Chihuahua Husky Mix

Chihuahua Husky Mix je hybridní pes plemene vytvořený chovem čivavy a sibiřského huskyho. Ano, i nám to zní šíleně! To samozřejmě není ta nejpřirozenější věc. Aby to vůbec fungovalo, musí být Husky samice chována pomocí oplodnění in-vitro od samce čivavy. Uděláme maximum, abychom se ponořili hlouběji do tak neuvěřitelně zvláštního smíšeného plemene. Je vždy těžké říct, jaký bude pes se smíšeným plemenem, ale pokud budete pokračovat ve čtení níže, ponoříme se do tohoto hybridu hlouběji. Někdy se toto plemeno zaměňuje s mixem aljašských husky čivav. Pokračujte ve čtení níže, abyste si mohli prohlédnout obrázky, videa a dozvědět se více o krásné směsi Chihuahua Husky Mix. Mohou mít krásné znaky a ne, nejsou hypoalergenní. Samozřejmě. mohou snadno mít dlouhé vlasy.
I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé by mohli projít chovatelem, aby si pořídili štěně čivavy Husky Mix. To znamená, že pokud nějaké mají na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, aby bylo zajištěno, že získáváte co nejkvalitnějšího psa. Jaká je cena? Budete muset zkontrolovat chovatele, abyste zjistili, zda vůbec mají na prodej.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.


Zde je několik obrázků mixu Chihuahua Husky Mix
Historie mixu chihuahua husky

Jak již bylo zmíněno výše, u všech hybridních nebo návrhářských psů je těžké si dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se stal běžným za posledních asi dvacet let. Mnohokrát se chov těchto dvou psů provádí jen proto, aby se vytvořilo něco velmi jedinečného a rychle se vydělalo, a to zcela bez ohledu na to, jak by potomci mohli být nebo jak by měli snášet. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills a ty, kteří chovají psy za peníze. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Podepište prosím naši petici, abyste zastavili štěňata. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen.Sibiřský husky je středně velké pracovní plemeno psů, které vzniklo na severovýchodní Sibiři v Rusku. Toto plemeno patří do genetické rodiny Spitzů a bylo původně chováno k poměrně rychlému tažení saní na dlouhé vzdálenosti. Je o nich známo, že jsou únikovými umělci, kteří se vyhrabou z nejsilnějšího plotu. Vzhledem k tomu, že byli chováni k tažení věcí, můžete si představit, že to nejsou nejjednodušší psi na procházky.

Historie Chihuahua je trochu matoucí a existuje mnoho teorií o tom, odkud tito muži přišli. Jedna skvělá věc je, že v Mexiku existují archeologické nálezy, které dokazují, že odkud pocházejí.Jednou z nejvíce převládajících teorií je, že pocházejí z Techichi. Techichi byl společenský pes, který žil s toltéckou civilizací v Mexiku. Jedná se o velmi staré plemeno, jehož záznamy začínají kolem 9. století. Předpokládá se, že je ještě starší, ale s hrnci pro psy z mexické Colima, která je zachycuje od roku 300 př. N.l. Ještě starší než to, že Mayové vykazují důkazy o psech podobných čivavě v materiálech z Velké pyramidy Cholula z doby před rokem 1530 a v ruinách Chichen Itza na poloostrově Yucatán.

Ve skutečnosti existuje spousta archeologických důkazů, které ukazují, že čivava a psi podobné velikosti se datují do roku 100 nl, nepřímý důkaz, že toto plemeno bylo v Mexiku více než 1400 let před příchodem prvních Evropanů.

Takže tento pes tu byl doslova tisíce let. V roce 1520 napsal Hernan Cortés dopis z roku 1520, v němž uvedl, že Aztékové malé psy chovali a prodávali jako jídlo. Mayové nebyli zrovna nejpřátelštější a nejhumánnější kulturou, malí psi jako čivavy se také používali jako živé láhve s horkou vodou během nemoci nebo zranění. To je myšlenka k zahájení praxe upalování zesnulého živými psy, o kterých se předpokládá, že budou zprošťovat hříchy zesnulého člověka. Někteří historici věří, že v této praxi vznikla myšlenka přenosu bolesti ze zvířat na člověka. Koloniální záznamy odkazují na malé, téměř bezsrsté psy na počátku 19. století, z nichž jeden tvrdí, že je Conquistadores ze 16. století shledali hojnými v oblasti později známé jako Chihuahua, odtud název. Můžete očekávat, že se některé ze stejných rysů projeví v mixu Chihuahua Husky Mix.


Úžasná videa štěňátek Chihuahua Husky Mix


Chihuahua Husky Mix velikost a hmotnost

ČIHUAHUA
Výška: 6 - 9 palců u ramene
Hmotnost: 3 - 6 lb.
Životnost: 10-18 let

CHRAPLAVÝ
Výška: 20 - 23 palců na rameni
Hmotnost: 35 - 60 lb.
Životnost: 12-15 let


Chihuahua Husky Mix osobnosti

Pokus o předvídání osobnostních rysů hybridního psa není vždy tak snadný. Někdy mix trvá více od jednoho z mateřských plemen než od druhého. Nejlepší věcí, kterou můžete pro každé štěně nebo mladého psa udělat, je co nejlépe jej socializovat. To nelze dostatečně zdůraznit, protože socializace je nesmírně důležitá.


Chihuahua Husky Mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Chihuahua Husky Mix Care

Po sledování videí budou mít tito psi pravděpodobně srst střední délky. Pravděpodobně se však nebudou tolik zbavovat jako Husky. Připravte se investovat do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu. Husky může být skvělým únikovým umělcem, takže pokud ho necháte na zahradě (dočasně samozřejmě), bude těžké ho udržet. Budete se muset ujistit, že plot je extrémně bezpečný a zakopaný pár stop v zemi. Plánujte, že je budete brát na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Unavený pes je dobrý pes.


Krmení směsi čivava husky

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava. Surová strava bude obzvláště dobrá pro vlčí pozadí.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský doge

Šálek Pomeraniani

medvědí kabát mini šarpej

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky