Lícní pes

Cheeks pes je malé vzrůstové návrhářské plemeno vyvinuté křížením Pekingese a Chihuahua . Vyznačují se robustním tělem, kulatou nebo plochou hlavou, vztyčenými nebo disketovými ušima a velkými kulatými očima, díky své sladké a pokorné dispozici jsou rozkošným mazlíčkem.Obrázky tváře psa


Rychlé informace

Ostatní jména Pekachi, Pee-chi, Pek-A-Chi, Pikachu, Pekachu
Kabát Hustý kabát (krátký jako Chihuahua nebo dlouhý jako Pekingese)
Barva Černá, bílá, modrá, červená, krémová a hnědá
Typ Kříženec
Skupina Hračkový pes, hlídací pes
Životnost 10 až 14 let
Velikost a výška Malý; 10 až 14 palců
Hmotnost 3 až 9 liber
Velikost vrhu Neznámý
Temperament Loajální, živý, milující, jemný, ostražitý a sladký
Dobře s dětmi Ano
Kompatibilita klimatu V teplém podnebí se mu dobře nedaří
Štěkot Příležitostně
Prolévání Mírný
Hypoalergenní Ne
Kvalifikace/ informace o konkurenční registraci DRA, DBR, IDCR, ACHC, DDKC
Země POUŽITÍ

Chihuahua Pekingese Mix Štěně Video


Podrobnosti o uznání plemene

Zatímco American Canine Hybrid Club a Kennel Club Designer Dog uznaly jméno Cheeks, International Designer Canine Registry uznává jméno Pekachi.

Temperament

O směsi Chihuahua a Pekingese je známo, že je neuvěřitelně milující a loajální, protože je hluboce spojena s majitelem a sleduje je, ať jdou kamkoli.S dětmi sdílejí dobrý vztah, i když ten by měl s těmito psy zacházet slušným způsobem.

Stejně jako jejich rodiče může i toto plemeno být do jisté míry averzivní vůči cizím lidem, varující své majitele vypouštěním štěkotu, kdykoli ucítí vetřelce ve své domácnosti. Navzdory tomu, že díky své bdělé povaze mají schopnost hlídat psy, nejsou pro hlídací psy vhodné.Protože nejsou příliš aktivní, dobře by se jim dařilo v bytech, zejména v domácnostech s rušnými lidmi.

Který


Vzhledem ke své malé velikosti jsou jejich cvičební požadavky minimální, denně stačí procházka a dostatek času na hraní doma, aby se udrželi ve fyzické i psychické energii. Uspořádejte si doma spoustu zajímavých hraček, abyste je měli doma i doma.
Tváře s krátkými vlasy jako čivava by si vystačily s týdenním česáním, zatímco ty s dlouhými vlasy je třeba kartáčovat alespoň třikrát týdně. V případě potřeby vykoupejte svého psa a pravidelně mu očistěte oči a uši, abyste zabránili infekcím. Pokud však pobýváte v chladných oblastech, nezapomeňte svému psovi dát oblečení, aby bylo v teple.
Ačkoli je to zdravé plemeno, může vyvinout některá z běžných onemocnění tváře jejich rodičů, jako jsou zubní problémy, problémy s klouby a hypoglykémie jako Chihuahua nebo oční choroby, alergie a dokonce respirační (zvláště pokud má plochý obličej) starosti jako Pekingese.

Výcvik

Podobně jako jeho rodiče, Chihuahua smíšená s Pekingese by také mohla občas projevovat tvrdohlavé chování, což z tréninku dělá výzvu. Zkušený majitel je tedy vhodný k výcviku štěňat Chihuahua Pekingese spíše než prvních časovačů, kteří by se s nimi pokoušeli zacházet pevně a moudře.

Poslušnost

Je nezbytné předat vašemu štěně Cheeks výcvik poslušnosti, aby měl svou tvrdohlavou povahu pod kontrolou. Seznamte se s několika povely jako sedni, přijď, zastav a podobně. Pokud jste již svého psa naučili zůstat na vodítku, ohněte se na jeho úroveň a řekněte „Pojď“ a jemným taháním za vodítko. Jak to pokračuje k vám, osprchujte to svou oblíbenou pochoutkou.

Socializace

Naučte svého psa rozdílu mezi dobrou a špatnou zkušeností tím, že ho více vystavíte vnějšímu světu. Můžete si ho vzít s sebou na nákupy nebo do parku, kde se seznámí se spoustou lidí i domácích mazlíčků. Více interakce s vnějším světem by mu pomohlo seznámit se s různými zkušenostmi.

Krmení

Poskytněte pekingské a čivavské směsi s jednou čtvrtinou až půl šálkem suchého krmiva pro psy denně. Kromě toho nezapomeňte do své stravy zahrnout dostatečné množství živin, které jí pomohou být zdravé.