Corman Shepherd

The Corman Shepherd je středně velký až velký návrhářský kříž, který se vyvinul z německého ovčáka (alsaský pes) a velšského corgi, oblíbeného u anglické královny. S krátkými nohami, dlouho visícím ocasem a protáhlým tělem stojí blízko úrovně země. Mají širokou lebku s čenichem s tmavou špičkou, zatímco uši jsou vztyčené a oči tmavé. Se vzhledem G. Shepherda a postavou Corgi jsou z těchto roztomilých psovitých psů dobří bytoví psi.Obrázky Corman Shepherd


Rychlý popis

Jiná jména/Přezdívky Mix německého ovčáka-corgi
Kabát Hustý, průměrný, krátký
Barvy Zlatá, černá, bílá, hnědá
Typ Hlídací pes, hlídací pes, společenský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Životnost 10-15 let
Hmotnost 20-70 liber (muži i ženy)
Výška (velikost) Střední;
12-15 palců
Behaviorální rysy Pozorný, přátelský, energický, loajální, inteligentní
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Ano
Dobré pro nové/první majitele Ano
Prolévání Vysoký
inteligence Vysoký
Štěkot Mírný
Hypoalergenní Ne
Země původu POUŽITÍ

Video: Mix německého ovčáka Corgi v hraní nálady


směs shar pei buldoka

Povaha a osobnost

Tito psi jsou příliš chytří a inteligentní a jdou do jakékoli míry potěšit své majitele. Ve skutečnosti, stejně jako jejich rodiče německých ovčáků, jsou loajální, oddaní a chrání své rodinné příslušníky. Tato vlastnost z nich samozřejmě dělá také chvályhodného hlídacího a strážního psa.

Corman Shepherds jsou aktivní a energičtí s celkově sladkým temperamentem, což je činí vhodnými i pro děti, jiná domácí zvířata a lidi. Jsou poslušní, ale potřebují vaši péči a pozornost. Pokud ho necháte pravidelně delší dobu samotného, ​​výsledek nemusí být příliš uspokojivý, protože pes vyrůstá. Méně péče může způsobit, že pes bude agresivní.Který


Jako aktivní plemeno potřebují pravidelné cvičební plány. Vezměte si to alespoň jednou denně na půlhodinovou procházku nebo běh. Máš to rád Vaše aktivní účast ve večerní hře ji také udrží spokojenou a předejde případným psychologickým problémům v budoucnu.
Cormanští ovčáci mají hustou srst a svlékají se. K odstranění odumřelých vlasů a také k udržení srsti v dobrém stavu a zachování jejího majestátního vzhledu je tedy nutné pravidelné česání, alespoň pět dní v týdnu. V případě potřeby je vykoupejte. Poměrně rychle jim také rostou nehty a při chůzi, když rostou, se u nich objevuje bolest. V případě potřeby je nezapomeňte připnout.
Obvykle se jedná o zdravá, robustní zvířata, která nenesou žádné starosti specifické pro plemeno. Pamatujte však, že jejich rodiče trpí určitými problémy, jako je obezita, nadýmání, bolesti zad a kloubů, problémy s očima, alergie a dokonce i rakovina. Abyste se vyhnuli možnostem geneticky přenosných chorob, možná byste se měli alespoň jednou ročně domluvit s dobrým veterinářem.

Výcvik

  • Pozornost je dobrá, ale když toho od sebe příliš mnoho očekáváte, může to ovlivnit duševní zdraví vašeho psa. Naučte svého psa zůstat sám čas od času. Začněte 10 minutami. Opusťte dům a jděte do nejbližšího obchodu něco koupit. Postupně prodlužujte čas na 20 a poté na 40 a poté na hodinu. Vraťte se pokaždé a udělejte malou lahůdku, aby váš pes spojil vaše opuštění domu s „něčím dobrým, co se může stát“.
  • Na zabraňte tomu, aby se váš pes stal příliš majetnickým o vás, věnujte mu pamlsky a pozornost, když je poblíž nový člověk nebo kolega, nebo dokonce vaše dítě. Dejte mu jednu nebo dvě lahůdky (nebo požádejte osobu o totéž), pár poplácání nebo ho nechte sedět blízko vás. Takové akce by vašemu psovi pomohly spojit přítomnost jiného jedince s příjemnými věcmi.
  • Od přírody však nejsou agresivní, aby zabránili možnosti, že váš pes skončí projevující častou agresi v budoucnu poskytněte výcvik poslušnosti již od štěněte, včetně primárních povelů „zastavit“, „zmrazit“, „vrátit se“, přijmout vodítko atd. Pomoci by mohly také třídy štěňat ve školce.

Dieta/krmení

¾ až 1 ½ šálku suchého krmiva pro psy, rozděleného na poloviny, stačí na jeden den. Nikdy nedělejte kompromisy s kvalitou potravin.