chow pei

Chow Pei je středně velké návrhářské plemeno vyvinuté křížením Chow Chow a čínského Shar Pei. Na většině Chow Peis byste určitě zaznamenali vrásky Shar Pei. Dále se vyznačují hroší hlavou ve tvaru šarpeje a vztyčenými ušima jako čau čau. Díky jejich loajální, důstojné a ostražité povaze jsou vhodné jako doprovodní hlídací psi.Obrázky Chow Pei

Rychlé informace

Kabát Většinou dlouhé, měkké a silné, ale někdy i krátké.
Barvy Černá, hnědá, černá a hnědá, hnědá, bílá, čokoládová, tmavě hnědá, bílá
Typ Designový pes, společenský pes, hlídací pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 10 až 15 let
Velikost a výška Střední; 15 až 20 palců
Hmotnost 40 až 60 liber
Osobnostní rysy Pozorný, milující, ochranný a inteligentní
Dobře s dětmi Ne (pokud není socializovaný)
Dobré s domácími zvířaty Ano
Kompatibilita klimatu Není dobré pro teplé klima
Prolévání Obecně mírné, ale vysoké během období srážek
Štěkot Vzácné (štěká, když je vystrašený nebo vyrušený)
Hypoalergenní Ne
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DRA, IDCR
Země původu POUŽITÍ

Video z mixu Shar Pei Chow


Dějiny

Ačkoli o motivu vývoje těchto psů nebylo získáno mnoho informací, mohly být navrženy pro vytvoření univerzálního pracovního psa pro zemědělství a lov stejně jako jejich rodič Chow Chow, který také kombinuje instinkty hlídacího psa Shar Pei.

Povaha a osobnost

Jako dobří společenští psi mají láskyplnou a ochrannou povahu, většinou tvoří zvláštní pouto připoutanosti k jednomu nebo dvěma členům rodiny, což se ve většině případů může týkat jeho majitele.Stejně jako jeho rodiče, Chow Pei nevychází dobře s dětmi, pokud k tomu nejsou socializovaní. Na mladší děti z domu je třeba při interakci s tímto plemenem dohlížet, protože to druhé nemusí mít rádo špatné zacházení s těmi malými.

Jsou také lhostejní k domácím mazlíčkům rodiny, včetně jiných psů, a mohou se dobře mísit pouze tehdy, když jsou s nimi vychováváni od jejich štěňátka.Tato směs, která zdědila ostražitost Chow Chow a Shar Pei, je ostražitá vůči cizím lidem, což z ní činí dobrého hlídacího a strážního psa, který může v jakékoli míře chránit svou rodinu.

Který


Díky vysoké aktivitě potřebuje mix Chow Chow Shar Pei přiměřené množství cvičení, aby byl fyzicky i mentálně fit. Vydejte se na procházku každý den a dopřejte jí dostatek času na hraní na dvoře nebo v psím parku. V bytě se může dobře přizpůsobit, pokud má dostatek prostoru na hraní.
Ať už má dlouhou, hustou, měkkou srst nebo krátkosrstou srst, kartáčování je třeba provádět nejméně čtyřikrát týdně, avšak v případě prvního z nich může být pro správnou údržbu nutná profesionální péče. Během období srážek (jaro a dokonce léto) je navíc zásadní kartáčování zásadní. V případě potřeby jej vykoupejte psím šamponem a zastřihněte si nehty, dokud nebudou příliš dlouhé. Mezi další hygienická opatření patří čištění zubů Chow Pei dvakrát nebo třikrát týdně a čištění uší každý týden.
Toto plemeno může zdědit některé zdravotní problémy svých rodičů, včetně entropie a některých dalších očních obav, s nimiž se nejčastěji setkává Chow Chow, hypotyreóza, patelární luxace, dysplázie kloubů a nadýmání.

Výcvik

Výcvik Chow Chow Shar Pei může být dost náročný kvůli jeho nezávislé a dominantní povaze, velmi podobný jeho rodičům. Pevnost, tvrdost a trpělivost jsou klíčové požadavky, které by jeho trenér měl mít, aby mu pomohl rozvíjet příjemnou osobnost.

  • Počáteční socializační výcvik je pro štěňata Chow-Pei nutností tím, že je seznámí s různými druhy lidí a také je naučí rozlišovat pozitivní zkušenost od negativní. Pokud je návštěvník vašeho domu pravidelný, seznamte ho se svým štěnětem Chow Pei pomalu a postupně, pravděpodobně tak, že ho požádáte, aby držel pamlsky v ruce a dával jej pokaždé, když k němu pes přijde.
  • Nácvik poslušnosti by pomohl napravit jejich asertivní a nezávislé chování . Zatímco je učíte dodržovat povely jako Sedni, Zastavte nebo Přijďte, ujistěte se, že máte asertivní tón. Pokud se vaše štěně již naučilo reagovat na výcvikové zařízení klikrů, klikněte na něj v okamžiku, kdy splní úkol, a okamžitě ho odměňte pamlskem.
  • Zvýšené štípání a kousání ve vašem Chow Pei, které může být kvůli jeho linii Chow Chow, by mělo být okamžitě omezeno. Pokud vám připadá štípání nebo kousání v patách, přestaňte se hýbat, dokud se sám neuvolní, a pak ji odměňte pamlskem nebo hračkou, aby si uvědomil, že dobrá věc počká, jakmile skončí špatné chování.

Krmení

Krmte svého Chow Pei dvěma a půl až třemi šálky suchého krmiva pro psy denně. Kromě toho zařaďte do svého jídelníčku dostatečné množství vitamínů a minerálů, aby měl váš mazlíček správnou výživu.

Útok Chow Pei

Tiskové zprávy z roku 1982 spojily Chow Pei s jedním lidským útokem, kdy obětí bylo dítě a vyžadovalo nemocniční ošetření.