Cheagle

Cheagle je malé vzrůstné návrhářské plemeno vyvinuté křížením Chihuahua a Beagle . Tito roztomile vyhlížející psi mají většinou široké hlavy Beagle také s čenichem podobným jeho Chihuahua rodič. Mohou mít také dlouhé, floppy uši, tmavě hnědé, kulaté oči a zakřivený ocas podobný Beagle nebo vztyčené vysoko nasazené uši a srpovitý ocas stočený vzadu jako Chihuahua, který by se mohl narovnat, když je ve střehu nebo vzrušený. Tito energičtí, přátelští a milující psi se díky své příjemné povaze postupně stávají oblíbenou volbou pro domácí mazlíčky.Obrázky Cheagle

Rychlé informace

Kabát Krátké, hladké, rovné a lesklé
Barva Bílá, hnědá, krémová, černá
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Návrhář
Životnost 10 až 15 let
Velikost a výška Malý; 9 až 14 palců
Hmotnost 9 až 20 liber
Velikost vrhu Asi 9 štěňátek
Povaha/ charakteristika Statečný, milující, láskyplný, loajální, ochranný a hravý
Hypoalergenní Ne
Dobře s dětmi Lepší se staršími dětmi
Štěkot Občasná až středně silná (řev a kvílení při vzrušení nebo dokonce z nudy)
Prolévání Minimální
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DRA, IDCR, ACHC
Původ v USA

Video štěňat Cheagle:


Temperament a osobnost

Tito vzrušující a aktivní psi jsou těmi, kdo hledají velkou pozornost a touží být ve společnosti svých majitelů nebo rodinných příslušníků, kteří se rádi schoulí do klína lidí, kterým jsou blízcí. Hravá a zábavná povaha Beagle v nich může být velmi pozorována. Tito věrní psi by mohli následovat kroky svého rodiče Chihuahua v projevování ochranářství nebo příklonu k určitému členu jejich rodiny před ostatními lidmi. Tento rys chování může také způsobit, že Cheagles žárlí. Je chován od dvou různých psů, kteří mají různé postoje při interakci s dětmi, může být přátelský a milující k dětem, jako jsou Beagles, nebo k nim projevovat nesnášenlivost jako čivava, která nesnáší škádlení. Proto je vhodné udržovat mladší mimo jejich dosah, dokud nedosáhnou socializačního výcviku. Rodiče by měli také věnovat pozornost tomu, aby děti s těmito malými psy nemanipulovaly.

Přestože se v přírodě chovají slušně, bývají při hraní vzrušeni, což má za následek vysoký a hlasitý výkřik jako čivava nebo vytí podobné bíglovi. Navzdory své malé velikosti milují chodit ven, mají také intenzivní vonící instinkt, znalý sledování vůní stejně jako Beagle. Je lepší je ponechat uvnitř po delší dobu, protože jejich křehká povaha je neučiní vhodnými pro extrémní povětrnostní podmínky.Který


Kvůli své aktivní a energetické povaze mají vysokou potřebu cvičení. Můžete je pravidelně vyvenčit na procházku nebo do parku pro psy zhruba na třicet minut. Pokud má váš dům zahradu nebo dvůr, byla by to další výhoda, protože milují pobíhání a zábavu. Vzhledem k jejich instinktu pronásledování a sledování se však doporučuje, abyste je nevypouštěli. Rutinné cvičení by je udrželo fyzicky zdatné a duševně omlazené, protože sedící nečinní nebo znudění by je přiměly projevovat destruktivní chování, jako je agresivita, nadměrné štěkání a žvýkání.
Jejich krátkosrsté, hladké a rovné kabáty velmi usnadňují jejich úpravu. Je třeba kartáčovat vašeho mazlíčka Cheagle nejméně čtyřikrát týdně pomocí pevného hřebene. Koupejte jej, kdykoli se zašpiní, jemným šamponem pro psy. Každý týden kontrolujte jeho oči a čistěte uši, abyste zabránili infekci jakéhokoli druhu. Zastřihávání nebo stříhání nehtů je nutné, kdykoli jsou dlouhé. V tomto ohledu je však lepší vyhledat pomoc profesionálního ošetřovatele, aby se zabránilo zranění.
Ačkoli jsou vytrvalým plemenem, mohou zdědit některé zdravotní problémy svých rodičů, jako je patelární luxace, dysplazie kyčle, hypoglykémie, chronická bronchitida, hypotyreóza a epilepsie. Jsou dokonce náchylní k zubním problémům, protože mají malou čelist, mají předkus (překrývání zubů) jako Chihuahua.

Výcvik

Toto vysoce energické plemeno může být trochu obtížné trénovat, a také mít šance na rozvoj syndromu malého psa. Proto je nezbytný trpělivý a taktní trenér, který je může trénovat pevnou rukou. Štěňatům Cheagle by měla být poskytnuta socializace a výcvik poslušnosti, aby se zdrželi agresivity vůči ostatním psům, což je rys viditelný v Chihuahua. Jelikož jsou ostří na čichání a sledování vůně jako Beagle, majitelé musí tuto svoji dovednost pozitivně usměrňovat. Domácí školení nebo rozbíjení domu těchto štěňat může být skutečně obtížné, a proto by jejich pánové měli od útlého věku dodržovat správný rozvrh, který jim pomůže snadno se rozbít. Přijetí drsných metod je může učinit tvrdohlavými, spíše může být tréninkový proces vzrušující díky technikám pozitivního posilování.

Krmení

Cheagles denně potřebují přibližně tři čtvrtiny až jeden a půl šálku suchého krmiva pro psy. Kromě toho dbejte na to, abyste do své stravy zahrnuli dostatečné množství vitamínů, vlákniny a bílkovin. Občas můžete svému psovi dopřát chutnou svačinku za všechny dobré skutky, které dělá.