Carolina Dog

Carolina Dog, také známý jako americký dingo kvůli jeho podobnosti s australským dingo, je plemeno středně velkých psů, kteří žijí v lesích a bažinách jihovýchodních USA po stovky let. Přestože jde o volně pobíhající plemeno, mnoho psů Carolina je nyní domestikovaných a stalo se oblíbenými jako domácí mazlíček. Přicházejí s rovnými zády, dobře staženým břichem, dobře vyvinutým hrudníkem, klínovitou hlavou, dlouhým krkem, očima ve tvaru mandlí, velkými vztyčenými ušima a ocasem připomínajícím rybí háček.Carolina Dog Pictures

Rychlé informace

Ostatní jména Americký vyvrhel
Přezdívky Yaller Dog, Old Yaller, Dixie Dingo
Kabát Krátké, silné, hladké
Barva Opálená, béžová, žlutá, zázvorově červená, oranžová, červená sobolí, bílá se skvrnami
Kategorie Pes, Pariah
Životnost 12-14 let
Hmotnost 30-44 liber
Velikost Střední
Výška 18-24 palců
Prolévání Nízká potažená odrůda
Velikost podestýlky 3-6 štěňat
Temperament Přizpůsobivý, inteligentní, rezervovaný, vynalézavý, loajální
Hypoalergenní Ne
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci AKC FSS, APRI, ACR, ACA, ARBA, CKC, CDA, UKC, NKC, DRA

Video: Carolina Dogs (American Dingoes) Playing

Mixy

  • Carolina Dog X Chow Chow
  • Carolina Dog X Husky
  • Carolina Dog X Labrador
  • Carolina Dog X německý ovčák
  • Carolina Dingo X Pitbull

Dějiny

Carolina Dog, považovaný za první domestikované plemeno v Americe, se pravděpodobně vyvinul z asijských psů Pariah asi před 8 000 lety. Nedávno ve 20. století našel ekolog z University of Georgia Dr. Lehr Brisbin Jr. tyto psy podobné Dingo na vzdáleném místě v Jižní Karolíně. Dříve několik vědců a výzkumníků včetně Copeho, Moora a Glovera Morrilla Allena vykopalo kostry psů z původních indických pohřebišť. Psí kosti nalezené z těchto kopců mají podobnost s kostní strukturou Carolina Dogs.

Temperament a chování

Vzhledem k tomu, že Carolina Dogs jsou volně pobíhající starodávné plemeno, mají tendenci si zachovat část své divoké psí povahy a mísit ji se svou ochrannou, kooperativní a milující osobností. Jsou oddaní, nezávislí a smečkoví a rádi tráví čas se svou rodinou.Kromě svých pracovních a pasteveckých schopností jsou známí také svou hravou povahou. Ačkoli jsou zpočátku stydliví a rezervovaní kolem neznámých lidí, postupem času se v interakcích začnou cítit pohodlně.

Rádi vykopávají díry ve dvoře pro lov hmyzu a hlodavců, zatímco o volně žijících samicích je známo, že během těhotenství vyhrabávají doupata. Jejich ostrý čich a sluch jim pomáhají při lovu kořisti ve volné přírodě.Který


Americký dingo, který je od přírody energický, potřebuje značné množství denní aktivity. Kromě dlouhých procházek na vodítku rád běhá volně na velkém dvoře. Zajistěte si dvůr alespoň 10 stop vysokými ploty, protože Carolina Dog je známá svou vynikající schopností skákat.
Jako divoké plemeno je Yaller Dog zvyklý udržovat se ve volné přírodě čistý. Proto je péče o jeho srst poměrně snadná, protože potřebuje jeden nebo dva kartáčky týdně. Koupejte se pouze tehdy, když je jeho plášť viditelně špinavý.
Carolina pes je zdravé plemeno a je bez běžných genetických zdravotních problémů pozorovaných u jiných domestikovaných plemen.

Výcvik

Díky své inteligenci a dychtivosti potěšit lze Carolina Dog snadno vycvičit.

Socializace

Včasné vystavení sociálním akcím je nutné k překonání jeho odstupu od lidí. Hladit svého psa na straně jeho těla. Seznamte svého psa s cizími lidmi a nechte je krmit rukama. Můžete nabídnout stopu lahůdek a povzbudit svého psa Carolina, aby přistupoval k neznámým lidem sám, než aby ho nutil někoho tolerovat.

Trénink vodítka

Naučte ho hezky chodit na vodítku bez tahání. Udržujte vodítko krátké, aby nemohlo opustit vaši stranu. Nalákejte ho do ideální polohy pomocí drobných pamlsků. Jeho chování můžete označit kliknutím. Cvičte několikrát, aniž byste svého psa nalákali, aby dostal nápad chodit po vašem boku.

Krmení

Můžete svému psovi buď dát kvalitní suché krmivo, nebo zavést syrovou stravu skládající se z masa, kostí, syrových vajec, brokolice, špenátu a jablek.

Zajímavosti

  • Carolina Dogs jsou známí tím, že vykopávají čenichové jámy, což jsou malé kuželovité otvory v hlíně, které perfektně sedí na tlamě. Chování běžně vykazují ženy od září do ledna.
  • Samice jdou do říje třikrát za sebou, ale během prvních dvou let mohou mít další zahřívací cykly.
  • Carolina Dogs žijící ve volné přírodě se vyprázdňují a močí v potocích, potocích a dalších vodních plochách, aby skryli svou vůni před většími predátory, jako jsou vlci a kojoti.