Chusky

Chusky, navržený křížením čau a sibiřského huskyho, je roztomilý, načechraný pes, který se vyznačuje dobře vyváženým, hubeným vzrůstem, vztyčenými, špičatými ušima, podobnými svým rodičům, čau-čau jako oči mandlového tvaru a černý nos. Má také dlouhé a silné nohy, spolu s opeřeným ocasem, který směřuje vzhůru a kroutí se až k zádům. Chuskies si postupně získávají na popularitě díky svému mazlivému vzhledu a jemné povaze.Chusky Obrázky

Rychlé informace

Také známý jako Chowski
Kabát Tlustý, těžký, měkký, hustý
Barvy Červená, černá, bílá; Krémová, černá a hnědá; Hnědá a bílá;
Typ Kříženec
Skupina (plemene) Pracovní pes
Délka života/očekávání 10 až 13 let
Velikost a výška Střední; 18 až 23 palců
Hmotnost 40 až 65 liber
Prolévání Konstantní, sezónní
Behaviorální charakteristiky Pozorný, inteligentní, loajální, hravý, energický
Dobře s dětmi Ano, i když je občas nutný dohled dospělých
Dobré s domácími zvířaty Částečně se to může zlepšit socializací
Štěkot Minimální
Hypoalergenní Ne
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci IDCR, ACHC, DRA

Chusky Video:


pitbull dalmatská směs

Dějiny

Ačkoli o historii vzniku tohoto plemene není mnoho známo, může být navrženo se záměrem vytvořit psy s atraktivním vzhledem a pracovními schopnostmi jejich rodičů.

Temperament

Směs sibiřských husky čau čau má milující, láskyplnou povahu, sdílí hluboké pouto lásky a náklonnosti se členy své rodiny a také zůstává klidná, dokud nezíská pozornost všech.Toto silné připoutání ke svým blízkým a blízkým způsobuje, že je náchylný trpět záchvaty separační úzkosti, když je od nich delší dobu držíte stranou.

Jako dokonalí baviči jsou tito psi zábavní, protože vás budou bavit až do morku kostí svou zábavnou povahou a dovádění.Ačkoli nejsou žádnými vášnivými štěkáči, směs Chow Siberian Husky je vůči jejich rodině extrémně ochranná, což je vlastnost zděděná po rodičích Chow Chow, což vyvolává poplach v okamžiku, kdy ucítí vetřelce nebo cokoli neznámého, co se blíží jejich domácnosti.

Stejně jako jejich rodiče, Chusky také dobře vychází s dětmi, protože je jejich dokonalým spoluhráčem, ale zejména u mladších dětí je nutný dohled dospělých, aby se předešlo nepříjemným situacím.

Obecně nesdílejí příliš dobré vztahy s jinými psy, které lze však napravit správnou socializací.

Který


Ačkoli jste plní energie, můžete v nich občas zahlédnout lenost typu Chow Chow nebo uvolněnou přírodu. Mohou být také aktivní a na špičkách jako Husky. Aby byla zajištěna fyzická a duševní zdatnost, je nutné jim dát rychlou procházku v kombinaci s nějakou hrou venku nebo uvnitř, jako je běh, aport atd. Jelikož nesnášejí horké povětrnostní podmínky, je vhodné je při teplotách nevyjímat stoupají vysoko.
Toto plemeno, které je těžké a sezónní, jako je Chow Chow, musí být kartáčováno alespoň jednou za týden. V horkých měsících mohou být kabáty dokonce pečlivě upraveny, pro které by byla dobrá volba profesionální péče. Tito psi mají rádi vodu a koupání se jim bude líbit, i když by to mělo být provedeno pouze v případě potřeby pomocí psího šamponu.

býčí pes shih-tzu

Čištění zubů dvakrát nebo třikrát týdně, stejně jako utírání očí a uší na týdenní bázi jsou další hygienická opatření, která lze použít k odvrácení infekcí.
Ačkoli nejsou postiženi žádnými známými genetickými poruchami zděděnými po jejich rodičích, někteří z nich mohou trpět neobvyklým zubním onemocněním, kdy jim mohou vypadnout nebo chybí postranní zuby. Ve skutečnosti některá štěňata Chusky nemusí mít své střední zuby hned po narození, a proto vyžadují speciální dietu.

Výcvik

Protože tito psi vždy touží potěšit své majitele, jsou většinou poslušní, což usnadňuje výcvikový proces. Mistr by však měl být dostatečně pevný a taktní, aby ze školení byl pozitivní a plodný zážitek.

  • Aby se minimalizovaly jejich záchvaty separační úzkosti nechte své štěně Chusky přizpůsobit své bedně. Začněte s krátkým časovým úsekem a postupně dobu prodlužujte. Zajistěte spoustu interaktivních hraček, které ho mohou zaměstnat.
  • Tito ochranní psi musí být seznámeni s různými lidmi a také s různými situacemi pomoci jim odlišit příjemné od nepříjemného, ​​což by jim zase bránilo být lhostejní ke každému cizinci.
  • Naučte ho, jak vítat lidi, kteří přicházejí do domu , pro které by byla vhodná uvítací podložka. Nechte některého ze svých členů rodiny projít hlavními dveřmi tak, že nejprve zaklepete a naučíte své mazlíčky povely k sezení nebo ležení na podložce, když někdo zaklepe na dveře. Jakmile se uklidní, pohlaďte ho a promluvte si s ním utěšujícím způsobem, odměňte ho také za dobrý skutek.
  • Pravděpodobně můžete svého hravého kolegu naučit hrát fotbal . Ujistěte se, že je míč dostatečně velký, aby ho váš pes nemohl nosit v tlamě. Nechte míč před sebou, abyste jej prozkoumali, a pochvalte svého čtyřnohého přítele, pokud začne hýbat míčem. Pokud projeví malý zájem, povzbuďte ho, aby si s tím pohrával tím, že ho k sobě přitáhne. Pravidelné cvičení nakonec přiměje vašeho psa driblovat s míčem. Když začne získávat míč, který jste kopli na velkou vzdálenost, dejte mu odměny ve formě pamlsků.

Krmení

Kromě toho, že jim Chuskies poskytnou dva a půl až tři šálky suchého krmiva pro psy, může jim být také poskytnuta rybí strava, která jim pomůže udržet olej v kůži. Pro ty, kteří nemají střední zuby, je nutná speciální tekutá dieta.