka nějakou dobu během dne s tím, že se rozpětí nakonec zvětší. K tomu byste ve svém domě potřebovali bezpečnou oblast, která bude obsahovat lůžkoviny, hračky nebo jiné věci. To mu pomůže získat sebevědomí.

Krmení

Můžete mu dát suché krmivo pro psy v množství čtyř až pěti šálků denně. Dbejte však na to, abyste jej nepřekrmovali, protože má tendenci být obézní.