Carlin Pinscher

Carlin Pinscher je malé plemeno psa, které je stále ve vývojové fázi. Původně vzniklo křížením a Miniaturní pinč a Pug, ale do jeho genofondu se nyní přidávají další plemena, jako je boxer, aby se zlepšily vlastnosti plemene. Stejně jako jeho Miniaturní pinč rodič, má robustní a kompaktní tělo s přiměřenou lebkou zužující se směrem k tlamě. Navíc má krátké a silné nohy jako Pug.saint bernard bull mastif mix

Obrázky Carlina Pinschera


Rychlé informace

Ostatní jména Miniaturní mix pinč-mops, mix mops-min, mopsík
Kabát Krátké, hladké, elegantní bez podsady
Barva Světle hnědá/zlatá, černá a hnědá, černá s pálením
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Hračka
Životnost (délka života) Může žít až 15 let nebo více
Hmotnost 12-14 liber (5,4-6,4 kg)
Velikost a výška Malý; 27,9-33 cm (11-13 palců)
Prolévání Nízká až střední
Temperament Hravý, společenský, jemný, stabilní, respektující, dokonce temperovaný, milující
Hypoalergenní Ano
Dobře s dětmi Ano, ale nejvhodnější pro děti od 10 let
Štěkot Příležitostně
Země Původ v Spojené státy americké
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci DRA

Video: Carlin Pinschers se štěňaty


Historie a původ

V roce 1992 nechali dva chovatelé Kawika Buenafe a Isabeau Morgan na dovolené šampiona miniaturního pinče s majitelem Puga. Po návratu z dovolené zjistili, že jejich červený Min Pin omylem spářil černého Puga a vytvořil tři miniaturní štěňata podobná rotvajlerovi. Dali jedno ze štěňat, zvané Snooz, svému příteli Grantovi Miliontovi. Brzy poté si to mnoho lidí oblíbilo a chtěli vlastnit domácího mazlíčka jako Snooz.

V roce 1998 Grant spolu s Kawikou Buenafe, Katushkou Vitrichenko a Isabeau Morgan zahájili chov nové sady psů, které nazývali Carlin Pinschers. Rodič miniaturních pinčů Snooz a černé fenky Pugs byly použity k produkci štěňat s černou a opálenou barvou, stejně jako s pevnými černými kabáty. Chovatelé stále pracují s tímto plemenem, které dosud nebylo přijato žádnými velkými psími registry a chovatelskými kluby.Temperament a chování

Carlin Pinschers jsou typicky klidní a milí psi, i když si mohou zachovat určité pudy teriérů. Jejich temperamentní, pozitivní a nadšená osobnost je pro majitele zábavná i otravná. Protože jsou od přírody zvědaví, obvykle vše prozkoumají, aby objevili něco tajného nebo skrytého.

Tito milující a dobromyslní psi jsou vždy oddaní své rodině a často projevují klaunské chování, aby upoutali pozornost všech. Štěňata Carlin Pinscher by však měla být řádně socializována, jinak z nich vyrostou agresivní mazlíčci, kteří jsou vůči cizincům příliš podezřívaví. Kromě toho by měly být vychovávány s dětmi, které vědí, jak se svými mazlíčky zacházet opatrně a laskavě.Který


Jako středně energické a hravé plemeno psa nemusí být Carlin Pinscher přehnaně vypracovaný. Nějaká doba hraní na oploceném dvoře nebo dlouhá procházka na vodítku by měla sloužit jeho cvičebním potřebám. Udržujte svého mazlíčka šťastného a duševně spokojeného tím, že ho občas vezmete do parků vhodných pro domácí mazlíčky ve vašem okolí. To poskytne vašemu psovi příležitost setkat se s novými lidmi i domácími mazlíčky a pomůže mu zlepšit jeho sociální dovednosti. I když váš Carlin Pinscher nemá dostatek outdoorových aktivit, bude se svým hloupým chováním zabývat uvnitř.
Udržujte srst svého psa lesklou dvakrát nebo třikrát týdně kartáčováním pomocí rukavice nebo měkkého kartáče. Vyhněte se častému koupání nebo šamponování, pokud váš mazlíček zapáchá nebo není špinavý. Také můžete každých několik dní otřít jeho srst měkkou žínkou namočenou ve vlažné vodě. Pravidelné čištění zubů se doporučuje k ochraně před bakteriemi, které způsobují zápach z úst a onemocnění parodontu.
Vzhledem k tomu, že Carlin Pinscher je nové plemeno psa, nemá žádné známé zdravotní problémy. Může však dojít k některým zdravotním stavům, které běžně ovlivňují jeho rodičovská plemena. Proto byste si měli být vědomi problémů s očima, včetně progresivní retinální atrofie, rohovkových vředů, suchého oka; problémy kyčelních kloubů, jako je Leggs-Perthesova choroba, patelární luxace, kyčelní dysplazie; a kožní onemocnění způsobená roztoči.

Výcvik

Jako každý pes potřebují raný výcvik v bedně a výcvik poslušnosti, aby z něj vyrostli jemní a uctiví psi. Měli byste svého Carlina Pinschera naučit, že máte na starosti, dodržováním pevných a konzistentních tréninkových metod. Pokud jste majitelem poprvé, požádejte o pomoc zkušené trenéry, aby váš mazlíček neměl navrch.

Krmení

Váš mazlíček potřebuje správnou rovnováhu vitamínů, tuků, sacharidů, bílkovin a minerálů. Pokud jde o komerčně připravená jídla, vyberte si takové, které splňuje nutriční požadavky vašeho psa. Kvalitní suché krmivo pro psy může být zahrnuto do jeho stravy, ale udržujte denní množství mezi 1 a 1,5 šálkem.

Zajímavosti

Carlin Pinschers jsou citlivé na chlad a měly by být chráněny během drsných zimních měsíců.