Corkie

The Corkie je křížencem kokršpaněla a Jorkšírský teriér (Yorkie). Jedná se o malé, ale robustní psy s atletickým tělem, disketovými ušima a černým nosem, zatímco jejich tmavé oči jsou inteligentní a výrazné. S jejich sladkou a milou povahou je zábavné mít kolem sebe tyto veselé psy.Obrázky Corkie

bígl australský ovčák mix štěňata

Rychlá fakta

Také známý jako Mix kokršpaněla Yorkie
Kabát Dlouhé, rovné, hedvábné
Barvy Hnědá, opálená, hnědá a bílá, černá s pálením, žlutá, částečně zbarvená
Typ Společenský pes, hlídací pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 11 až 15 let
Výška (velikost) Malý; 8-14 palců
Hmotnost 8-20 liber (dospělý)
Osobnostní rysy Milující, inteligentní, ostražitý, přátelský
Dobře s dětmi Ano (pohodlné se staršími dětmi)
Dobré s domácími zvířaty Ne
Štěkot Mírný
Hypoalergenní Neznámý
Kompatibilita klimatu Není dobré pro chladné počasí
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DBR, IDCR, ACHC, DDKC, DRA

Video: Corkie Puppy Playing


Temperament a chování

Mix Cocker Spaniel a Yorkie je velmi poslušný a láskyplný pes, který by rád zůstal aktivní celý den. Ačkoli mají slušnou povahu a dávají najevo svou lásku a péči svým rodinným příslušníkům, jsou více kompatibilní v míchání se staršími dětmi, než s hulvátskými malými. Někteří jedinci nemusí být ani dobří s jinými domácími mazlíčky.

Být ostražitý a ostražitý as vrozenou deportací, která by potěšila jeho majitele, by z něj byl dobrý hlídací pes, který by držel vetřelce mimo prostory. Mají přizpůsobivou povahu a snadno se přizpůsobí městskému i venkovskému životu.Který


Mají gen španělů, jsou energičtí a hraví, ale nepotřebovali by tolik cvičení a prostoru jako velký kokršpaněl. Vezměte svého mazlíčka každý den na procházku nebo běh.
Hedvábnou srst psa vykartáčujte alespoň třikrát týdně. Podle potřeby vlasy zastřihněte nebo zastřihněte. Koupejte je jednou za měsíc.
Nebyly zdokumentovány žádné známé zdravotní problémy. Pokaždé to ošetřovat jídlem také není dobré, protože to může snadno způsobit nadváhu vašeho psa.

Výcvik

Velmi podobně jako kokršpaněl je většina těchto psů snadno vycvičitelná, zejména s odměnami za jídlo.

Socializace: Pokud nejsou důkladně socializovaní, je dost pravděpodobné, že se stanou příliš bázlivými nebo agresivními. Vychovávejte štěňata společně se svými dětmi a nechte je míchat se s jinými psy, například se sousedem.Poslušnost: Váš Corkie miluje jíst. Zdržte se sdílení věcí z vašeho jídla, čímž zajistíte, aby vaše štěně chápalo, že nebudete reagovat na každý jeho požadavek, kdykoli vás uvidí u večeře. Naučte ho následovat příkazy jako zpět nebo odejít, aby se zdržely akce, aby to spojilo slovo s úkonem odstoupení od stolu.

Finský špic směs německého ovčáka

Vloupání: I když to může být trochu obtížné, nikdy to netrestejte v případě jakékoli nehody. Jen přerušte nebo vyděste své štěně, když ho chytíte při kakání uvnitř domu.

Dieta/krmení

Vzhledem k jeho velikosti plánujte normální jídelníček určený pro takové psy obecně.