Cojack

The Cojack je kříženec vyvinutý z Pembroke Welsh Corgi a Jack Russell teriér. Cojacks má často tvář corgi, s velkými špičatými ušima, očima ve tvaru mandlí, černou špičkou nosu, krátkými, ale statnými nohami a dlouhým rovným ocasem. Jejich milující povaha a roztomilý vzhled z nich dělají skvělé rodinné mazlíčky.černý a bílý pitbull

Obrázky Cojacka


Rychlé informace

Také známý jako Welsh Cojack, Cacki, Corki, Corgi Jack Russell Mix
Kabát Krátké, drsné, hladké
Barvy Bílá, černá, černá a bílá, černá s pálením, hnědá a bílá, červená
Typ Teriérský pes, pastevecký pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 12-15 let
Výška (velikost) Střední; 10-13 palců (dospělý)
Hmotnost 18-28 liber (dospělý)
Osobnostní rysy Loajální, inteligentní, energický, milující, hravý
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Příležitostně
Prolévání Minimální
Kompatibilita klimatu Dobré pro každé klima
Hypoalergenní Ne
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DBR, IDCR, ACHC, DDKC, DRA

Video: Příznaky separační úzkosti v mixu Corgi Jack Russell

Temperament a chování

Cojack je věrné a extrémně aktivní plemeno, které je také láskyplné a přátelské k rodině. Užívají si pozornosti svých rodinných příslušníků a na oplátku by jim lásku vrátili. Toto plemeno nenávidí zůstat sám dlouho. Jsou přátelští k dětem a dalším domácím mazlíčkům v rodině.

Ačkoli jsou Cojackové občas tvrdohlaví, vždy inteligentní a vždy chtějí potěšit své majitele, což jim usnadní proces výcviku. Zůstávají stranou neznámých tváří. V zásadě nejsou náchylní k nadměrnému štěkání, nicméně někteří jedinci štěkají, aby oznámili příchod cizí osoby. Jsou hbití a znají nové triky.

Prodám štěňata papillon pomeranian mix

Který


Váš pes je plný elánu a nadšení a každodenní cvičení je pro toto plemeno nutností. Nechejte ho hrát celý den podle svého, vydejte se na procházky nebo na běhání, nechte ho bavit se svými dětmi nebo se věnujte jakýmkoli zdravým aktivitám nebo hrám, jako je flyball, hraní kroužků atd. pes duševně zdatný a šťastný a pomůže mu zůstat odvrácen od duševních problémů, jako je separační úzkost.
Krátký kabát cojacka nevyžaduje energickou péči. Také se moc nerozlévají. Jednoduše několikrát týdně vyčistěte svého psa, abyste se zbavili mrtvých chlupů a špíny.
Nebyly hlášeny žádné konkrétní zdravotní problémy týkající se konkrétního plemene, kromě těch, které jsou společné jiným plemenům obecně, nebo těch, které jsou geneticky přenášeny.

Výcvik

  • Pozitivně směňte jejich hbitost tím, že je naučíte jakýkoli zábavný trik, jako je tanec. Držte krmivo vzhůru a mírně za hlavou svého psa a vyslovujte příkazy jako „tanec“ nebo „otáčení“. Váš pes se postaví na dvě zadní nohy. Začněte točit jídlo kolem jeho nosu a potom jeho hlavy, aby otáčelo hlavou dokola. Opakujte postup často. Zdržte se však tohoto triku, pokud má váš pes jakýkoli problém se zadními nohami.
  • Na odstranit strach ze samoty z mysli vašeho psa, připravte jej přímo od jeho štěňat. Začněte opouštět dům jen na několik minut a poté čas prodlužujte pomalu, každý den od 10 minut do 20 a poté 40 nebo hodinu. Váš pes se postupně naučí strávit úplné 8hodinové ústraní, než se vrátíte domů z práce.
  • Pomůže vám zbavit se zarputilosti nebo cizích problémů , udělejte svému psovi radost. Socializujte ji tím, že ji vezmete na veřejná místa a zábavní místa, kde se může setkat se spoustou lidí a zažít nové věci. Vezměte to do nákupních center vhodných pro psy, psích parků, veletrhů, jezer, pláží, obchodů s domácími zvířaty, prostě kamkoli, kam mají vstup.

Dieta/krmení

Bezzrnné suché granule jsou pro toto plemeno dobré. Primárním zdrojem bílkovin může být červené maso, kuře, ryby jako losos atd.