Kohoutek

The Kohoutek je křížencem mezi kokršpanělem a kavalírským králem Charlesem španělem. Vzhledem k tomu, že oba jeho rodiče jsou španieli, spadá kohout do obecného španělského plemene. Obvykle se dodávají v odstínech hnědé a bílé.Tvar a velikost psa zcela závisí na vládnoucím genu zděděném od jednoho z rodičů, přičemž někteří kohouti jsou krátcí a podsadití, zatímco jiní jsou vysokí a štíhlí. Tito dlouhosrstí lapdogové se vyznačují tmavýma očima a dlouhými, chlupatými ušima. Vzhledem k tomu, že oba jeho rodiče patří do skupiny španělů, lze vlastnosti kohouta snáze předvídat ve srovnání s genetickým vztahem rodičů a dětí jiných hybridních psů.

francouzský buldoček bostonský teriér mix štěňata

Obrázky Cockalier
Rychlé informace/popis

Také známý jako Cockalier španěl
Kabát Fajn, kudrnaté
Barvy Bílá a hnědá (běžně), černá a hnědá, černobílá, hnědá a bílá, čokoláda, tmavě hnědá, zlatá, merle, červená, skvrnitá, skvrnitá, bílá
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Toy dog, lap dog, designer dog, sporting dog
Životnost 12 až 15 let
Hmotnost 10-28 liber
Výška (velikost) Malé až střední; 12-15 palců
Prolévání Mírný
Temperament Inteligentní, milující, loajální, hravý
Dobře s dětmi Ano
Dobré s jinými domácími zvířaty/psy Ano
Štěkot Vzácný
Hypoalergenní Ano
Velikost vrhu 3-5 štěňat
Země původu POUŽITÍ
Soutěžní registrace ACHC, DDKC, DRA, IDCR, DBR

Video štěně Cockalier:


Temperament a chování

Vždy touží potěšit svou rodinu. Vzhledem k tomu, že byli koaliční od přírody společenští, snadno by se spojili s lidmi. Jsou hraví a hodní k dětem. I když vzhledem k jejich velikosti by se pes mohl při hře snadno zranit.Směs boxerů cane corso

Cockalier je neagresivní, klidný pes, který málokdy štěká. I když jsou obezřetní vůči cizím lidem. Tento inteligentní pes by se velmi snadno naučil věci a byl by skvělým rodinným mazlíčkem, který je ideální pro život v bytě.

Cockaliers vyžadují pozornost. Ujistěte se tedy, že jí dáváte dostatek společnosti, jinak by váš pes mohl snadno vyvinout separační úzkost.Cockaliers jsou přirození lovci. Zkuste je držet uvnitř, kromě cvičení, pokud nechcete, aby z nich byl „lovec“.

Který


Cockaliers jsou energičtí a jejich hravost vyžaduje spoustu aktivit. Se svou láskou k plavání by se rychle zajímali o vodní sporty, zejména o aportovací hry. Vezměte je každý den na svižné procházky a jogy, které by je udržovaly ve šťastné náladě a upustily by od jakékoli možné destrukce. Tito psi nepotřebují ke hře mnoho prostoru. Nechte je hrát uvolněně v bezpečné, uzavřené oblasti.
Srst kohouta je náchylná na snadné matování a musí být kartáčována alespoň jednou týdně. Zvláštní pozornost se doporučuje během období vylučování. V tomto ohledu můžete také vyhledat odbornou pomoc.
Ušní infekce je běžná u těch jedinců, kteří mají převládající geny od svých kavalírských rodičů. Pečujte o uši svého psa, zejména pokud tráví čas ve vodě.

Výcvik

Cockaliers mohou velmi snadno zachytit příkazy a triky. Chcete -li vycvičit skromného a milujícího kohouta, musíte být klidným a důsledným trenérem. Buďte přísní a jasně definujte pravidla, abyste se stali jeho „vůdcem smečky“, abyste se v budoucnu vyhnuli případnému „syndromu malého psa“. Trénujte ho, aby se stýkal od štěňat. Výcvik v bednách je také snadný, pokud budete mít krátké sezení. Trvejte na velkorysosti s pozitivním povzbuzováním a komplimenty.

směs německého ovčáka a dobrmana

Dieta/krmení

Krmte své kohouty obecnými vysoce kvalitními krmivy pro psy, doporučenými pro psy stejné velikosti a energetické úrovně. Někteří kohouti jsou vybíravější než ostatní. Jako změnu můžete také vyzkoušet sýr, chléb, arašídové máslo, vídeňské párky atd.

Zajímavosti

  • Cockaliers jsou obecně šťastné plemeno, které velmi často vrtí ocasy, aby vyjádřilo potěšení.
  • Struktura a hustota srsti se mezi jednotlivci liší v závislosti na vládnoucím rodičovském genu.