Chipin pes

Chipin je návrhářské plemeno vytvořené křížením Chihuahua a Miniaturní pinč . Tito psi jsou malí, stejně jako se jejich rodiče vyznačovali ostrými, špičatými ušima a kulatými očima. Někteří z nich mohou mít dokonce zaoblenou jablkovou hlavu nebo jelení hlavu; fyzický rys zděděný po nich Chihuahua rodič. Jejich veselá, energická a agilní povaha je činí široce preferovanými domácími společníky.krysí teriér čivava mix černá

Obrázky Chipin Dog
Rychlé informace

Ostatní jména Minchi, Chi-Pin
Kabát Hedvábný, hladký, krátký a střední
Barva Černá, bílá, opálená, černá s pálením, krémová, čokoládová, zlatá
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Hračkový pes
Délka života 10 až 12 let
Velikost a výška Malý; 8 až 12 palců
Hmotnost 5 až 18 liber
Behaviorální charakteristiky Hravý, energický, inteligentní, přátelský a společenský
Dobře s dětmi Není vhodné pro domácnosti s malými a extrémně zlomyslnými dětmi.
Štěkot Energicky štěká, zvláště když je poblíž někdo cizí
Prolévání Minimální
Hypoalergenní Ne
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DBR (Designer Breed Registry), ACHC (American Canine Hybrid Club), DRA (Dog Registry of America, Inc.), IDCR (International Design Canine Registry), DDKC (Designer Dogs Kennel Club)
Země USA

Video štěněte Chipina:

Dějiny

Účelem vytvoření Chipina může být navrhnout agilní, ostražitý, nebojácný a temperamentní pes se zvýšenou úrovní energie.

Temperament

Tito inteligentní psi jsou společenští a přátelští a milují být ve společnosti svých rodinných příslušníků. Pokud je necháte delší dobu o samotě, může to vážně narušit jejich osobnost a také je to zničí.

německý ovčák smíchaný s corgi

Kvůli jejich teritoriální povaze nevycházejí dobře s jinými domácími mazlíčky. I když nejsou vůči cizím lidem agresivní, v přítomnosti neznámé tváře se stanou ostražitými a vyjadřují agónii hlasitým štěkotem.Stejně jako jejich rodiče, Chipin také není vhodný pro domácnosti s malými nebo rozcuchanými dětmi, protože ty malé mohou nakonec hrát hrubě s nimi, a tak zranit tyto křehké psy. Dohled nad dospělými je proto nezbytný vždy, když s nimi děti komunikují.

Který


Vezměte je na dlouhou procházku a také jim dopřejte dostatek outdoorových aktivit, aby byli fyzicky i psychicky spokojení. Tito psi mají tendenci unikat jako jejich rodiče, proto dobře oploťte svou zahradu nebo dvůr.
Tito psi mají krátké a hrubé vlasy, a proto potřebují minimální péči. Můžete je občas koupat a pravidelně jim čistit oči a oči, abyste zabránili infekci jakéhokoli druhu.
Ačkoli jsou tito psi fyzicky zdatní a vytrvalí, mohou je postihnout některé zdravotní problémy jejich rodičů. Mezi běžné starosti, se kterými se potýkají, patří zubní problémy (jako čivava) a subluxující čéška, což je problém, kterému čelí většina miniaturních plemen (vykloubení čéšky). Kvůli zvýšené energetické hladině má dokonce problémy s udržením hmotnosti.

Výcvik

Tato inteligentní plemena nejsou náročná na výcvik, vyžadují pevného a trpělivého trenéra, který by s ním pečlivě zacházel. Je nezbytné předávat štěňata Chipin socializaci a výcvik poslušnosti, aby se z nich mohla vyvinout příjemná osobnost. Mají být také dostatečně upraveni, aby mohli mít svoji ochrannou a územní povahu pod kontrolou. Správný trénink chování jim může pomoci zkontrolovat jejich nekontrolované štěkání, zvláště když jsou vzrušeni.Trenéři mohou využít jejich inteligenci a naučit je spoustu nových taktik nebo triků.

Je dokonce důležité naučit vašeho domácího mazlíčka, jak se chovat doma. Místo toho, abyste byli drsní a velitelští, zavádějte techniky pozitivního posilování ve formě pochval a odměn, aby váš pes lépe reagoval na váš výcvik. Můžete dokonce vyhledat odbornou pomoc nebo dát své štěně do mateřských škol, pokud zjistíte, že trénink doma vás trápí.

německá dobrman mix

Krmení

Vyžaduje půl až jeden šálek suchého krmiva pro psy denně, i když dává přednost drobným kouskům, protože nemají velkou čelist. Poskytněte Chipinovi výživnou dietu s bílkovinami, sacharidy, vitamíny a dalšími nezbytnými minerály, aby byl zdravý.

Zajímavosti

  • Chipinský pes jménem Lucy byl součástí Nebrasské humánní společnosti před jejím přijetím, protože se stala obětí zanedbávání zvířat.
  • Zack, pes Chipin, probudil svého majitele hlasitým štěkotem, když byl v ranních hodinách bodnut muž v sousedství. Ve skutečnosti se díky tomuto incidentu stala významnější schopnost hlídacího psa tohoto plemene.