Kolie Husky Mix

Collie Husky Mix je hybridní pes plemene vytvořený chovem kolie a sibiřského huskyho. Oba jsou to dlouhosrstí psi chovaní tak, aby odolali nízkým teplotám a oba mají vysokou hladinu energie. Je vždy těžké říct, jaký bude pes se smíšeným plemenem, ale pokud budete pokračovat ve čtení níže, ponoříme se do tohoto hybridu hlouběji. Pokračujte ve čtení níže, abyste si mohli prohlédnout obrázky, videa a dozvědět se více o krásné směsi Collie Husky Mix.I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali prostřednictvím a
Historie mixu kolie husky

Jak již bylo zmíněno výše, u všech hybridních nebo návrhářských psů je těžké dobře číst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se stal běžným za posledních asi dvacet let. Mnohokrát se chov těchto dvou psů provádí jen proto, aby se vytvořilo něco velmi jedinečného a aby se rychle vydělalo, a to zcela bez ohledu na to, jak by potomci mohli být nebo jak by měli snášet. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills a ty, kteří chovají psy za peníze. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Podepište prosím naše petice zastavit štěňata. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen.

Sibiřský husky je středně velké pracovní plemeno psů, které vzniklo na severovýchodní Sibiři v Rusku. Toto plemeno patří do genetické rodiny Spitzů a bylo původně chováno k poměrně rychlému tažení saní na dlouhé vzdálenosti. Je o nich známo, že jsou únikovými umělci, kteří se vyhrabou z nejsilnějšího plotu. Vzhledem k tomu, že byli chováni k tažení věcí, můžete si představit, že to nejsou nejjednodušší psi na procházky. Kolie dlouhosrstá i hladká pocházejí ze Skotska a Walesu. Oba pocházeli z lokalizované palety pasteveckého psa. Oba byli chováni pro stádo ovcí, skotská odrůda byla velkým, silným a agresivním psem. Menší odrůda pocházela z Walesu, pasených koz a byla mnohem hbitější. Po průmyslové revoluci bylo ve 20. století vlastnit tyto psy spíše pro status než pro práci. Předpokládalo se, že tyto rané kolie byly zkřížené s barzoji (ruský vlkodav), aby získali „ušlechtilejší“ hlavu (delší tlamu). Tato delší tlama je jednou z charakteristických vlastností Rough Collie.Když se královna Viktorie stala hrdým majitelem, byly dále transformovány na symbol stavu. Pokračování chovu pro výstavní účely drasticky změnilo vzhled psů; v 60. letech to byl mnohem vyšší pes než dnes (ve Velké Británii; v USA nebyl standard velikosti revidován směrem dolů a psi zůstali mezi 24–26 minutami). Dřívější plemeno psů bylo tvrdé, odolné a robustní. Byli údajně schopni ujet až 100 mil za jeden den. Kolie není docela pasoucí se pes, na kterého zvykl, protože ho nahradila Border Collie.


Úžasná videa štěňat Collie Husky Mix


Kolie Husky Mix Velikost a hmotnost

KOLIE
Výška: 22 - 24 palců v rameni
Hmotnost: 50 - 100 lb.
Životnost: 14-16 letCHRAPLAVÝ
Výška: 20 - 23 palců na rameni
Hmotnost: 35 - 60 lb.
Životnost: 12-15 let


Collie Husky Mix osobnosti

Pokus o předvídání osobnostních rysů hybridního psa není vždy tak snadný. Někdy mix trvá více od jednoho z mateřských plemen než od druhého. Obě plemena však mají vysokou energii a pravděpodobně budou vyžadovat hodně cvičení. Oba tito psi, stejně jako směs, také upřednostňují chladné klima. Mají velmi husté vlasy a raději jsou v pohodě. Nejlepší věcí, kterou můžete pro každé štěně nebo mladého psa udělat, je co nejlépe jej socializovat. To nelze dostatečně zdůraznit, protože socializace je nesmírně důležitá. Jedná se o ostražitého, zvědavého a velmi inteligentního, živého a zábavného psa. Mohou se dostat do deprese, pokud jim nebude věnována správná pozornost, protože se jim opravdu líbí být součástí rodiny.


Kolie Husky Mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Collie Husky Mix Care

Jak jsem již několikrát uvedl, tato směs bude mít vyšší energetickou hladinu a musí být s někým, kdo není gaučový brambor a kdo bude chtít venčit a cvičit psa. Připravte se investovat do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu. Husky může být skvělým únikovým umělcem, takže pokud ho necháte na zahradě (dočasně samozřejmě), bude těžké ho udržet. Budete se muset ujistit, že plot je extrémně bezpečný a zakopaný pár stop v zemi. Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Unavený pes je dobrý pes.


Krmení směsi kolie husky

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčle a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

shih tzu buldočí směs

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský Dogo

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky