Chizer

The Chizer je plemeno, které se vyvinulo po křížení dvou známých plemen psů- Chihuahua a Miniaturní knírač . V závislosti na genetickém rozpadu plemene se vzhled chizera může lišit, pokud jde o to, kterého z rodičů štěně půjde.
Chizers jsou malí psi s kulatými až jablkovitými hlavami, velkými ušima, kulatými, knoflíkovými očima, tmavou, trojúhelníkovou tlamou, hranatými nohami a rovným hřbetem s ocasy obvykle kupírovanými. Ačkoli vypadají malí a slabí, ve skutečnosti jsou silnější, než se zdá. Tito psi se snadno dobře adaptují v bytech, městských domech, bytech a dalších menších oblastech, zatímco jejich velikost z nich dělá skvělého lap psa. Chizer není příliš přátelský k dětem a je ideální pro svobodné majitele, starší páry nebo rodiny bez dětí.



Obrázky Chizer Dog








border kolie maltézský mix

Rychlé informace

Také známý jako Schnauchi , Miniaturní knírač Chihuahua mix
Kabát Silné, krátké, střední, hedvábné
Barvy Bílá, černá, černá a hnědá, černobílá, černá s pálením, hnědá, čokoládová, krémová, tmavě hnědá, zlatá, šedá, trikolor
Typ Toy dog, Companion dog, lap dog, guard dog
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 12 až 15 let
Hmotnost 4 - 15 liber (dospělí)
Výška (velikost) Malý; 6-14 palců (pro dospělé muže a ženy)
Osobnostní / charakteristické rysy Inteligentní, agresivní, milující, nezávislý, jemný, loajální, hravý
Dobře s dětmi Ne
Dobré s domácími zvířaty Ne
Prolévání Průměrný
Štěkot Ano
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DBR, DRA, IDCR

Video






Temperament a chování

Stejně jako čivava jsou to psi s odvážným přístupem, ale jsou mírní, inteligentní a temperamentní. Chrání a vlastní své majitele a chrání je jako velmi věrný společník. Je však také známo, že štěkají poměrně často. Důvodem je jejich ostrý sluch, díky němuž jsou schopni slyšet nejslabší zvuky. To z nich dělá dobrého strážného psa.

Milují získávání pozornosti a náklonnosti a rádi tráví dlouhé hodiny na klíně svých rodinných příslušníků, objímají se, mazlí se a líbají. Tito psi jsou hraví a budou si hrát do sytosti, pokud se nakonec neunaví a neusnou. Stráví dlouhou dobu hraním se členy rodiny a dětmi, až na to, že se občas mohou stát nesnášenlivými k dětem, které jsou příliš energické na to, aby je nutily ke hře. Je také známo, že ucpávají děti nebo mají sklon škádlit děti, pokud jsou podrážděné.



Tito psi jsou často stydliví a při setkání s cizími lidmi nebo dokonce s neznámými psy by se báli. Milují žvýkání a žvýkají vaše boty vaší měkké hračce, pokud nejsou vyškoleni jinak. Také kvůli své malé velikosti toto plemeno obecně nemá rád chladné počasí a při nízkých teplotách je téměř neaktivní.

Který


Jedná se o aktivní psy, jako malé, a proto nepotřebují nadměrný výcvik. Vezměte svého psa na krátkou procházku nebo běh, nebo občas pro změnu do psího parku. Ale ujistěte se, že se váš pes nevyhýbá psům jiných lidí a naučte se s nimi správně míchat. Nechte svého psa hrát si na bezpečném uzavřeném dvoře, kde nebude problém rozvázat vodítko.
Tito psi jsou nízké až průměrné vrhače a musíte je ošetřovat každý druhý den. Důkladně je vykartáčujte, abyste jim pomohli zbavit se odumřelých chloupků a zachovali si lesk srsti. Dávejte pozor na délku vlasů kolem očí, uší a nosu, protože jejich vlasy rychle rostou a vyžadují časté zastřihování. Stačí jednou za měsíc je vykoupat, ale v zimních měsících je koupejte, jen když jsou skutečně špinavé.
Tito psi mohou mít sezónní alergie. Dávejte pozor na infekce uší, protože jsou k tomu docela náchylné. Kvůli jejich malému nosu mají chizerové sklon k chrápání a sípání. Jsou také náchylní k von Willebrandově chorobě, cukrovce, onemocněním jater, nachlazení, pankreatitidě, cystám, ledvinovým kamenům, onemocněním jater, kožním poruchám, prokluzu, problémům s dásněmi a revmatismu.

Výcvik

Chizery se podle všeho nedají snadno trénovat a někdy mohou projevovat tvrdohlavé chování. Chizers jsou však velmi chytří psi a mohou snadno začít trénovat, pokud je dokážete důsledně zvládnout. Ve skutečnosti mají schopnost rychle vyzvednout věci a naučit se všechny druhy příkazů. Protože jsou to psi, kteří jsou obecně stydliví, je socializační výcvik naléhavý v raném věku od chvíle, kdy přijmete svá štěňata od chovatelů nebo záchranářů. Mladý věk může tento problém snadno zmírnit.



Nechte je míchat se s více cizími lidmi a jinými psy. V tomto ohledu vám mohou pomoci vaši přátelé a sousedé. Pozvěte je na návštěvu, aby si váš pes zvykl na nové tváře.

Zásadní význam má také prolomení domu nebo nočník. Vzhledem k tomu, že se těmto psům v chladu nedaří, většina jedinců má sklon vycvičit podložku nebo papír. Měli byste také svého psa vycvičit, aby se naučil chodit v zimě na procházky, protože při teplotách pod 10 je velmi obtížné vyndat chizery ° C.

Také dejte svému psovi náležitý výcvik v chování a dejte mu jasně najevo, že špatné chování je něco, co není přijatelné. Ale pamatujte si, abyste nebyli hrubí. Stačí dodržovat konzistentní tréninkovou metodu. Buďte pevným trenérem, aby váš pes porozuměl tomu, kdo je skutečným vůdcem jeho „psí smečky“. I když, musíte také mít na paměti, že to není snadná práce vycvičit chizer, aby přestal štěkat.

na prodej pomeranian papillon mix

Dieta/krmení

Doporučené množství energie je stejné jako u ostatních malých psů. Množství se může lišit v závislosti na věku vašeho psa, ale jídlo můžete rozdělit na dvě poloviny. Musíte také vědět, že toto plemeno může snadno vyvinout potravinové alergie, většinou z červeného masa. Ačkoli změna jejich jídla a stravovacích návyků může tento problém vyřešit. To je také může zachránit před dalšími žaludečními poruchami.

Zajímavosti

  • Uši chizers jsou schopné stát vzpřímeně, když jsou v pozoru.
  • Tito psi mohou mít buď dlouhý čenich nebo krátký čenich, což dává psům vzhled buď jeho čivavy, nebo rodiče miniaturního knírače.