Čínský císařský pes

Čínský císařský pes, také populární jako Imperial Shih Tzu a Teacup Shih Tzu, je plemeno hraček s malým, robustním tělem, které je ve srovnání s jeho výškou delší. Má kulatou, širokou hlavu, krátkou, hranatou tlamu, dobře otevřené nozdry, velké, kulaté oči, nízko posazené uši pokryté spoustou srsti, dobře vykostěné, rovné, svalnaté nohy a vysoce posazené ocas s bohatou srstí. Vlasy nad očima lze svázat do topknotu, takže vypadají stále roztomileji.Čínský císařský pes Obrázky


Rychlé informace

Ostatní jména Lví pes, miniaturní Shih-Tzu, Micro Shih-Tzu, Shih Tzu princezního typu, čínský císařský bradový pes
Kabát Dlouhý, hustý dvojitý kabát
Barva Jakákoli barva, včetně jater a modré
Typ plemene Čistokrevný
Kategorie Toy Dog
Životnost 10-15 let
Hmotnost Méně než 9 liber
Velikost Malý
Výška Méně než 9 palců
Prolévání Málo
Temperament Energický, hravý, ochotný potěšit, láskyplný
Hypoalergenní Ne
Velikost vrhu 1-4 štěňata
Dobře s dětmi Ano
Štěkot V případě potřeby docela hlasitý
Země Původ v Čína
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci NCA, DRA, CPR

Video: Imperiální čínská štěňata hrají

Dějiny

Čínský císařský pes, menší variace Shih Tzu, se předpokládá, že byl vyvinut během roku 700 n. L. V čínském císařském paláci. Vzhledem k tomu, že tato zvířata mají hustou srst, nosili je vznešení muži a ženy v hábitu jako ohřívače těla, aby se chránili před chladem.

Přestože byly chovány v USA po mnoho let, nebyly registrovány žádnými významnými organizacemi nebo chovatelskými kluby až do března 2005.

Temperament a chování

Čínský císařský pes je láskyplný rodinný společník, který rád zůstává v blízkosti svých lidí, a kdykoli má příležitost, může se stočit na klín, aby ukázal nějakou lásku. Díky své temperamentní a temperamentní povaze vás bude vždy bavit svými výstřelky.Přestože tento odcházející pes vítá návštěvníky sladkou a nevinnou tváří, může svého majitele upozornit na cokoli, co mu připadá podezřelé. Může dobře vycházet s jinými domácími mazlíčky, pokud je socializován v mladém věku.

Který


Jako aktivní malý pes potřebuje každodenní procházky na vodítku. Jelikož si rád hraje, postará se o své cvičební potřeby dobré dovádění na oploceném dvoře.
Pravidelně kartáčujte štětcem svůj kabát čínského císařského psa. Můžete také stříhat vlasy jednou za čtyři až šest týdnů, aby bylo pro vás snadné starat se o srst. Psa občas koupejte, aby byl čistý a bez zápachu. Pravidelně kontrolujte jeho oči a uši, zda nejsou nakažené. K čištění uší můžete použít vlhkou žínku a kapku doporučenou veterinářem k úlevě od očních infekcí.
Jelikož je to malý pes s krátkými nohami, je citlivý na páteřní ploténku a uklouznutou dusivou nemoc. Může být ovlivněna hypoglykemií, infekcemi uší, časnou ztrátou zubů, respiračními poruchami nebo problémy s očima, jako je třešňové oko.

Výcvik

Čínský císařský pes vždy touží potěšit svého psovoda a dá se snadno vycvičit.Socializace
I když je to přirozeně přátelské, Imperial Shih Tzu by měla být v mladém věku řádně socializována, aby se zabránilo tomu, že se stane plachým. Vydejte se na procházku na veřejné místo a pomozte mu s pohodlím s lidmi a domácími zvířaty v jeho okolí. Poté, co obdrží očkování, si můžete u svých přátel nastavit data hraní, aby si mohli s jejich psy užít skvělou zábavu.

Trénink na bedny
Protože je těžké zlomit dům, měli byste svého čínského imperiálního psa vycvičit. Představte ji do přepravky tak, že ji přiblížíte k přepravce a budete s ní mluvit tichým, šťastným tónem. Ujistěte se, že jsou dveře otevřené. Vyhoďte potravinové pochoutky poblíž dveří přepravky a poté do přepravky, abyste ji povzbudili jít a prozkoumat toto nové místo. Po úspěšném úvodu jej začněte krmit pravidelnými jídly uvnitř přepravky. Pokud se pohodlně nají, můžete při jídle zavřít dveře. Když dojídá, rychle otevřete dveře. Při každém dalším jídle nechte dvířka přepravky na delší dobu zavřená, aby se naučila zůstat v přepravce klidně déle než 10 minut. Procvičte si ponechání psa uvnitř přepravky asi 30 minut. Pro zábavu si můžete nechat nějaké bezpečné hračky.

Krmení

Protože má sklon přibírat na váze, měli byste změřit jeho velikost denní porce. Můžete mu dát vysoce kvalitní suché krmivo formulované pro psa jeho velikosti, hmotnosti a úrovně aktivity.