Mnoho

Daug je středně velké návrhářské plemeno vyvinuté smícháním Puga a Jezevčíka. Vyznačuje se velkou, kulatou hlavou, vrásčitou tváří, tmavýma očima, kudrnatým nebo rovným, zakřiveným ocasem Puga a štíhlou až svalnatou postavou. Daug je laskavý a přátelský a kvalifikuje se jako dobrý domácí mazlíček.Spousta obrázkůRychlé informace

Ostatní jména Pugsund
Kabát Hladká nebo drátovitá krátkosrstá srst, nebo i delší
Barva Hnědá, černá, opálená, stříbrná, plavá
Plemenný typ Kříženec
Skupina Návrhář
Životnost/ délka života 12-15 let
Výška (velikost) Přibližně 11 palců; Střední
Hmotnost 15-25 liber
Behaviorální charakteristiky/ osobnost Inteligentní, loajální, oddaný, přátelský, láskyplný
Dobré s dětmi Ano
Prolévání (vrhá se) Nízká až střední
Hypoalergenní Ne
Kvalifikace/informace o konkurenční registraci DRA, DDKC, DBR, ACHC, IDCR
Země USA

Spousta videí o štěňatech

Temperament

Kromě toho, že je Daug přátelský a uvolněný, je extrémně oddaný svým majitelům, což z něj dělá skvělého rodinného psa.

Většina z nich je hluboce připoutaná ke svému pánovi a spokojila by se s pobytem v klíně stejně jako Pug. Směs jezevčíka mopslíka vždy touží po společnosti a uchýlila by se k destruktivním činnostem, pokud by byla delší dobu sama.

Jsou extrémně opatrní a opatrní, když jsou kolem domény jejich domova cizinci, zatímco někteří mohou být dokonce dostatečně agresivní v okamžiku, kdy spatří neznámou tvář jako jezevčík, což je rys, díky kterému vynikají jako dobří hlídací psi. Jakmile však pochopí, že neznámá osoba nepoškodí jejich rodinu, Daug se k nim chová přátelsky.Jsou to častí štěkotové, rys zděděný po rodiči jezevčíka a mohou být docela hlasití o vniknutí neznámé osoby na její území. Vycházejí dobře s dětmi, které také sdílejí pohodlný vztah s jinými psy a domácími mazlíčky, za předpokladu, že byly vychovány nebo socializovány, aby s nimi komunikovaly. Mohou však vykazovat územní povahu a dokonce i nutkání pronásledovat menší domácí mazlíčky, a proto během jejich interakce potřebují dohled.

Který


Přestože jde o energické plemeno, mají nízké potřeby cvičení a vystačily by s jednou dlouhou procházkou nebo dvěma krátkými denně. Vzhledem k tomu, že se jim v bytech dobře daří, pomohlo by jim poskytnutí míčků, plyšových hraček a dalších interaktivních hraček zajistit mentální stimulaci.
Vzhledem k tomu, že Pugsund je nízko až středně velký vrhač, má nízké požadavky na péči, což je ideální pro zaneprázdněné majitele. Česání dvakrát týdně pomocí kartáče s měkkými štětinami by bylo v pořádku, i když během období línání se doporučuje pravidelné kartáčování. Vyčistěte mezi oblastmi jeho vrásek a záhybů, abyste zabránili usazování bakterií, pokud toho má váš Daug příliš mnoho jako jeho rodič Pug. Mezi další hygienické požadavky patří pravidelné čištění očí a uší, stříhání nehtů a čištění zubů.
Jinak zdravé plemeno může trpět problémy, jako je cukrovka, oční potíže, ušní infekce, problémy se zády, epilepsie, nervové potíže, alergie, dysplazie kyčelního kloubu, luxace patel a Cushingova choroba. Vzhledem k tomu, že většina z nich nemá tak plochý obličej jako Pug, nemusí trpět vážnými dýchacími problémy.

Výcvik

Přestože jsou Daug inteligentní a touží potěšit své pány, někdy mohou být tvrdohlaví a tvrdohlaví, a proto potřebují pevnou ruku, aby se s tím mohli taktně vypořádat.  • Socializace štěňat Daug je nanejvýš důležitá aby se už od útlého věku mísili s různými lidmi a seznamovali se s různými druhy prostředí, která by jim nakonec pomohla rozeznat dobro od zla. Abyste jim pomohli překonat jejich teritoriální povahu a honit se za instinktem, vezměte je do psích parků poměrně často, i když s vodítkem, aby se mohli setkat s několika psy a postupně je poznat.
  • Aby mu to pomohlo překonat nutkání zbytečně štěkat, naučte ho štěkat jen na povel. Seznamte ho s mluvením a potichu, aby začal štěkat, když slyšel to první, a jakmile to druhé vyslovíte, přestal. Jeho expozice různým situacím by mu postupně pomohla pochopit, kdy být hlasitý a kdy ne.

Krmení

Nakrmte jezevčíka Puga, míchejte kvalitní krmivo pro psy v kombinaci s výživnou domácí stravou, aby bylo zdravé.