Dalmador

Bdělý, veselý a milující Dalmador je plemeno psa, které vzniklo křížením mezi a labradorský retrívr a dalmatin. Zatímco někteří z těchto psů dědí po Labradorovi více dominantních rysů, u jiných převažují dalmatské vlastnosti. Zatímco většina z nich má skvrnitý vzhled, ostatní nemusí vykazovat typický bílý kabát s černými skvrnami.Obrázky Dalmadoru


Rychlé informace

Ostatní jména Delmador, labradalský retrívr, dalmatin-lab mix
Kabát Krátké, husté, rovné
Barva Hnědá, bílá, krémová, černá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Sportovní, nesportovní
Životnost 10-14 let
Hmotnost 21,7-36,2 kg
Velikost a výška Střední; 19-24 palců
Prolévání Konstantní
Temperament Energický, veselý, inteligentní, loajální, láskyplný, ochranný
Hypoalergenní Neznámý
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v Neznámý
Soutěžní registrace DBR, DRA, DDKC, ACHC, IDCR

Video z Dalmadoru


Temperament a chování

Tento jemný, přátelský a rodinně orientovaný pes je skvělým mazlíčkem, zejména pro ty, kteří hledají vynikajícího společníka. Jako věrný a vyrovnaný pes se má dobře se všemi členy rodiny a dětmi. Také se volně mísí s jinými menšími domácími mazlíčky a může je hlídat, když je jejich majitel pryč. Když zůstane sám, zapojí se do aktivit a nevykazuje žádné známky separační úzkosti. Dalmador, známý svou pozornou a pohotovou povahou, může svého majitele varovat před blížící se hrozbou.

Který


Dalmador je temperamentní pes a rád by chodil ven na každodenní procházky. Dlouhé svižné procházky a běhání vám pomohou nejen udržet ji bez stresu, ale také usměrní její energii. Povzbuďte svého mazlíčka ke hře a pobíhání na oploceném dvoře nebo parku.
Vzhledem k tomu, že se jedná o častý vrhač, je nutné pravidelné odstraňování odumřelých chloupků kartáčováním. Také je vhodné občasné koupání, aby byla srst bez zápachu a lesklá.
Lab-dalmatský mix je zdravé plemeno bez dosud hlášených specifických zdravotních poruch. Může však být zranitelný vůči některým zdravotním stavům, včetně dysplazie kyčelního kloubu, entropie, alergických infekcí, tvorby močových kamenů a hluchoty, které jsou běžné u jeho rodičovských plemen.

Výcvik

Pokud jde o výcvik tohoto inteligentního plemene, majitelé musí být ve svém přístupu trpělivější a vytrvalejší, protože výsledky přicházejí stabilně. Socializace a výcvik poslušnosti pomůže štěňatům naučit se základní etikety rodinného mazlíčka. Pokud nejste odborník na výcvik psa, můžete vyhledat odbornou pomoc.karolina pes německý ovčák mix

Krmení

Psovi Delmadorovi byste měli nabídnout vysoce výživnou a vyváženou stravu obsahující dostatek bílkovin, sacharidů a vitamínů. Kvalitní komerční krmivo pro psy lze podávat v množství 3–4 šálků denně. Do svého jídelníčku můžete zařadit suché granule, ale zajistěte dostatečné množství vody.

Zajímavosti

  • Dalmadorové jsou známí svými pastevci, pozorováním, závodními schopnostmi a lze je použít pro vojenské práce.
  • Tito psi jsou dobří bagrové a často je vidět, jak na dvoře kopou díry.