Cairn teriér Jack Russell teriér mix


Cairn teriér Jack Russell Terrier Mix je smíšený plemenný pes pocházející z chovu Cairn teriérů a Jack Russell teriérů. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Cairn teriér je známý tím, že je vytrvalý, inteligentní a nebojácný. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako Cairn teriér nebo Jack Russell teriér? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu Cairn Terrier Jack Russell Terrier Mix.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby získali štěně Cairn Terrier Jack Russell Terrier Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Cairn Terrier Jack Russell Terrier Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.Cairn teriér Jack Russell teriér Historie mixu

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se stal běžným v posledních dvaceti letech, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.

Historie Cairn teriérů

Z vysočiny se vynořuje Cairn teriér, potomek jednoho z nejstarších známých skotských linií pracujících teriérů z 16. století. Původně byl chován, aby zbavil zemi škůdců, většinou hlodavců, ale také větší kořisti, jako jsou vydry a lišky. Tři současní skotští teriéři - skotský, West Highland White a Cairn - pocházeli ze zavedeného plemene zvaného skotský teriér, z něhož se v roce 1873 stali dvě odlišná plemena teriérů, Dandie Dinmont teriér a Skye teriér. Tito teriéři pocházeli ze stejné populace ve skotské vysočině, ale nakonec se vyvinuli jako dvě různá plemena. Později skotští, West Highland White a Cairn teriéři pocházeli ze stejné populace a původně se odlišovali pouze barvou.

Zábavný fakt: Většina Cairnských teriérů má tlapky doleva. Výzkum ukázal, že tato vlastnost koreluje se silným čichem - hlavní výhodou při hledání kořisti. Pes, který nyní známe jako cairnský teriér, se původně jmenoval krátkosrstý skye teriér, když byl v roce 1909 přihlášen do soutěže Kennel Club ve Velké Británii. Chovatelé standardních skye teriérů namítali a jméno Cairn teriér, narážející na kamenné hromádky rašeliniště, kde pes pronásleduje svou kořist, byl přijat jako kompromis.

Cairn teriér získal uznání AKC v roce 1913, ačkoli v této době mnoho chovatelů v USA i ve Velké Británii překračovalo Cairn teriéry s West Highland White Terrier. V roce 1917 AKC vyloučilo jakoukoli Cairn smíšeného dědictví, což dokazuje bílý plášť. Britský standard následoval v roce 1923, kdy byl přepsán tak, aby zakazoval všechny bílé psy.

Zábavný fakt: Cairn teriér ztvárnil Dorothyho malého psa Toto v klasickém filmu Čaroděj ze země Oz (1939)Historie Jack Russell teriéraJack Russell teriér nebo Parsons Russell byl vyvinut na počátku 19. století na jihu Anglie reverendem Johnem Russellem. Odtud název pochází. Vydal se vytvořit plemeno psa, které by bylo vhodné pro lov lišek. Chtěl, aby s nimi bylo dobré lovit na koni. Reverend Russell měl vášeň pro lov lišek a chov liščích loveckých psů. Jack Russell má velké rozdíly ve velikosti, i když jsou téměř vždy velmi malé. Tito malí psi jsou neuvěřitelně energičtí a temperamentní. Obvykle jsou velmi přátelští a příjemní být kolem - jen vysoká energie.


Cairn teriér Jack Russell teriér mix velikosti a hmotnosti

Cairn teriér
Výška: 9 - 10 palců u ramene
Hmotnost: 13 - 14 lb.
Životnost: 12 - 15 letJack Russell teriér
Výška: 10 - 15 palců v rameni
Hmotnost: 14 - 18 lb.
Životnost: 13-16 let


Cairn teriér Jack Russell teriér mix osobnosti

Cairn teriér a Jack Russell teriér mohou být trochu odvážní. Mohou to být zvědaví malí kluci, takže na toto chování dávejte pozor! Všichni psi potřebují pozornost a nechtějí zůstat sami. Proto máte domácího mazlíčka, že? Plánujte vyvinout úsilí na její socializaci, protože to z dlouhodobého hlediska sklidí dividendy. Vždy používejte pozitivní vyztužení, i když mohou mít vlastní mysl. Užijte si pobyt se svým novým smíšeným plemenem a milujte vztah, který s nimi budete mít.


Cairn teriér Jack Russell teriér mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Cairnský teriér smíchaný s Jack Russell teriérem může být mimo jiné náchylný k šedému zákalu, dystrofii rohovky, cukrovce.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Cairn teriér Jack Russell teriér Mix Care


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo lehký shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je budete brát na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, jehož trénink bude trochu náročný. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim dala vědět o jejich místě. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který miluje potěšení a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Cairn teriér Jack Russell teriér mix krmení

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště dobrá pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Odkazy Cairn teriér

Cairn Rescue

Cairn Rescue USA

Cairn Rescue USA


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Bernský salašnický pes border kolie mix

Boxer Border Collie Mix

Chow Border Collie Mix

Corgi Border Collie Mix

Newfoundlandská border kolie mix