Chion

The Chion je hračkový pes, který je křížencem Chihuahua a Papillon. Většina jedinců tohoto plemene je výsledkem křížení první generace. Tyto kanidy statečného srdce jsou ostražité, věrné a milující.
S elegantním vzhledem a malou hlavou by se na vás tito psi dívali výraznými, kulatými očima, hned vedle nich stály jejich trojúhelníkové vztyčené uši. Mohou mít malé až středně velké srsti. Jejich nos je tmavý a nohy jsou na rozdíl od jejich dlouhého, chlupatého ocasu krátké a tenké. Vzhledem ke své velikosti a dispozici mohou tito malí psi dělat dobré rodinné mazlíčky, i když jsou poněkud vzácní.Obrázky Chion

Rychlý popis

Také známý jako Papihuahua, Chi-a-Pap, Pap-Chi, Mix Chihuahua Papillon
Kabát Kabelové, kudrnaté, střední
Barvy Černá, černá a hnědá, černobílá, čokoládová, krémová, tmavě hnědá, plavá, zlatá, bílá
Typ Hračkový pes, společenský pes, hlídací pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 12 až 14 let
Hmotnost Malý; 4-10 liber (pro dospělé muže a ženy)
Výška (velikost) až 11 palců
Osobnostní rysy Milující, odvážná, společenská, aktivní, ochranná, hravá
Dobře s dětmi Mírně
Prolévání Průměrný
Dobré s domácími zvířaty Mírně
Štěkot Ano
Hypoalergenní Ano
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DRA, IDCR, DDKC

Video: Štěně Chion hraje uvnitř


Temperament a chování

Chiony jsou inteligentní, ale ne příliš tiché povahy. Občas štěkají, zvláště když jsou poblíž neznámí lidé, nebo při jakémkoli hluku nebo čemkoli podezřelém. I když se jim na prvním místě nemusí líbit cizí lidé, ale netrvá dlouho, než se s nimi rozehřeje a odstraní jejich charakteristickou plachost.

Prodám mix anglického buldočka na mopse

Ačkoli jsou v první řadě dobří s dětmi a rádi si s nimi hrají, ale situace nemusí být vždy příliš bezpečné. Tito psi jsou choulostiví a příliš malí na to, aby je zvládly mladé nebo bláznivé děti. Doporučuje se tedy častý dohled. Doporučuje se také sledovat oči Chiona, protože váš mazlíček je náchylný k snadnému poranění očí. Mohou mít také tendenci projevovat agresi vůči ostatním psům. Protože některé chiony by štěkly nadměrně, nemusí být dobrou volbou pro ty, kteří žijí v bytech.Chion může být skvělým společníkem svému majiteli a rodině. Tito psi jsou také známí svou pečující povahou a sladkým chováním. Jsou ostražití a chrání ty, které mají rádi. Místo toho očekávali trochu pozornosti a strávili s nimi nějaký láskyplný čas.

skvělý pyrenejský aussie mix

Který


Jedná se v zásadě o psy v interiéru a potřebují trochu prostoru na běhání a hraní a současně spalování kalorií. Zůstali aktivní po celý den a hráli si s dětmi a dalšími členy její rodiny. Tito energičtí psi však rádi tráví čas venku.Vezměte je na krátkou procházku nebo běh a do okolních psích parků jim pomozte uvolnit energii. Je také moudré nechat je hrát na vodítku, pokud máte bezpečný a uzavřený dvůr pro tohoto horlivého psa. Také ji držte bez vodítka v interiéru.
Jsou to průměrní shedters. K udržení chionova pláště stačí jen trochu jemného kartáčování. Kartáčujte je alespoň dvakrát až třikrát týdně, abyste si zachovali přirozený lesk a olejnatost srsti. Možná budete chtít také vysát nábytek a koberce. To by mělo udržet vás i vašeho psa v čistotě. Také jim pravidelně stříhejte nehty. Pokud zjistíte, že vaše chiony potřebují koupel, dejte jim to.
Chioni, jako většina ostatních kříženců, jsou obecně zdraví obecně. Některé chiony však byly zaznamenány s fontanelem (měkké místo v lebce). V první řadě můžete zjistit, zda váš chion nějaký má, v takovém případě je třeba věnovat dostatečnou péči tomu, aby tato citlivá oblast získala veškerou ochranu před zraněním. Toto plemeno může být také náchylné k nachlazení. Věnujte tedy dostatečnou péči, zvláště když se jedná o mladé štěně.

Očkování

Pravidelné prohlídky jsou důležité, aby byl váš chion v růžovém stavu. Nevynechávejte očkování. Zde je seznam očkování doporučených pro vaše malé dítě:

  • 6-8 týdnů: Psinka, leptospiróza, hepatitida, Parainfluenza, Parvo a Corona virus (DHLPPC)
  • 10-12 týdnů: Druhý DHLPPC
  • 14-16 týdnů: Třetí DHLPPC a vzteklina
  • Ročně: DHLPPC a posilovač vztekliny

Výcvik

Váš chion by se dal snadno vycvičit, pokud není tvrdohlavý, nebo spíše svéhlavý. Chions jsou obvykle velmi inteligentní a chytří a dokážou rychle získat školení a triky a mohou se naučit spoustu dalších věcí za předpokladu, že je jejich trenér pevný a trpělivý. Nebuďte ale na štěně hrubí.

Buďte dostatečně důslední, abyste si v očích vytvořili obraz svého vedení. Začněte však s výcvikem v raném věku, kdy jsou štěňata přivezena domů ze záchrany nebo od chovatelů. Dopřejte jim trénink obecného nočníku, bedny a poslušnosti, jako byste to udělali kterémukoli jinému psovi.

Naučte je správné etiketě a tomu, jak se správně chovat k ostatním mazlíčkům a psům, stejně jako k cizím lidem. Za tímto účelem jim můžete pomoci tím, že je seznámíte se stále více novými tvářemi. Požádejte své přátele a sousedy, aby vás navštívili na praktické lekci, abyste se vyhnuli jakýmkoli problémům s chováním v dospělosti vašeho mazlíčka.

Dieta/krmení

Můžete jim podávat kvalitní jídla dvakrát denně. Pokud byste se spoléhali na suché granule, určitě se držte vysoké kvality. Jinak se můžete vždy držet stejné dietní rutiny jako ostatní plemena její velikosti a úrovně aktivity. Protože obě jeho mateřská plemena, Chihuahua a Papillon, prospívají dietě, která zahrnuje drůbež, takže můžete bezpečně usoudit, že Chions se bude dobře dařit i takové dietě.

King charles španěl shih tzu mix

Zajímavosti

  • Chiony jsou často chovány zpět k Chihuahua nebo Papillonovi.