Chug pes

Kříženec dvou plemen psů, Chihuahua a Pug, čugský pes, stejně jako jeho rodiče, je pes svalnaté, kompaktní postavy. Psi mají charakteristický milý a výrazný obličej, mandlové oči, středně dlouhé uši skládající se na špičce a krátkou tupou tlamu. Přestože se jejich výšky liší, jsou chugs obecně malé. Dědičtí rysy od svých rodičů, chug psi mají obvykle širokou škálu rysů chování.Obrázky Chug Dog
jak velké rostou maltézáčky

Rychlé informace

Ostatní jména Chugg, Pughuahua
Kabát Krátká, hustá, hrubá srst jako Pug nebo středně dlouhá, hedvábná srst podobná a Chihuahua
Barva Bílá/krémová, skvrnitá/žíhaná/skvrnitá/merle, zlatá/světle hnědá, čokoládová/tmavě hnědá, černá a hnědá, černá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Designer hraček
Životnost 10-13 let
Hmotnost 4,5-9 kg
Velikost a výška Malý; 12 palců (průměr)
Prolévání Střední až těžké
Temperament Přátelský, přítulný, inteligentní
Dobře s dětmi Ano
Velikost podestýlky Variabilní
Hypoalergenní Ne
Štěkot Nic moc
Soutěžní registrace DBR, IDCR, DRA, DDKC, ACHC

Video štěně Chug psa:


Dějiny

Vzhledem k tomu, že pes není uznávaný čistokrevný pes, nemá dobře zdokumentovanou historii čistokrevného psa. Přestože má chug poměrně krátkou historii, stal se vyhledávaným hybridním psím plemenem. Tento pes je poměrně jedinečný, protože na rozdíl od většiny ostatních hybridních plemen není ovlivněn původem pudla.

Temperament: Osobnost chug psa

Chugs jsou skvělý rodinný pes, protože milují být ve společnosti své rodiny. Tito energičtí, odchozí a zábavní milující psi rádi přitahují pozornost všech, zejména jejich majitelů. Ačkoli Chugg vychází dobře s dětmi a jinými domácími mazlíčky, jeho interakce s dětmi by měla být pod dohledem, aby byly v bezpečí. Štěňata by měla být naučena stát se společenskými s lidmi všech věkových kategorií, zejména s cizími lidmi.mix boxer border kolie

Který


Tento hravý pes malého plemene má obvykle mírné požadavky na cvičení. K uspokojení jeho požadavků stačí 30minutová procházka každý den. V závislosti na pokrevní linii však Pughuahua mohla být živější, a proto potřebovala více času na hraní, aby byla spokojená. Bez přiměřeného cvičení může vyvinout problémy s chováním, jako je „syndrom malého psa“.
U středně chlupatých a krátkosrstých odrůd chug se doporučuje časté odstraňování odumřelých chloupků. Kromě toho byste si měli každý týden čistit zuby, čistit uši a stříhat nehty, abyste zajistili zdravé zdraví. Jelikož malí psi mají sklon ke kontaminaci zubních chorob, vždy se ujistěte, že k čištění zubů používáte přípravky schválené veterinářem.
Být zdravým křížencem, chugs jsou méně pravděpodobné, že budou ovlivněni dědičnými podmínkami. Toto smíšené plemeno však může trpět některými obecnými psími stavy, jako je hypoglykemie, luxace patel, problémy s očima a problémy s dýcháním. Proto jsou pravidelné prohlídky u veterináře a správné očkování důležité pro celkové zdraví vašeho psa.

Výcvik

Základním krokem při výcviku psího plemene je porozumět jeho chování. Štěně musíte naučit rozlišovat mezi správným a špatným. Pes začne být zmatenější, pokud ho potrestáte za jakékoli špatné chování. Přistihnutí štěněte při činu nejen, že se nedopustí špatného jednání, ale také usnadní tréninkový proces. Pro výcvik poslušnosti použijte některé základní příkazy, jako je zůstat, sedět, vypnout, být zaneprázdněn atd. Pokud štěně reaguje správně, pochvalte ho a odměňte okamžitě. Při domácí výchově štěněte určitě použijte přepravku.

Krmení

Chug pes vyžaduje kvalitní komerční krmiva pro psy bez aditiv, speciálně vyvinutá pro menší plemena psů, skládající se z masa jako hlavní složky. Vyhněte se nadměrnému krmení psa, protože by to mohlo vést k obezitě.Zajímavosti

  • Chug pes má svalnatou tvář podobnou miniaturnímu boxerovi.
  • Chugští psi nedávají přednost chladnému drsnému počasí a milují, když jsou venku v zimě v teple.