Chi Chon

Chi Chon je plemeno psa, které vzniklo křížením plemene Bichon Frise a Chihuahua čistokrevní psi. Jeho kompaktní tělo s nadýchanou srstí a kulatými černými očima mu dodává rozkošný vzhled připomínající hračky. Je to atraktivní plemeno nejen pro svůj vzhled, ale také pro svou dobrou povahu. Hravý a veselý pes Chi Chon se může během chvilky stát nadšeným společníkem. Navzdory své malé velikosti je méně křehký než jeho Chihuahua rodič.Obrázky Chi ChonRychlé informace

Ostatní jména Mix Chi-Chon, Bichon Frise-Chihuahua
Kabát Běžná je dlouhá, kudrnatá a nadýchaná srst, i když jsou možné i krátké vlasy
Barva Bílá, světle hnědá, hnědá, zlatá, černá, hnědá a bílá, černobílá, černá a hnědá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Nesportovní, hračka
Životnost 12-15 let
Hmotnost 4-10 liber (1,8-4,5 kg)
Velikost a výška Malý; 8-10 palců
Prolévání Minimální
Temperament Milující, energický, přátelský, inteligentní, společenský
Hypoalergenní Ano
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Časté
Země Původ v Spojené státy americké
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci ACHC, DBR, DRA, DDKC, IDCR

Video: Chi Chon Playing


Temperament a chování

Díky znatelně příjemné a vítězné osobnosti dokáže Chi-Chon dokonale fascinovat svou rodinu a sousedy. Touží po náklonnosti a někdy může štěkat, aby upoutal pozornost. Dokáže se přizpůsobit různým životním stylům, pokud není ponechán příliš dlouho sám.

směs čínského chocholatého teriéra

Pokud je majitel pryč mnoho hodin, pes může vykazovat destruktivní chování, trhá a žvýká vše, co je v dohledu. Proto je rozumné, aby majitel nechal svého psa v přepravce, i když odchází na krátkou dobu.Je to dobrý rodinný mazlíček, který si dobře poradí s dětmi a často je s nimi vidět hrát si. Přestože je od přírody přátelský, jeho interakce mezi malými dětmi nebo jinými zvířaty by měly být vždy pod dohledem, aby se zabránilo náhodnému kousnutí nebo vytažení ocasu nebo uší.

Který


Jako většina energických psů, Chi-Chons milují běh a hraní. Nejšťastnější jsou, když si hrají se svými majiteli. Proto, když vezmete svůj mix Chihuahua Bichon Frise venku na dlouhé procházky, stejně jako hraní aportovacích her, pomůže vám to vybudovat si důvěru a vybudovat si silný vztah se svým mazlíčkem. Můžete ho také zaměstnat měkkými žvýkacími hračkami.
Vyhraďte si značné množství času na čištění a koupání svého Chi-Chona. Uvolněné, opotřebované chloupky je třeba odstraňovat častým kartáčováním; jinak to může mít za následek zamotání, rohože nebo jiné závažné kožní problémy. Doporučuje se pravidelné koupání, protože udrží vašeho psa čistého a bez zápachu. Hlen nebo oční výtok se mohou hromadit a způsobit problémy s očima, takže je nutné vyčistit tvář Chi Chon a ostříhat její vlasy. Pokud vám péče o srst nevyhovuje, vyhledejte pomoc profesionálního ošetřovatele při česání, koupání a stříhání vlasů a nehtů vašeho domácího mazlíčka, stejně jako při čištění ucha.
Štěňata Chi Chon jsou náchylná ke šedému zákalu, což je u jeho bichonského rodiče dědičný stav. Problémy kloubů a kostí, jako je patelární luxace a dysplazie kyčle; problémy s močovým měchýřem, jako jsou infekce a tvorba kamenů; potravinové a kontaktní alergie; stejně jako srdeční choroby mohou ovlivnit směs Chihuahua Bichon.

Výcvik

Přihlaste své štěně Chi Chon na hodiny poslušnosti, abyste mohli učit správné psí etikety. Díky tomu bude správa vašeho psa základními povely (sedni, zůstaň, klesej atd.) Mnohem jednodušší. Včasná socializace je také důležitá v životě vašeho mazlíčka, protože pomáhá vašemu psovi naučit se vycházet s jinými domácími zvířaty. Při výcviku svého chytrého malého psa na agility, soutěžní rally a soutěžní poslušnost byste se měli vyvarovat tvrdého zacházení a karhání. Také se ujistěte, že se cítíte spokojeni v bezpečné a útulné přepravce.Krmení

Dopřejte své bichonské čivavě mix optimální stravy obsahující dostatek živin, které podporují zdravé tělo a pokožku. Jako majitel psa máte ve stravě svého mazlíčka několik možností, včetně syrových potravin, zpracovaných suchých granulí a rehydratovatelných sušených potravin. Pokud jde o suché granule, vyberte si ty, které neobsahují zrna, kukuřice a pšenici, protože ty pravděpodobně způsobují alergické reakce a také zažívací potíže. Denní množství suchého jídla by mělo být přibližně 1/2-1 šálek. Je třeba se vyhnout sladidlům, protože mohou způsobit cukrovku.

shar pei pes plně dospělý