Coydog

Coydog je hybrid mezi kojotem a psem. Má mnoho rysů společných kojotovi, a to jak temperamentem, tak vzhledem. S jejich potřebou velké náklonnosti a péče je to velmi podobné dítěti a je velmi těžké to zvládnout. Coydogové jsou velmi vzácní hlavně kvůli omezenému období rozmnožování kojotů. Kojoti se páří mezi lednem a březnem, což je ještě předtím, než se domácí psi vůbec dostanou do říje. Liší se vzhledem, v závislosti na plemeni psa odpovědného za jejich chov. Coydogy lze identifikovat podle typické tmavé novorozenecké barvy vlasů, bílé obličejové masky, ebenové barvy srsti v dospělosti a huňatého ocasu dolů. Stejně jako kojoti jsou jejich uši trojúhelníkové a mají pronikavé oči.Obrázky CoydogRychlé informace/popis

Také známý jako dogot
Kabát Hustý, střední
Barvy Sable, hnědý, bílý
Typ Smíšený
Životnost 5 až 15 let
Hmotnost/velikost 60-120 liber; Střední
Prolévání Jednou za rok
Behaviorální charakteristiky Inteligentní, agresivní, silný, stydlivý, loajální, energický
Hypoalergenní Ano
Velikost vrhu 5-6 štěňat (průměr)
Země původu Amerika

Video- Štěňata Coydog:

Temperament a chování

Štěňata coydogů nejsou příliš hravá a vystupující jako ostatní plemena psů. Tento hybrid Canidae by měl být v rané fázi dobře socializován s lidmi a jinými domácími mazlíčky, se kterými se očekává, že budou žít v dospělosti. Chování a dispozice coydoga se také zásadně liší podle toho, ze kterého psa se vyvinul.

Jednotlivé rysy coydogů se mohou pohybovat od plaché, bázlivé povahy, přes jemnou a přátelskou povahu, až po přehnaně strach, který by se velmi snadno cítil ohrožen a měl strach, což mělo za následek agresi nebo dokonce kousnutí.

Coydogs také zdědili jedinečnou schopnost zírat (místo psího vrčení) jako jeho kojotský rodič, když je ohrožen. Mohou také vydávat syčivý zvuk jako kočka, což ostatní psi ne. Zvuk coydogů je kombinací vytí a vysoké kůry.Prodám směs rotvajlera a labradora

Coydogové jsou extrémně rychlí a obratní a mohou z nich být dobří lovci. Očekávají individuální pozornost a vybrali by si pouze jednu osobu, která by sdílela zvláštní pouto.

Který


Coydog má instinkt prozkoumat nebo dokonce zmizet z domu na pár dní. Jejich energie vyžaduje správnou channelizaci, jinak by nevyvinuli problémy s chováním. V bytech se jim nedaří a potřebují vzkvétat prostorné prostředí.
Vysoká úroveň aktivit a dynamické cvičební plány, jako je rychlá chůze, běh, doba hraní, pravidelně splňují jejich potřeby spálit energii. Důrazně doporučujeme vlastnit coydoga, pokud máte pouze uzavřený dvůr, aby mohl hrát. Dopřejte jim aktivity jako flyball, testy agility, soutěže poslušnosti atd. Potřebují cvičit 2–3krát denně.Vysoká úroveň aktivit a dynamické cvičební plány, jako je rychlá chůze, běh, hra, pravidelně splňují jejich potřeby spalování energie. Důrazně doporučujeme vlastnit coydoga, pokud máte pouze uzavřený dvůr, aby mohl hrát. Dopřejte jim aktivity jako flyball, test agility, soutěže poslušnosti atd. Potřebují cvičit 2–3krát denně.[2] [8]
Upravte je jako běžné psy stejné velikosti a typu srsti. V případě potřeby kartáčujte jejich středně velkou až dlouhou srstí. Zastřihněte jim nehty a zkontrolujte případné erupce nebo zarudnutí. Vždy je moudré seznámit se s procesem péče od jejich štěňat.
Dysplázie kyčle, dysplazie loktů vedoucí k kulhání nebo artritidě jsou běžné u jiných velkých psů, jako je coydog. Jsou také náchylní ke genetickým chorobám zděděným po příslušných rodičích.[8]

Výcvik

Začněte s tréninkem co nejrychleji. Především by měl být výcvik poslušnosti. Naučte je naučit se základním povelům, jako je sedět, čekat, jít, zastavit atd. Jmenujte velmi zkušeného trenéra, pokud jím nejste. Pomoc můžete dokonce vyhledat na profesionálních hodinách poslušnosti. Představte svá štěňata coydoga cvičit, upravovat, koupat atd., Stejně jako kategorická odměny a tresty. Buďte přísní a důslední, ale za žádných okolností byste neměli dodržovat drsnou techniku, která by se v konečném důsledku mohla obrátit. Snadné pronásledování a další výcvik se liší od jednotlivce k druhému v závislosti na povaze plemene psa, které váš Coydog vyvinul.

Dieta/krmení

S ohledem na jejich velikost a úroveň aktivity je evidentní, že coydogové potřebují vysoce energetická jídla. Naservírujte jim stejnou dietu jako ostatní vysokoenergetičtí, velcí psi. K uspokojení svých chutí potřebují hodně masa. Syrové přírodní jídlo je pro vašeho coydoga zdravé. Nejlepší by bylo podávat je s dietou ze syrového masa. Coydogs milují kosti. Ujistěte se tedy, že máte spoustu zásob na jejich pamlsky.

Zajímavosti

  • Historie říká, že před staletími bylo mezi lidmi z Teotihuacanu běžné chovat kojoty se psy, aby získali mocného a věrného, ​​ale temperamentního ochránce.
  • Coydog není pro domácí mazlíčky dobrou volbou, protože jsou velmi nepředvídatelní. Zděděním rysů kojota se ukázaly jako nebezpečné pro členy rodiny a další domácí zvířata a zvířata.
  • Ve své knize z roku 1924 autor severoamerických indiánů Edward S. Curtis zmiňuje o chovu kojotů se psy: Indická legenda prohlašuje, že první psy získali někde na severu muži, kteří před skalnatou jeskyní roztáhli nástrahy a rozptýlili se částečně zkažené maso na místě. V těchto raných dobách byli psi velmi cenní a málokdo je vlastnil. Někdy byli chyceni mladí kojoti a ve zralosti byli chováni s fenkami.