Cock-A-Chon

Cock-A-Chon je plemeno malých až středně velkých psů, které se rodí křížením Americký kokršpaněl a Bichon Frise . Jeho kompaktní tělo, nadýchané vlásky, obličej pro panenku a rozkošný vzhled v kombinaci s jeho veselou a láskyplnou povahou z něj činí nádherného rodinného společníka. Má tmavé oči posazené na mírně zaoblené hlavě, tupou tlamu s černým nosem a chlupatý ocas.Obrázky Cock A Chon

mix svatého Bernarda a německé dogy

Rychlé informace

Ostatní jména Bichon Frise-americký kokršpaněl Mix, Bichon španěl
Kabát Měkké, střední/dlouhé, husté, někdy zvlněné
Barva Bílá, černá, hnědá a bílá, hnědá, černá a hnědá, černá s pálením, černobílá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Sport, společník
Životnost 10-14 let
Hmotnost 12-24 liber
Velikost/Výška Střední; 11-16 palců
Prolévání Mírný
Temperament Inteligentní, láskyplný, loajální, sociální, aktivní
Hypoalergenní Ano
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci DDKC, DRA, ACHC, DBR, IDCR

Video: Štěňata cock-a-chon si hrají


Temperament a chování

Mix Cocker Spaniel-Bichon, známý svou sladkou, okouzlující a jemnou povahou s láskou k lidskému společenství, si užívá pozornosti a touží být milován. Díky své veselé a přátelské osobnosti může dobře vycházet s každým, včetně rodiny, sousedů, dětí, ošetřovatele a veterináře.

Ačkoli je od přírody hravý a do jisté míry nezávislý, stává se destruktivním, pokud je na dlouhou dobu oddělen od své rodiny. Jelikož je Cock-A-Chon mentálně i fyzicky citlivý, nereaguje na drsné a kruté zacházení. Nebude váhat vrčet nebo kousat, když má strach nebo bolest.Který


Jelikož je Cock-A-Chon středně energický pes, potřebuje každodenní aktivitu. Rychlá procházka po dobu 30 minut, stejně jako posezení a dovádění na dvoře, ji udrží šťastnou a zdravou. Když vezmete psa na procházku, ujistěte se, že ho držíte na vodítku.
Pro vašeho psa Cock-A-Chon je péče o pleť potenciálně intenzivní a drahá záležitost. Většina majitelů hledá pomoc u profesionálních ošetřovatelů, aby každé 2-3 měsíce upravovali, kartáčovali a koupali srst svých psů. Kromě toho je nutné pravidelné kartáčování kabátu doma, aby se zabránilo tvorbě spleten a rohoží. Protože je náchylný k infekcím uší, kontrolujte mu uši každý týden a setřete je bavlněným hadříkem navlhčeným jemným čističem uší.
Ačkoli nebyly hlášeny žádné zdravotní problémy specifické pro plemeno, měli byste si být vědomi určitých zdravotních stavů, které jsou běžné u jeho rodičovských plemen. Patří sem poruchy jater, autoimunitní hemolytická anémie, imunitně zprostředkovaná onemocnění, glaukom psů, progresivní retinální atrofie, juvenilní katarakta a záněty zvukovodu.

Výcvik

  • Nácvik vodítka : Protože má inherentní honící instinkt, je nutné včasné seznámení s chůzí na vodítku. Nechte své štěně Cock-A-Chon zvyknout si na postroj a vodítko. Nechte štěně přijít k vám tím, že ho naučíte zvuk cue, což může být slovo jako „Ano“ nebo jiný zvuk. Nejprve se projděte po místnosti a nabídněte lahůdku, pokud k vám přijde s vodítkem. Potom vyzkoušejte jeho chůzi venku; pokud se pokusí vrhnout směrem k malému ptákovi nebo zvířeti, použijte hluk narážky a vzdalte se o několik kroků dál.
  • Trénink na bedny : Může být použit jako účinný způsob ovládání separační úzkosti, když jste pryč. Použijte krátký příkaz, několik bezpečných hraček a pamlsek a povzbudte svého mazlíčka, aby vstoupil do přepravky. Můžete jej uložit do přepravky 20 minut před odjezdem, za předpokladu, že je zvyklý na krátkou dobu v bedně. Odměňte svého psa pamlsky a pochvalami za vstup do přepravky a potichu odejděte.

Krmení

Dospělý Cock-A-Bichon potřebuje 3/4- 1,5 šálku kvalitního suchého krmiva denně.